Rühma telefon: 555 34 312

Tibu rühma õpetajad on Silja Valk ja Marju Lehtla ning õpetaja abi Tiia Kullerkupp.


  TEATED

 

  • Tuletame meelde, et õuealal kasutame sõitmiseks ainult tõuke- ja jooksurattaid! Lapsele tuleb kodust kaasa panna kiiver, kiivri kandmine on sõitmise ajal kohustuslik.
  • Tibu rühma pildialbumi link
  • Märtsikuu sünnipäevalaps on Jörgen Huko - 31.03. Palju õnne!

 

Tibud veebruaris.

 

Küll on kena kelguga

hangest alla lasta.

Oi, oi kelguga hangest

alla lasta.

 

Lõpuks jõudsime lume ka ära oodata. Lumi on ju tore, sest lumes on nii tore mängida. Kelgutada tahtsime  juba ammu.

Veebruar ja meie tegemised: vastlapäev, sõbrapäev, teater ja muidugi meie kodumaa sünnipäev.

Vastlapäeval saime kelgutada. Küll see oli tore päev. Proovisime ka kõik koos ühist sõitu teha. Vahva sõit oli.

Sõbrapäeval olime koos Mõmmi rühma lastega saalis väikesel diskol.

Kõige tähtsam päev oli Eesti Vabariigi sünnipäev. Sellel puhul toimus lasteaia saalis pidulik vastuvõtt. Panime selga oma kaunimad riided ja osalesime Eesti sünnipäeval ning soovisime Eestile PALJU ÕNNE!

Veebruari võime nimetada ka üllatuste kuuks. Siis kui meie läksime lõunaund magama, jalutasid hoovis ringi rabakanad. Muidugi, kui nad fotoaparaati nägid, jooksid kohe minema. Katsu sa pildistada jooksvaid linde. 

Veebruar oli ka haiguste kuu. Rühma külastas perekond Pisikud. Pisikud on sellised pahalased, kes levitavad igasugu haigusi.

Kuu viimasel nädala oli koolilastel koolivaheaeg. Meil oli aga sel puhul lasteaias mängudenädal. Toredad asjad need koolivaheajad. 

 

Tibude jaanuar

 

Jaanuarikuu möödus meil rahulikult ja vaikselt. Lapsed said kaua puhata ja eks see puhkus kulubki vahel ära – oleme ju veel väikesed.

Kuu alguses toimus meil järjekorras juba teine „Laste Vabariik". See on selline päev, kus saame teha midagi sellist, mida igapäevaselt ei tee. Seekord  käisid Orava (kõige vanema) rühma lapsed meie lastega mängimas. Nora joonistas  koos meie väikeste tüdrukutega ilusaid pilte. Lastele meeldis see päev väga. See päev pakkus rõõmu nii suurtele kui väikestele. 

Jaanuaris saime õnneks nautida natuke ka talvist loodust, sest lumi tuli maha. Vaatlesime, kuidas linnud õues söövad ja saime selgeks, milline on rasvatihane.

Kuu lõppes kogu maja ühise matkaga talvisesse metsa.

Lastega saime aga  selgeks ka ühe toreda luuletuse ,,Lumi" 

                            Lumi, lumi, saja alla,

                            kata valgeks kogu maa.

                            Et ma saaksin mäest alla 

                            lasta oma kelguga.

Üks tore uudis oli veel, nimelt tuli meie rühma uus tüdruk Maia, kes on hästi sõbrunenud teiste lastega. 

Ilmataat on nüüdseks lapsi rõõmustanud ilusa lumega ja loodame, et saame ikka vastlasõitu teha.

 

 

Tibude detsember

 

Detsembris päkapikud piiluvad

ja komme toovad lastele.

Suss kui aknal ootamas,

saab üllatuse toreda.

Jah tõesti, detsember on selline kuu, kus päkapikud piilusid ja headele lastele tõid üllatusi. Nii juhtus ka meie rühmas. Iga päev oli väike üllatus sussi sees. Detsember on alati kiirelt mööduv kuu.

Küll me harjutasime jõulupeoks, tähistasime saalis advente, kaunistasime rühma, osalesime emmede ja issidega jõululaadal ja küpsetasime piparkooke.

Eks me ikka mängisime ja olime ka õues. Õues on alati tore olla ... Kui vaid seda lund oleks rohkem olnud. Vaevalt saime kelgud lasteaeda toodud, kui pidime need taas koju viima.

Meil oli ka jõulupidu. Meie pidasime oma pidu koos emmede ja issidega. Tore pidu oli! Päkapikk tõi kingitusi ka.

No vist said kõik meie tegemised kirja.

HEAD VANA AASTA LÕPPU JA VEEL TOREDAMAT UUT AASTAT MEILE!

 

Tibude november

 

Taaskord on möödunud üks pime ja porine sügiskuu, aga ega see takistanud meid tegutsemast.

Novembris tulid meie rühma kaks uut poissi, Remi ja Kristjan, kes sulandusid kiiresti meie ellu sisse ja sõbrunesid lastega.

Tähistatud sai ka isadepäeva ja nimelt ühise pudruhommikuga. Samal hommikul said lapsed rõõmsalt ühes isadega veel saalis võimelda ja liikuda.

Täpselt novembri keskel jõudis kätte meie lasteaia 15. sünnipäev. Seda tähistasime me kõik koos. Õpetajad olid selgeks õppinud erinevad laulud ja tantsud, mida lapsed kõik koos saalis kuulasid ja vaatasid. Ja kui hästi maitses veel maasikatega tort!

Samal päeval tuli meie rühmale suur salapärane kingitus. Ja mis veel eriti äge oli - mööda koridori läksid suured karu käpajäljed, mis juhatasid meid  kingipakini. Selle seest leidsime  lillad kaisukarud. Lapsed olid ääretult õnnelikud, kui iga üks endale karu sai. Karud jõudsid meieni seoses „Kiusamisest vaba lasteaed" projektiga. Karu idee on selles, et igal lapsel oleks just lasteaias midagi täiesti oma, mis tekitaks talle turvatunde ja aitaks rõõmsalt toimetada. Täname vanemaid, kes tegid oma laste karud omanäoliseks, et lapsed neid segamini ei ajaks. Lisaks veel eraldi suur tänu Loore Lenna isale, kes karudele  ilusa kodu meisterdas.

Novembrikuu sisse mahtus veel kadripäev. Kadripäeval said lapsed tutvuda huvitavate vanarahva kommetega.

Novembri lõpus toimus meil  lasteaias päev nime all „Laste Vabariik". Tänu sellele tulid meie rühma külla mõmmid. Meie kõigiga liitus ka Hiire rühma assistent Ljuda, kes jutustas lastele põneva muinasjutu talvisest võlumetsast ja tegi nendega  kunstitöid.

Üha enam jõudis meie rühma aga suur lume- ja jõuluootus ning nii jõudiski kätte detsember. Täname veel eraldi Sverre ema, kes igale lapsele omamoodi päkapiku soki kudus. 

 

Tibude oktoober

 

Sügis käes, sügis käes,

vihma sajab krabinal.

Vot selline oligi meie oktoober. Vihma kallas ikka korralikult. Juhtus ka selliseid päevi, kus meie õue ei saanudki. Mida me siis oktoobris tegime?

Meil oli lemmikloomapäev. Nõmme loodusmaja tutvustas meile enda loomi ja putukaid. Kõige kummalisem putukas oli raagritsikas. Nägime ka kilpkonna, merisiga ja rotte. Tegime sõprust Gloria koera Pandoraga. Saime lähedalt siili vaadata ning paigi teha.

Osalesime näitusel „Vanast uus". Siin tulid meile appi emmed ja issid. Aitäh teile!

Ühel päeval tuli tahtmine lihtsalt tantsida. Ja siis tantsisime hommikuvõimlemise asemel. Küll oli ikka lõbus.

Meid kutsuti külla raamatukogusse muinasjutuhommikule. Seal kuulasime muinasjuttu kaelkirjakust, kes õpetas teistele loomadele kannatlikust. Raamatukogus oli põnev, sest seal oli palju raamatuid.

Aga oktoobrikuu kõige põnevam asi oli siiski esimene lumi. Oh seda rõõmu ja lusti õues.

 

 

Tibude september

 

Jälle on sügis käes ja nagu öeldakse, kõik on uus septembri kuus. Nii on ka meie rühm uus, sest meiega koos alustasid enamuses need lapsed, kes meie lasteaias polnud veel käinud.

Septembrit alustasime teadmistepäevaga, kus lapsed said tantsida ja maiustada jäätisega.

Meie pisikesed said osa ka esimesest spordipäevast. Tibukesed osalesid küll ainult jooksus, kuigi mõni jooksis sinna kuhu ise tahtis, aga finišisse jõudsid kõik.

Toimus ka ühine matk metsa. Kõik meie lapsed olid väga tublid matkajad ja keegi ei kurtnudki väga väsimuse üle.

28 septembril oli heategevuslik mihklilaat. Oli palju erinevat kaupa ja ei puudunud ka õnneloos. Aitäh kõigile vanematele, kes olid nõu ja jõuga abiks.

Juba järgmisel päeval kogunesime saali leivahommikule, kus parim pagar Krista õpetas ja näitas, kuidas tehe tainast. Ka meie saime tirtsu tainast rühma kaasa. Oi seda lõbu ja möllu, kui sai lauale pandud jahu. Iga laps sai veeretada taignast oma saiakese ja pärast küpsetamist ka selle ära süüa. Kui hästi kõik lõhnas ja maitses.

Lapsed on meil mänguhimulised ja armsad. September on olnud meil ikka rohkem harjumiseks. Tundub, et lapsed on meid ruttu võtnud omaks ja oktoobris saame juba koostegemisi harjutama hakata.