Rühmas töötavad õpetaja Ene-Ly ning assistendid Krista ja Ragne (osalise tööajaga)

_______________________________________________________________________

TEATED       

  • Rühma telefon: 555 32 607
  • Meie rühma tegmistest saate osa Facebooki grupi vahendusel, millega liitumiseks küsige infot õpetaja Ene-Ly´lt.

_______________________________________________________________________

Pääsukese rühma oktoober

Meie oktoober oli tagasi vaadates õige tegus. Jõudsime oma esimese projektiga algust teha ja selle ka lõpetada. Mahti oli iga päev kord või kaks õues käia, samuti toas mängida, õppida ja lõunal silm looja lasta, muusikasaalis laulda ja liikumissaalis võimelda.  Jõudsime haiged olla ja terveks saada. Jõudsime paljugi muud teha ning kõik selle ka ära unustada :)

Leib on meie rühmas alati au sees ja nii suurtele kui väiksematele meeltmööda olnud, mistõttu tähistame Leivapäeva alati suurelt. Nii muidugi ka see aasta. Lapsed said osa erinevate leibade degusteerimisest, kus arutleti erinevate maitsenüansside ja tekstuuride üle ning lõpuks sai iga laps välja valida endale maitsvaima leiva. Lisaks uuriti lähemalt näiteks kombaini ja vilja ning tehti tutvust selle protsessiga kuidas viljast lõpuks leib saab.

Leivaga seoses tuli muidugi küpsetamine jutuks ning kui rühmas on tööl parim pagar, siis eks tuleb ka lastele ju küpsetamist õpetada. Niisiis võetiti ühel päeval kaneelisaiade küpsetamine käsile – lapsed segasid ise taigna kokku ja panid patsutusega sinna ka head mõtted sisse. Taignast vormiti kuklid, mis kena kaneeli-suhkru kihiga üle puistati. Kui ka kuum ahi oma töö ära tegi, siis oli tuba mõnusat lõhna täis.. ega enam kaua ei läinudki, kui lastel põsed kuklitest punnis olid ja mõnus mõmisemine maad võttis.

Meie rühma esimene õppeprojekt sai alguse tegelikult murest. Nimelt oli Krista kassil tervis käest ära ja paratamatult tulevad me oma rõõmud ja mured ju ka lasteaeda kaasa. Niisiis saavad ka lapsed neist osa ja praegusel juhul kasvaski murest välja vahva projekt, kus tutvusime kõigi meie rühma liikmete lemmikloomadega ning saime aimu, kuidas nende eest hästi hoolt kanda. Lapsed olid nii uhked, kui kaaslastele oma lemmikloomi tutvustasid ja mõnel juhul said need lemmikud ka ise rühma tulla – see oli muidugi eriti äge. Lisaks sai põgusalt puudutatud ka hooletusse jäetud lemmikloomade teemat, sest mõlemad Krista kassid olid varasemalt kodutud ja sealt edasi kasvas välja väike koostöö. Nimelt annetasid meie rühma laste vanemad vanu pleede ja pesasid, toitu, mänguasju jms ääretult vajalikku kraami kodutute kasside heaks ning MTÜ Cats Help kannab hoolt, et need suurest südamest tehtud kingitused abivajajateni jõuaksid.

Kuna aga laps õpib enim läbi mängu, siis üritame võimalikult palju lastele just sellist mänguaega võimaldada, kus nad saavad ise oma tegevusi valida ja ise oma mängu juhtida. Siin siis väike ülevaade iseseisvatest õpimomentidest nii toas kui õues :)

 

Pääsukese rühma september

September oli Pääsukeste perel väga meeleolukas. Pikalt suvepuhkuselt tulnud lapsed olid rõõmsalt lasteaias tagasi. Jällenägemise rõõm oli suur ja oldi õnnelik, et ikka sõber Mõmmi rühma aegadest on ka olemas. Muidugi liitus meiega mitmeid uusi lapsi, kes aga väga hästi punti võeti. Algas kohanemine nii lastel meiega kui ka meil lastega - väga ruttu saime omaks. Võtsime omale plaani, et üksteise nimed saavad lastel selgeks septembri kuu jooksul, aga selgus, et saadi isegi varem.

Lisaks sõbraks saamisele, jõudsime me veel teha mitmeid huvitavaid asju. Nimelt tarkusepäeval me lustisime koos teiste maja lastega õues.

Pärast tralli saime limpsida jäätist, mida uhke jäätiseauto meile lauluga tõi. Siis võtsime osa spordipäevast, kus meil oli kavas jooks ja erinevad pallimängud - lusti kui palju!

Vahepeal jõudis meid külastada lasteteater Sõber vahva etendusega hiirtest. Sellest vahvast loost inspiratsiooni saadud, on meil rühmas väga menukas hiire ja kassi mäng.

Jõudsime ära käia ka kogu maja ühisel metsamatkal, kus lisaks matkamisele uurisime loodust ja vaatasime tiigil  parte. Laste jaoks oli ikka kõige meeldejäävam osa piknik sooja tee, võileibade ja kõrsikutega.

 Meie läheduses elab üks mõnus mõisahärra ja tema peab mägiveiseid. Kuna lastele meeldib neid ikka vaatamas käia, siis tekkis mõte, et iga rühm saab endale (mitte päriselt muidugi) ühe väikese vissi ja mõtleb talle nime. Meie kõige populaarsemaks nimeks osutus Loki ja nii me ta Lokiks ristisimegi.

Ja muidugi jäi meil palju aega mängimiseks nii toas kui ka õues