Rühma telefon: 5553 4312

Tibu rühma õpetajad on Silja Valk ja Marju Tammets ning õpetaja abi Esta Luuka


  TEATED

  • Detsembris sünnipäevalapsi ei ole 

 

November on üks tore kuu,

kus kokku saavad Mart ja Kadri.

November oli tõesti üks vahva kuu, kus oli palju tralli, pidustusi ja nalja.

Kõigepealt tähistasime isadepäeva. Isadele esitasime väikese kontserdi, kus koos isadega laulsime ja tantsisime. Pärast kontserti olid emmed katnud väikese laua. Aitäh meie rühma armsatele emadale!

Novembris oli ka lasteaia sünnipäev. Meie meisterdasime lasteaiale väikese maketi, kus kõigepealt pidime ise puupakud päriselt lihvima. Lihvimine oli lõbus, kuid käed väsisid kiirelt. No eks peame vist ikka rohkem trenni tegema!

Hiljem värvisime ning nii saidki valmis meie lasteaia kuus rühma. Lasteaia sünnipäeva hommikul olid õpsid selgeks õppinud näidendi ning pärast seda sõime rühmas torti. Küll see sünnipäev oli tore!!!

Sel kuul käisime veel raamatukogus.

Olime seal korra varem juba käinud ning see tundus meile oi kui põnev. Nii oligi, väga põnev oli kuulda lugu rebasest. Aga veelgi põnevam oli  uurida iseseisvalt erinevaid raamatuid. Neid oli seal ikka väga, väga palju. Ei osanud kohe validagi.

Tähistasime  kadripäeva, kus me panime pähe toredad mütsid ning õppisime selgeks ühe kardilaulu. Meie rühma külastasid ka kadrid, kes laulsid ja soovisid  meile head. 

Ja kuu lõpus tähistasime juba esimest adventi, kus süütasime esimese küünla ning kuulasime ja vaatasime kaunist kontserti.

Toredat pühade ootusi!

 

Tibu rühma oktoober

"Kust kohast need puulehed teavad, et aeg on neil kollaseks minna?"

 

Sügis on täie hooga alanud ja sellega koos alguse saanud ka uued tegevused.  

Meie rühma on tulnud mitmeid uusi lapsi, kes ei olnud eelmisel aastal Mõmmi rühmas. Seetõttu alustasime kuud sellega, et lapsed said tutvustada ennast orav Totule.

Oktoobrist alustas meie rühm ka õppetegevusega. Tegelesime näiteks ilma vaatlusega. Lapsed õppisid selgeks, kuidas märgata erinevaid ilmastikunähtusi - tuul, vihm ja päike. Veel panid lapsed tähele, et lehed langevad ja puud on varsti raagus.

Lisaks sellele alustasime me sel kuul projektiga "Naeris". Kõigepealt lugesime üheskoos raamatut "Naeris" ja siis proovisime jutustada. Peale seda vaatasime filmi ning lapsed proovisid koos nukkudega muinasjuttu ise lavastada. Projekti lõpuks valmis meil ka ilus kunstitöö. Projekt "Naeris" oli laste arvates väga lõbus.

 19. oktoobril saabusid meie rühma sõbrad karud. Karud andis meile metsas üle pruunkaru ning see kõik tekitas laste seas palju uudishimu ja põnevust.

Õppetööde ja projektide kõrval oli meil ka muid toredaid tegevusi. Näiteks tegime lastega kõrvitsasalatit. See idee meeldis lastele väga ja nii asusimegi koos tegustema. Suured puhastasid ja väiksed said vaikselt harjutada nugadega tükeldamist. Köök aitas meil salatile marinaadi keeta ja lõpuks valmis ta saigi. Salat maitses väga hästi ja oli tore vaheldus igapäevarutiinile. 

Vahvaid tegevusi jätkus kuni kuu viimse hetkeni. 31. oktoobril toimus meie rühmas Halloweeni pidu. Ksenja ja Ivo emad tulid meile appi ja kaunistatud sai nii rühm kui õu.

 Pidu tuli välja väga toredasti! Lapsed tantsisid ning sõid maitsvaid küpsetisi ja maiustusi. Õhtu poole tegid vanemad veel lastele ka näomaalinguid, mis kõigile väga meeldis. Täname Ivo ja Ksenja emasid, kes aitasid lastele rõõmsa Halloweeni korraldada. 

Sellega saigi oktoobrikuu otsa. Uued ja toredad tegevused ootavad meid juba novembris. Ilusat sügise jätku kõigile!

 

 

September koputas me uksele

ning nõudis tuppa laskmist.

Kuid oh häda, kaasa võttis

sügisese ilma.

Äkitselt oligi käes september, mil ilmad enam ei olnud suviselt soojad.

1. septembril tähistasime koos öökulliga teadmistepäeva. Öökull jagas kõikidele rühmadele tarkusetera. Meie tarkuseteraks on „Kui tahad targaks saada, siis pead õppima".

Ühel kenal päeval tuli meile mõte, et võiks teha õunamoosi, kuid oma kurvastuseks avastasime, et puuduvad õunad, millest moosi keeta. Pidasime ühiselt nõu ning otsustasime minna õunu korjama. Õunte korjamisele tuli meile appi siil, kes ise armastab ka õunu süüa. Hiljem koorisime ja tükeldasime õunad ning asetasime potti ja keetsime maitsva moosi. Pakkusime õunamoosi ka emmedele ja issidele.

Maailmakoristuspäeva raames käisime meiegi prügi korjamas. Leidsime väga palju šokolaadipabereid ja jogurtitopsikuid. Peale prügi korjamist pidasime pikniku. Nii hea oli värskes õhus süüa.

Tähistatud sai mihklipäev, kus saime koos vanematega osaleda erinevates tegevuskeskustes. Maitsesime õunu, proovsimie ketramist, sõime pannkooke ja jõime teed.

Sügise sünnipäeva tähistamiseks meisterdasime koos vanematega sügiskompositsioone. Nii palju toredaid ja vahvaid töid saime näha. SUURED TÄNUD MEISTERDAJATELE!