Rühma telefon: 5553 3976

Mõmmi rühma õpetajad on Ludmilla Susi ja Malle Saar, õpetaja abi Heda Kogermann


TEATED

  • Suve sünnipäevalapsed on Ludmilla - 18.07, Ivo - 01.08, Sandra - 09.08 ja Marite - 31.08. Palju õnne! 

 

Mõmmi rühma mai

Kõige tähtsam sündmus sellel kuul oli muidugi emadepäev. Selleks õppisime luuletusi ja laule, joonistasime kaardi, tegime kleepetöö teemal "Ema unistuste pood". Samuti vestlesime lastega individuaalselt ja saime vahvad vastused küsimusele, et mida laps teeb kodus emaga koos. Neid vastuseid said kõik emad ka lugeda. Valmistasime ühiselt küpsisetordi ja emmedele ilusad lillekimbud.

Võtsime ette retke ja osalesime kogu maja kevadmatkal. Lapsed korjasid lilli ja käisid õpetaja aias piknikul.

Käisime  õppekäigul kaupluses, kus kordasime viisaka käitumise reegleid. Osalesime ka spordipäeval jooksu ja palliviskega.

Selleks aastaks on õppeprogramm edukalt läbitud. Ilusat suve kõigile!

 

Mõmmi aprill

Aprillis pöörasime suuremat tähelepanu liiklusele ja ohutule teeületamisele.

Tutvusime sebra ja valgusfooriga ja need said küll lastele päris hästi selgeks. 

Kevadpühade eel külvasime muru, jälgisime selle kasvamist ja kinnistasime teadmisi, et taimed vajavad kasvamiseks valgust, soojust ja vett.

Tervisenädalal matkasime metsa, vaatlesime loodust, tegelesime spordiga- tasakaaluharjutused, jooksumängud jne.

Rühmas valmistasime värsketest puu- ja juurviljadest mahla, mis maitses meile kõigile väga.

Ilusat kevade jätku!

 

Märts Mõmmi rühmas

Märtsikuu oli teatrikuu ja me kuulasime ning etendasime päris mitmeid muinasjutte. Lavastatud said „Kolm karu", „Punamütsike", „Kakuke". Lastele pakkus see kõik lusti ja rõõmu.

Luulepäeva raames harjutasime luuletuste esitamist kaaslastele ja saatsime ka paar esinejat lasteaia konkursile.

Kevadtööd algasid rühmas sibulate istutamisega ja muru külvamisega.

Lastele meeldis võrrelda sibulavarte pikkuseid, loendada, mitu vart tuli ühest sibulast ja katsuda mulla niiskust. Maitseealmusi saime pärast ühiselt sibulavõileiba süüa.

Märtsis oli veepäev ja siis uurisime kus kohast tulevad õue porilombid. Toas harjutasime kõrrega mullide puhumist.

Kevade alguse puhul tõime rühma lumikellukesed ja raagus oksad, millel jälgime igapäevaselt pungade puhkemist.

Ilusat kevadet kõigile!

 

Veebruar Mõmmi rühmas

Veebruari kuu algas meil sünnipäeva tähistamisega, nimelt sai Emma Julia 3 aastaseks ja oli selle päeva säravaim täht.

Kuu algusesse jäi tore kogu maja ühine metsamatk ja meie rada viis mõisa juurde, kus me leidsime lumest kokku kuhjatud mäekese ning saime seal oma isu täis hullata. Matka juurde käib alati ka väike kosutus – soe jook ja kõrsikud. Tagasi jõudes olid kõigil ilusad punased põsed ja rõõmus meel pealekauba.

Oleme õppinud mängunurkades koos mängima ning tihti näeb lapsi nukunurgas ja mängudenädalal avastati juuksurumäng, mis osutus päris popiks.

Lastele meeldib väga raamatuid vaadata ja jutustada, mida nad pildil näevad ja kes need tegelased on ning mida nad teevad. Väga palju huvi pakuvad puzled ja neid pannakse kokku aga uuesti ja uuesti – mingeid tüdimuse märke ei näe.

Samuti õppisime värve nimetama ja kujundeid (ümmargune, kolmnurkne), nimetasime maja osasid ning kleepisime neid.

Üks tore päev oli oli sõbrapäev ja seda tähistasime vahvlite küpsetamisega, mida sai ka sõpradele pakkuda ning koos nosida.

 Vabariigi aastapäeval tegime piduliku võileivalaua, kleepisime Eesti lipu, millega käisime lehvitamas  lipu heiskamisel. Lastele pakkus rõõmu, et nad olid piduriietes ja nad tundsid end väga uhketena. 

 

Mõmmi rühma jaanuar

Sellel kuul tegime esimes ühistöö "Linnud talvel", mille tegemisest võtsid lapsed väga innukalt osa. Katsime koos tausta, kleepisime linnumaja ja värvisime linnukesi.

Selle tegeluse käigus hakkasid lapsed ka õues linde ja linnumaju märkama. Kuna lund oli palju, siis ehitasime omale ise kelgumäe ja saime seal mõnusalt kelgutada. Mõned korrad sai suurelgi mäel käidud lustimas.

Jalutasime ka lasteaiast välja ja vaatlesime meid ümbritsevat ja ilusat talvist loodust. Tekitasime rühmas juurde loovmägu arendavaid nurki ja lapsed hakkasid juba ise mängu täiendama. Nukunurgas olevad tolmuimeja ja triikimislaud tekitasid rohkem huvi just kodumängu vastu. Samuti hakati iseseisvalt ehtama rongiteed ja seal mängima. 

Mõnusat talve jätku ja talverõõmude nautimist kõigile!

 

Mõmmi rühma detsember

Mõmmidel möödus detsember jõuluootuse tähe all. Kaunistasime rühma, tegime jõulukrässe ja ingleid, osalesime eriliste jõulukuuskede meisterdamisel Kumna Kultuuriaida kutsel ning pälvisime selle eest ka tänukirja. Samuti valmistasime piparkooke ja kaunistasime neid.

Hästi palju sai sellel kuul lastega vesteldud nii individuaalselt kui üheskoos, lugeda luuletusi ja jõulujutte, rääkida ilmast ja riietusest talvel. Meisterdasime ka vanematele kingituseks jõulukaardid.

Igal esmaspäeval oli lõbus vaadata, kuidas päkapikud õues tegutsesid ja rõõmustasime kingituste üle, mis nad meie rühmale tõid.

Jõulupidu oli selle kuu tippsündmus, mis valmistas  palju rõõmu ja üllatusi nii lastele kui ka täiskasvanutele.

 

Head uut aastat!

 

Mõmmi rühma november

November on meie jaoks küll kõige pikem ja pimedam kuu, aga mõõdus see tegevusterohkelt ja kiirelt. Rõõmustasime isasid omatehtud kaartide ja luuletustega ja lasteaia sünnipäeva sai  tähistatud õpetajate etenduse "Kakuke" vaatamisega, õhupallide värvimise ja mängutordi kleepimisega. Taaskasutusnädalal meisterdasime kadrisid ja munakarpidest ussikesi. Kadripäeval käisid külas Tibu rühma kadrid. 

Aitäh Sireliisi emale, kes tõi meile piparkoogitainast, millest valmistasime maitsvad piparkoogid. 

Meie lastele meeldivad väga lühiluuletused, mida igal vabal hetkel soovitakse koos lugeda ja hoogsalt tehakse kaasa ka liigutusi. 

Oleme juba päkapikke näinud ja ega see jõuluvanagi enam kaugel ei ole. 

 

Mõmmide oktoober

Meie põhiline eesmärk, lasteaiaga harjutamine, on hästi õnnestunud. Lapsed tulevad hommikul rõõmsalt lasteaeda.

 Oleme käinud õppekäigul õpetaja Ludmilla aias, kus korjasime õunu, pirne ja porgandeid, vaatasime nende kasvukohta ning järgmisel päeval valmistasime lasteaias värsket mahla. Küll see oli hea!

Lapsed võtavad aktiivselt osa hommikuringidest ja selgeks on saanud esimesed luuletused koos erinevate liigutustega.

Oskame juba värvida ja meisterdada.

Lemmikloomapäeva raames käisid meil külas koer ja jänes, saime neid paitada ja süüa pakkuda. Lastel oli väga lõbus päev.

Uued tegemised juba novembris.

 

Mõmmide september

Mõmmi rühmas on alati alguses nii - kõik on uus septembrikuus. Lasteaiateed alustasid 13 last. Esimesed nädalad möödusid tutvudes lasteaiaeluga.

1. septembril toimus õppeaasta alguse puhul lõbus üritus õues, millest ka meie osa võtsime ja koos suurematega tantsisime.

Oleme käinud kolmel korral lasteaiaväravast väljas matkamas. Vaatlesime loodust, tutvusime sügisandidega ja lasteaias valmistasime nendest smuutit.

Sellel kuul külastas meie lasteaeda teater "Sõber" etendusega "Hiirte pidu", mida lapsed huviga jälgisid.

Tore on see, et lapsed on juba harjunud ja tulevad lasteaeda heatujuliselt. Ka hommikune hetkeline kurbus läheb kohe üle.

Oleme harjutanud hommikuringis istumist ja nimede ütlemist, mida juba osad oskavad ja loevad kaasa väikeseid luuletusi ning teevad liigutusi.

Järgmisel kuul alustame juba planeeritud õppetegevusega.