Rühma telefon: 5553 4312

Tibu rühma õpetajad on Silja Valk ja Marju Tammets ning õpetaja abi Eva-Marie Allingu


  TEATED

  • Suvekuude sünnipäevalapsed on Georg - 04.06, Kristjan - 04.06, Raido-Rikardo - 20.06, Sofia - 22.06 ja Eva-Marie - 29.06. Palju õnne!
  • Tibu rühma loodusretkede album. Loodusmatkadel käime reedeti.

 

Tibud mais

Mai keskpaiku lubati taas lastel lasteaeda tulla. Küll seda rõõmu ja lusti! Oli tore kõrvalt vaadata, kui lapsed said taas kokku oma rühmakaaslastega. Õppetegevust enam ei toimu ning lastel on võimalus mängida hommikust õhtuni ning seda teevad nad väga heal meelel.

Peagi on algamas suvi. Soovime kõigile palju päikest ja toredat suve!

Kohtume augustis!

Tibu meeskond

 

Tibu rühma märts

Plirts, plärts ja käes oligi märts. Märtsikuu jäi meil seoses eriolukorraga aga tegemiste poolest väga lühikeseks.

Märts oli ka teatrikuu. Õppisime näidendit "Kitsetall, kes oskas lugeda kümneni". Tegime lastega ise näidendi jaoks dekoratsioone, mis jäi küll pooleli, aga oli tore kogemus sellegipoolest.

Kuigi luulekonkurss jäi sel aastal pidamata, õppisid lapsed erinevaid luuletusi ja olid vägagi valmis esinema.

Igapäevaselt sai jälgitud ilma ning üheskoos otsisime metsast kevade tunnuseid.

"Tere, Kevade" raames nägime esimesi lumikellukesi, karikseeni ja leidsime lillade õitega näsiniine ja paiselehti.

Kahjuks jäid enamus planeeritud tegevustest seekord meie jaoks ära, aga midagi saime ikka tehtud ka. Lastega koos sai küpsetatud küüslauguleibu. Küpsetamise käigus harjutati leiva lõikamist ja isetehtud leivad maitsesid imehästi.

Jõudsime joonistada ka mõned kevadised pildid ja täita töölehti. Lisaks harjutasime jutustamist.

Jalutage ja mängige lastega. Hoidke oma tervist ja peatse kohtumiseni!

 

Tibude tegemised veebruaris

Kuhu kadus küll see veebruar? Täpset vastust ei tea meiegi, kuhu ta kadus, aga tegutsemist sinna mahtus küll ja rohkemgi veel.

Me hakkasime harjutama iseseisvalt sooja toidu tõstmist. Alguses oli see küll raskevõitu, sest pidime tõstma just nii palju kui ise ära sööme. Mõnikord läks toit ka taldrikust mööda, kuid sellest ei olnud midagi, sest selle koristasime ära. Nüüd saame juba paremini hakkama ning tõstame enda taldrikule just niipalju toitu kui kõhtu mahub.

Projektõppe tegevuse raames meisterdasime ühiselt karbiteatri ning ka pulganukud. Nüüd, kui vähegi aega on, mängime seal teatrit. Nii vahva on teatrit teha, sest alati on keegi, kes tahab etendust vaadata.

Enne Eesti Vabariigi sünnipäeva me voolisime plastiliinidega. Meile anti kolme värvi plastiliini - sinine, must ja valge. Saime voolida just seda, mida ise soovisime. Kes voolis Eesti lipu ja kes voolis lossi.

Tähistasime ühiselt koos lasteaiaga Eesti Vabariigi sünnipäeva. Toimust pidulik vastuvõtt, kus viibisid nii preili president kui ka noorhärra. Aga sama päeva hommikul vara valmistasime ühe maitsva juustusalati, mida pakkusime külalistele. See juustu riivimine oli päris raske, sest pidime jälgima, et riivimise ajal näppu ei riiviks.

Kui koolilastel oli koolivaheaeg, siis ka meil ei toimunud plaanipärast õppetegevust ning saime kogu päeva mängida. Koristasime oma rühma mänguasju ning viskasime prügikasti kõik katkised mänguasjad.

Mängude nädalal külastasime ka raamatukogu, kus kuulasime jutukest raamatust „Konn ja sõbrad".

Selle kuu suursündmuseks võime nimetada selle, et ootamatult saabus lumi. Me saime kelgutada ja lumest lihtsalt rõõmu tunda. See oli nii äge!

 

Tibud ja jaanuar

Algas uus aasta ja tavapärasel talvekuul ei olnud meil ei lund ega külma. Lapsed rõõmustasid iga väiksemagi lumesaju peale, lootes, et järsku saab nüüd ikka kelgutada. Selle asemel leidsime viimasel matkapäeval hoopis lumikellukese. Aga olgu ilmaga kuidas on, meie tubased tegevused jätkuvad ikka.

Nagu ikka, külastasime järjekordselt lastega raamatukogu. Raamat, mida seekord kuulasime oli "Pärdiku Pähkel". Lapsed oskavad juba väga hästi raamatukoguhoidjat Lembit kuulata ja julgevad ka oma mõtteid jagada. 

Kindlasti üheks selle kuu toredaks ja lõbusamaks sündmuseks oli Olga sünnipäev, mis rühmas peetud sai. Sünnipäeva viisid läbi kaks Käpapatrulli tegelast. Lastele jätkus lõbu ja nalja pikalt.

Jaanuaris alustasime projektiga "Teater". Tegime rühmas hääletuse, et millise žanri valime ja tulemusena selgus, et soovitakse teha nukkudega etendus. Etendus, mida lapsed etendama hakkavad on "Kitsetall, kes oskas lugeda kümneni".

Lisaks sellele jõudmise me kuu jooksul rohkelt laulda ja liikuda. Käisime metsas ning õppisime numbreid, tähti ja nende hääldusi.

Veebruaris me hoolime sõpradest ja tähistame kodumaa sünnipäeva ning tegeleme edasi etenduse etlemisega. Sellest kõigest juba kajastused edaspidi.

 

Tibude askeldused detsembris

Ongi käes aasta viimane kuu. Paneme siis kirja ka meie rühma tegemised.

Sel aastal tähistasime esimest adventi õues. Meid külastas päkapikk, kinkides igale rühmale küünla.

Detsembris käisime oma rühmaga päkapikumaal. See maa asus nii kaugel, et sinna pidi bussiga sõitma. Meid võttis vastu tore päkapikk, kes teatas, et seda Päkapikumaad on näha ainult detsembris. Päkapikumaal nägime, millega päkapikud seal tegelevad. Jõuluvana Olle saatis meile  tervitusi, kuid kahjuks ta ise ei saanud kohale tulla ning edastas tervitused interneti vahendusel.

Jõulupeo päeva hommikul valmistasime lastega õhtuks viineripirukaid. Oi seda rõõmu ja elevust! Kõik said tainast rullida ning see oli põnev.

Meie rühma jõulupidu toimus seekord natuke teismoodi kui tavaliselt. Nimelt pidasime oma pidu õues. Hommikul sada küll vihma ning meil oli lausa hirm, et ei saagi õues olla. Õnneks vihmataat keeras õhtuks oma kraanid kinni ja meie pidu möödus ilma vihmata. Vahva pidu oli!

Nii nüüd on küll vist kõik meie tegemised kirjas. Soovime teile toredat vana aasta lõppu ja kohtume uuel aastal!

 

Tihedalt plaane täis NOVEMBER

Väikese Mardi mardilaul

Kes ukse lahkelt lahti teeb,

neil kohe meele rõõmsaks teen.

Mart pole ahne, kiskuja,

Mart lepib päris piskuga.

Kui kingid hella hoolega,

Mart lepib õunapoolega.

Küll pere õnned jutti aan,

kui sõrmed-varbad soojaks saan.

8. november oli lasteaias mardipäev, kus hiirekesed kutsusid kõik lasteaia lapsed saali ja jooksid meile marti. Lastel oli põnev ja nalja jätkus pikaks ajaks. 

Isadepäeva tähistasime piknikuga Suurupi tuletornides. Täname väga Loore Lenna pere, kes meile selle imetoreda külastuse korraldas.

November oli ikka tihe kuu. Üks üritus ajas teist taga. Nii nagu iga kuu, oli meil ka seekord raamatukogu päev. Raamat "Isegi kollid pesevad hambaid" oli üks põnev seiklus kollide hammastest ja nende hooldusest. Lastele meeldis koos raamatukoguhoidja Lembiga arutleda loetud raamatute põhjal ja koos prooviti ka vaikselt filosofeerida. Tibud oskasid raamatukogus suurepäraselt olla ja käituda. Nad teadsid, kuidas raamatukogus raamatuid riiulitelt vaadata ja korralikult raamatutega ümber käia.

Ja siis saabus lasteaia sünnipäev. Selle puhul esitasid õpetajad lastele näidendi "Mutionu sünnipäev". Iga rühm sai rühmale vastava pildiga tordi ja koos veedeti mõnusalt aega.

Kadrihommiku jooksid katri meie rühma lapsed. Kadriemal oli kaasas lapsuke ja hani. Niimoodi joosti läbi kogu lasteaed

November oli meie jaoks väga tegevusterohke. Lisaks kõigele saime selgeks uued tähed ja numbrid ning sai voolitud ja lõigatud.

Jääme kõik rõõmsalt detsembri ja pühade ootele!

 

Tibud ja oktoober

Lehed langesid vaikselt puudelt ning ilm muutus iga päevaga jahedamaks ja õhtud pimedamaks. See kõik aga ei seganud meil oktoobrikuud nautimast..

Ja ongi taas aeg kirja panna meie seekordsed tegemised.

Külastasime raamatukogu ning seekord võtsime kaasa ka oma väikesed sõbrad. Meie karukestel oli võimalus näha raamatukogu. See oli põnev nii neile kui ka meie lastele. Kuulasime  jutukest raamatust „Krokodilli saba". Peale lookese kuulamist arutlesime kuuldud loo üle. Saime teada , et tore kui saba on nii pikk ning mida selle kõigega teha saab. Rühmas olles aga voolisime plastiliinist krokodilli. No need olid meil kõigil ikka väga omanäolised.

Tegime algust projektõppega ning seekordseks teemaks sai „Porgandipirukas". Uurisime, millest koosneb üks hea porgandipirukas. Veel maitsesime porgandit ning saime teada, et porgand sisaldab palju vitamiine.

Kevadel külvasime oma peenrakasti porgandi. Sügisel tuleb ju alati saak salve panna, et talvel oleks mida süüa. Tegime meiegi seda ning koristasime üheskoos oma porgandisaagi ära.

Avastasime ühel hommikul, et rühma on kogunenud pandipakendi taarat, mis oleks vaja viia taaraautomaati. Seda me koos ka tegime. Saadud raha eest ostsime jahu ja komme. Jahu on meil vaja porgandikoogi küpsetamiseks.

Karukeste koosolekul rääkisime seekord sellest, kes on hea sõber. Meie arvates on hea sõber see, kes on rõõmus, lahke ja jagab oma mänguasju teistega.

Oktoobri viimasel päeval tõi  Lisette koos emaga rühma ühe suure kõrvitsa. Kuna sel päeval oli Halloween, siis meisterdasime üheskoos küünlalaterna. Me saime kõik ka proovida kõrvitsat ning nii mõnelegi maitses see väga hästi.

 Selline siis oligi meie oktoober

 

Tibude september

September algas lasteaias taas tarkusepäeva tähistamisega. Sõber Jeti tõi kõigile jäätist ning ühiselt ja rõõmsalt saigi uus õppeaasta avanuks kuulutatud.

Samuti toimus meil lasteaias spordipäev. Ilm meie ettevõtmisi küll ei toetanud, aga enne suurt sadu jõudsid kõik nii hüpata, palli visata kui ka joosta. Parimad toodi välja ja kõik lapsed said diplomid ning kommi.

Sügisel valmivad ikka puu- ja juurviljad ning me valmistasime koos lastega erinevaid salateid ja küpsetasime kapsapirukaid. Tüdrukutele meeldis eriti just tainast sõtkuda, kuid meeldivaid tegevusi jätkus kõigile. Iga laps oli oma tegevusega ametis - kes lõikas, kes riivis või tegi hoopis midagi muud meelepärast. Tulemusega jäime aga ühiselt väga rahule.

Septembri jooksul metsas matkal käies korjasime kokku ka prügi, mis meile teele ette jäi. Seega andsime ka meie oma abikäe Maailmakoristuspäevale. 

Alustasime ka koostöö jätkamist raamatukoguga, kus teeme algust sellise huvitava metoodikaga nagu filosofeerimine.

Septembrikuus on kõik uus - nii ka meie rühmaga. Tibu rühmaga ühinesid Arabella ja Sofia. Tere tulemast! Lapsed võtsid tüdrukud hästi vastu.

Uued vahvad tegemised jälle uuel kuul.

Ilusat sügise algust!