Rühma telefon: 5553 4312

Tibu rühma õpetajad on Silja Valk ja Marju Tammets ning õpetaja abi Tiia Kullerkupp.


  TEATED

  • Novembrikuu sünnipäevalapsed on Gloria - 09.11, Marju - 11.11, Kristofer - 12.11 ja Loore Lenna - 26.11. Palju õnne! 
  • Tibu rühma loodusretkede album. Loodusmatkadel käime reedeti.

 

Tibud ja oktoober

Lehed langesid vaikselt puudelt ning ilm muutus iga päevaga jahedamaks ja õhtud pimedamaks. See kõik aga ei seganud meil oktoobrikuud nautimast..

Ja ongi taas aeg kirja panna meie seekordsed tegemised.

Külastasime raamatukogu ning seekord võtsime kaasa ka oma väikesed sõbrad. Meie karukestel oli võimalus näha raamatukogu. See oli põnev nii neile kui ka meie lastele. Kuulasime  jutukest raamatust „Krokodilli saba". Peale lookese kuulamist arutlesime kuuldud loo üle. Saime teada , et tore kui saba on nii pikk ning mida selle kõigega teha saab. Rühmas olles aga voolisime plastiliinist krokodilli. No need olid meil kõigil ikka väga omanäolised.

Tegime algust projektõppega ning seekordseks teemaks sai „Porgandipirukas". Uurisime, millest koosneb üks hea porgandipirukas. Veel maitsesime porgandit ning saime teada, et porgand sisaldab palju vitamiine.

Kevadel külvasime oma peenrakasti porgandi. Sügisel tuleb ju alati saak salve panna, et talvel oleks mida süüa. Tegime meiegi seda ning koristasime üheskoos oma porgandisaagi ära.

Avastasime ühel hommikul, et rühma on kogunenud pandipakendi taarat, mis oleks vaja viia taaraautomaati. Seda me koos ka tegime. Saadud raha eest ostsime jahu ja komme. Jahu on meil vaja porgandikoogi küpsetamiseks.

Karukeste koosolekul rääkisime seekord sellest, kes on hea sõber. Meie arvates on hea sõber see, kes on rõõmus, lahke ja jagab oma mänguasju teistega.

Oktoobri viimasel päeval tõi  Lisette koos emaga rühma ühe suure kõrvitsa. Kuna sel päeval oli Halloween, siis meisterdasime üheskoos küünlalaterna. Me saime kõik ka proovida kõrvitsat ning nii mõnelegi maitses see väga hästi.

 Selline siis oligi meie oktoober

 

Tibude september

September algas lasteaias taas tarkusepäeva tähistamisega. Sõber Jeti tõi kõigile jäätist ning ühiselt ja rõõmsalt saigi uus õppeaasta avanuks kuulutatud.

Samuti toimus meil lasteaias spordipäev. Ilm meie ettevõtmisi küll ei toetanud, aga enne suurt sadu jõudsid kõik nii hüpata, palli visata kui ka joosta. Parimad toodi välja ja kõik lapsed said diplomid ning kommi.

Sügisel valmivad ikka puu- ja juurviljad ning me valmistasime koos lastega erinevaid salateid ja küpsetasime kapsapirukaid. Tüdrukutele meeldis eriti just tainast sõtkuda, kuid meeldivaid tegevusi jätkus kõigile. Iga laps oli oma tegevusega ametis - kes lõikas, kes riivis või tegi hoopis midagi muud meelepärast. Tulemusega jäime aga ühiselt väga rahule.

Septembri jooksul metsas matkal käies korjasime kokku ka prügi, mis meile teele ette jäi. Seega andsime ka meie oma abikäe Maailmakoristuspäevale. 

Alustasime ka koostöö jätkamist raamatukoguga, kus teeme algust sellise huvitava metoodikaga nagu filosofeerimine.

Septembrikuus on kõik uus - nii ka meie rühmaga. Tibu rühmaga ühinesid Arabella ja Sofia. Tere tulemast! Lapsed võtsid tüdrukud hästi vastu.

Uued vahvad tegemised jälle uuel kuul.

Ilusat sügise algust!