Lastega tegelevad õpetaja Sille ning õpetaja assistendid Ljudmila ja Marissabel

Rühma telefon: 5553 2442


   TEATED

 

 

Värviline advent ehk saabus maagiline jõuluaeg!

Värviline advent ehk saabus maagiline jõuluaeg!

Aeg on kapist välja võtta-

kindad, sokid, müts ja sall.

Sügis lõpuks läbi saanud,

sajab lumi, käes on talv.

 

Detsembri kuu oli täis mõnusat sagimist ja askeldamist. Õppisime erinevaid luuletusi, arutlesime päevakajalistel teemadel ja muidugi valmistusime oma jõulupeoks. Kahjuks ka sellel aastal toimus pidu ilma vanemateta, aga mis kõige tähtsam, jõuluvana oli kohal☺ 

Meie toimetamised: 

 • Igal esmaspäeval toimusid advendihommikud. Süütasime küünla (igal advendil on oma värv-lilla, valge, roheline ja punane) ja akna taga käisid tervitamas päkapikud ja teise advendi hommikul lausa jõuluvana. Neljandat adventi tähistasime ühiselt koos lasteaiaperega õues, tantsu ja vahva mänguga „Leia üles päkapikk". Me leidsime oma päkapiku ja autasuks olid kommid. 

 • Esimese advendiküünla värviks oli lilla ja meie väike Sõber sai sellel nädalal palju tähelepanu. Ta oli meiega hommikuringides, tegime koos üksteisele massaaži (Jõulud ja Hiireke Betti), joonistasime teda ja mängisime jõulubingot. 

 • Kuulasime ja õppisime erinevaid luuletusi: I-IV advent, Akna taga, Rõõmsaid jõule ja detsember. Kordasime jõuluvanale selgeks õpitud luuletusi, et oma jõulukink ikka kenasti kätte saada. 

 • Kirjutasime jõuluvanale ühiselt kirja, mida me soovime ja lubame (üks väike lõik kirjast- LOODAME, ET SA TULED MEIE PEOLE, OLED HEA TUJUGA, SÕBRALIK  JA LAHKE. SUL ON KAASAS KINGITUSED). 

 • Lastele meeldib väga tantsida, õppisime selgeks suisa 3 tantsu- "Talv on jälle tulnud", „Timbu-Limbu mänguasjade hommikutants" ja „Jõulusoovid". 

 • Värvisime jõulupilti (ühendan mõttes täringul oleva silmade arvu numbriga ja numbri värviga nt üks silm-nr 1-värv kollane), valmisid erinevad kunstiteosed „Küünal aknal" ja „Ingel". 

 • Vaikse tunni ajal lugesime erinevaid jõulujutte nt "Talve tulekul"-Kirju-Mirju lk 236  ja taustaks käis klassikaline jõulumuusika. 

 • 17.12 toimus meil saalis jõulupidu "Maagiline jõuluaeg" 

 • Arutasime lastega teemal, milline tunne on kõige suurem? Lapsed ütlesid, rõõmu ja armastuse. Arutelu- mis on lapsele kõige tähtsam, kas kallis ja uhke kingitus või kallid inimesed ta kõrval? 

 • Tundsime suurt rõõmu lumest, koos olemisest ja toimetamisest.

 • Täname vanemaid väga meeldiva koostöö, toetuse, mõistmise ja jõulukingituste eest!

Eriline tänu Karl Johannese perele piparkoogimaja, Amelia emale raamatu kinkimise, Oto Kaspari emale päkapiku, Trevori emale lauakatete, kaksikute emale jõulukaunistuste ja pärja, Sädelise perele jõulutulede ja jõulukaunistuste, Marielle emale ühiselt saiakeste küpsetamise ning Nele ema kingituste eest!

 

Soovime kõigile sära silmadesse ja mõnusat uut aastat, 

Hiired

 

Hiirekeste askeldusterohke november

Sellel kuul  lõppes meie selle õppeaasta esimene projekt „Hunt Kriimsilm ja tema 9 ametit". Tutvusime erinevate ametitega nii meie majas kui väljaspool. Jätkasimegi kodutehnikaga (tööriistad, kus ja milleks neid  kasutatakse) ja ekskursioon lasteaia kööki. Pöörasime tähelepanu lausete koostamisele, kuid see vajab veel harjutamist. Lapsed kuulasid erinevaid jutte ja proovisid seda hiljem jutustada. Tegime massaaži "Hiireke Betti" ja meenutasime Halloweeni, mis meeldis kõige rohkem (enda kostüüm, kõrvitsad ja söömine).

Külas käis lasteteater Lepatriinu.

Jutuhommik, kus lapsed näitasid suure uhkusega isa ametit tutvustavat eset ja oskasid seda teistele tutvustada. Suur tänu peredele koostöö eest! Kunstis valmisid isade portreed. Valmistasime isadele kaerahelbeküpsiseid, lapsed lisasid sinna head soovid ja mõtted.

Valmis isadelele ka vahva video: Vahvat isadepäeva!

09.11 jooksevad tavaliselt ringi mardisandid, aga meil käis hoopis külas Janno! Tutvustas oma ametit ja näitas, kuidas töötavad tema robotjalad nagu ta neid ise nimetab :) Janno, Ellise ja Anete isa

Alustasime uue projektiga "Värviline advent ehk saabumas on maagiline jõuluaeg".

Lasteaial oli sünnipäev. Mis on tavaliselt sünnipäeva kaardil? Valmistasime lastega koos lillelise suure kaardi (õhupall ja guaššvärv). Lastele etendus „Kakuke" ja maitsvad pulgakoogid. Palju õnne, lasteaed!

Tähistasime lastega koos Ülemaailmset sallivuspäeva (kiusamisest vabaks lasteaed). Vestlesime, mida tähendab sallivus (igaüks on isemoodi ja me lepime sellega). Vaatesime lastega videot "Igaüks on isemoodi" (pärast väikesed tähelepanu küsimused). Iga laps ütles kordamööda paremal käel olevale lapsele, miks ta mulle meelib ja milline sõber ta on? Natuke raske oli sõbrale midagi öelda, aga harjutamine teeb meistriks. Sallivuspäeva raames tegime sõber karudele sallid, sest õues on läinud külmemaks ja siis on hea meelde jätta sallivuspäeva :)

Reedel 19.11 oli poistepäev, ka meie tähistasime seda. Meie poisid!

Vestlusring erinevatest ohtudest, alates jääst, ravimist kuni elektrini välja. Lapsed on avatud suhtlejad ja jagavad meeleldi oma kogetut.

Mõistatused;

Nutab kui laps, ulub kui koer?

Külm kui jää, valge kui sai, pehme kui sulg?

Tiivuta lendab üle maailma?

Ilma tuleta põleb?

Meisterdasime päkapikke, mis saatsime Pangapelse lasteaeda näitusele.

Kadripäeva tähistamine. Mäng ozobottidega- vestlusring kadripäevast ja ozoboti teekonna lõpus küsimustele vastamine (nt, mida kadrisandid soovivad perele, mis laulus kadril valutasid jne). Tööleht- kirjuta tööle oma nimi (vajadusel õpetaja aitab), leia pilt, mis on mõistatuse vastuseks (nt tiivuta lendab üle maailma) ning joonista kõige ilusam kadrisant.

25.11 Tuletõrjeõppusel

29.11 Üllatus päkapikkudelt. Külastasime Oleviste kirikut ja jõuluturgu. Ilusat esimest adventi!

Adeele ja Marielle said 4 aastaseks. Palju õnne!

 

HIIREKESTE VAHVA OKTOOBER

Kuu alguses said Taira ja Marielle endale sõber Karu. Vestlesime, mida lapsed kodus karuga tegid? Paljudel oli ta kusagil peidus, kuid osadel kaisus ja käis reisil kaasas. Tegime massaaži "Bussisõit".

04.10 tähistasime armas Liuda sünnipäeva.

Oktoobris õppisime: oma nime ära tundmine teiste nimede seast, mis on mu nime esimene täht, kuidas seda häälitakse, mis päev oli eile, on täna, homme, öö ja päev, õhtu ning hommik (kuidas need vahetuvad, abiks "Näpsude" raamat), kuidas muutub lilleke ööpäeva jooksul (abiks pildid), millise sügisanniga on tegu (pilt), BeeBoti+spinner+lapse nimi, õppemängud (sügisand, kujundid, parem, vasak, edasi, tagasi, värvus, mitu, hulgad), pulkadega õppemängud (eesnime täht, vanus, hulgad värvide järgi), erinevad töölehed (ringita suurem, ühenda hulk ja number), mänguasjade inventuur, kes töötavad öösel (ametid, loomad), ametid lasteaias (külastasime teist korrust), vaatlesime Amelia toodud porganeid, mida või keda nad meile meenutavad (liumäge, uss ümber puu, noku, jalad, jänese pea kõrvadega- ninaga ja sibul/küüslaauk), seos sünnipäeva ja aastaajaga, võtsime kasutsele magnettahvli (kuu, nädalapäev ja aastaaeg), uued sõnad- kolleg, kollaaž ja metsavaht, igal lapsel oma hiir (tema sünnikuupäeva ja aastaaja värviga), loendamine, rühmitamine, õppemängud "Mis on kotis?" ja "Kes on puudu?" (vaata ja jäta meelde 5 metslooma, rätik peale, õpetaja võttis ühe ära, rätik ära, kes on puudu), metsloomad, numbrid 5-ni (abiks numbrikuubik), ehitasime rühma onni, sõbraga arvestamine, luuletuste õppimine, jutustasime, vestlesime ja arutlesime erinevatel päevakajalistel teemadel.

Kunstis valmisid: sügispuu (guašš, lõng ja vilt), vihmavari (taust vesivärvidega, värvilised paberid ja ajaleht), plastiliinist voolisime seened, alustasime isade maalisime/joonistamisega, pildile sai minu lemmikloom, meisterdasime "Siilipere valmistub talveuneks" (wc paberirulli toorik, värvline paber), paberlennukid ja uhked kõrvitsad (värvilisest paberist). Igas lapses on peidus kunstnik!

Lugesime jutte raamatust "Kolmteist vahvat kollijuttu", "Õunapuu saladused", "Traktor, kes tahtis magama jääda" ja kuulasime erinevaid jutte laste lemmiku Tädi Katrini lugudest.

Luuletused "Tere, tere esmaspäev" ja "Sügis"

Leivapäeva raames vahvlite küpsetamine.

Lemmikloomapäev!

Õues rõõmustasid meid Sädelise küülik ja Oto Kaspari koerad. Aitäh vanematele meeldiva koostöö eest! Viisime veistele kuivatatud leiba, mis meil rühmas alles jääb ja Amelia toodud porgandeid. Meid külastas õpetaja Karin oma kassiga- kes on kurt, 8 aastane ja tema parim sõber on koer.

Kuu lõppes meil Halloweeni tähistamisega

Aitäh vanemad koostöö eest!

Jääme ootama novemrit, kus on isadepäev, lasteaia sünnipäev, mardi- ja kadripäev!

Hiired

 

 

Hiirte AUGUST JA SEPTEMBER

Tundsime suurt rõõmu, et oleme taas lasteaias oma sõpradega koos.

Tantsuline taasiseseivuspäeva tervitus:  Palju õnne, Eesti!

Esimesel septembril, nagu meie lasteaias tavaks on saanud, on lastele üllatus. Külas käisid meil Juuli ja Maali ning Jätsiabi auto. Vahvat teadmistepäeva!

September oli meil natuke kurvavõitu, sest meie armas assistent Mariana vahetas töökohta. Ootame Sind külla!

Käisime erinevatel jalutuskäikudel ja võtsime osa ülemaailmsest koristuspäevast (korrastasime lasteaia ümbrust ja viisime taarat) ning vaatasime Jussi multikat " Prügi sorteerimine" ning Prügihundi ja Superjänese multikat "Prügirida".

15. septembril algas meil ametlik õppeaasta. Meie esimeseks projektiks sai "Hunt Kriimsilm ja tema 9 ametit". Teemad on ametid, sõidukid ja objektid. Kus töötab minu issi? Õpime erienevaid ameteid ja teeme poistega moesõu. Loomulikult vaatleme loodust, kätte jõuab sügis. Õpime luuletusi (ka näpuluuletused), tantsime ja teeme erinevaid kunstitöid. Julgustame ennast rohkem avama ja väljendama ning rikastame sõnavara. Meie sõber karud tulevad taas lasteaeda, kes puhkasid lastega kodus. Projekt lõppeb meil isadepäeva tähistamisega.

Oleme selgeks saanud erinevad ametid - sportlane, kokk, aednik, kapten, piloot, stjuuardess, joonistaja ja maalija. Kordame usinalt aastaaegu ja nädalapäevi. Loendame, lahendame matemaatilisi jutukesi, moodustame hulkasid ja õpime tähti ning luuletusi. Kuulame, jutustame, vestleme ja arutleme üksteisega igapäevaselt.

Tähistasime sügise sünnipäeva õunapirukatega, mille ise endale valmistasime: Sügisel on sünnipäev!

Kõige maitsvam mahl on ikka enda tehtud: Mahl on hea!

Külas käis meil õueteater etendusega "Hiirte pidu"!

Spordipäeval võtsime mõõtu palliviskes, erinevates mängudes ja jooksmises: Terves kehas, terve vaim!

24. septembril oli meil armas matkapäev, kus otsisime ja leidsime sügise!

Kunstis valmisid vahvad tööd: "Meenutusi suvest" guaššidega, ühistööna õlipastellide ja triikrauaga "Sügisene mets". Lusika ja guššidega maalisime sügise pildi, millel ilutses kärbseseen.

Selle kuu lemmiraamatuks sai "Õunapuu saladused", mida vaatasime taskulambiga.

Palju õnne Nelli, Sigmar ja Lucas Mateo!