Rühma telefon: 555 34 312

Tibu rühma õpetajad on Silja Valk ja Marju Tammets ning õpetaja abi Tiia Kullerkupp.


  TEATED

 

  • Märtsikuu sünnipäevlapsed on Remi - 23.03 ja Jörgen Huko - 31.03. Palju õnne!
  • Rühma mängu- ja tegevuste album pole nüüdsest enam lasteaia lehel nähtav. Edastasime albumi lingi teie meilidele, et saaksite ka edaspidi meie tegevustest osa.

 

Tibud veebruaris

 

Veebruaris rääkisime palju sõprusest. Käsitlesime teemasid nagu, kuidas olla hea sõber ja mida saab koos sõpradega teha. Saalis tähistasime sõbrapäeva diskoga.

Nagu igal kuul, külastasime taaskord raamatukogu, kus tädi Lembi luges meile loo "Seitse väikest elevanti". Peale seda said lapsed ise raamatukogus riiuleid uudistada ja endale meelepäraseid raamatuid vaatamiseks valida.

14. veebruaril tulid meile külla õpetajad Tibutare lasteaiast. Õpetaja Birgit laulis lastega ja tutvustas erinevaid instrumente. Lisaks toimus Tibutare õpetajaga ka kunstitund. Lapsed tegutsesid innukalt ja rõõmuga.

Tähtpäevadest järgmisena tähistasime Eesti Vabariigi aastapäeva. Enne aga õppisime tundma eesti sümboolikat. Eriti eredalt on lastel meeles meie lipu värvid ja Eesti president.

Peale vabariigi aastapäeva õppisime selgeks numbrid viieni ja geomeetrilised tasapinnalised kujundid (ruut, ring, kolmnurk). Ikka harjutasime täislausetega jutustamist, mis lastel aina paremini välja tuleb. Palju sai maalitud, liimitud ja kääridega lõigatud. Eriti naudivad meie lapsed joonistamist.

Veebruaris said lapsed palju liugu lasta, lumememmesid ehitada ja juba ka veega plätserdada. Nüüd on juba paista päikest ja meie ootame kõik sooja kevadet.

Veebruari viimastel päevadel läksid meie rühmast teise lasteaeda kaks toredat poissi. Soovime Robin Markusele ja Theo Gustavile häid uusi sõpru ja kogemusi uues lasteaias!

 

Jaanuar

 

Jaanuar algas meil projektiga „Kõik ametid on head". Tegime tutvust fotograafiga. Uurisime, millega fotograaf tegeleb ning milliseid töövahendeid ta kasutab. Saime lähemalt vaadata fotoaparaati. Meisterdasime endalegi ühe fotoaparaadi, mida saame nüüd ise kasutada, kui aga seda vaid soovime.

Sellel kuul tegime tutvust leevikesega ning tuletasime  meelde, milline näeb välja rasvatihane. Laste Vabariigi põhiteemaks olidki sel korral linnud. Meil oli võimalus külastada erinevaid töötubasid, saime vaadata filme ning proovida  linnutoitu. Meie lemmikud olid pähklid. Tegime linnukestele rasvapalle ning saime teada, miks peaks linde talvel toitma ning milline toit neile sobib. Oli võimalik ise endale üks linnuke koju meisterdada.

Osalesime ühisel metsamatkal. Ilm oli sel päeval väga mõnusalt talvine. Kõige lahedam matka juures oli see, et võis  õues süüa ja juua ning saime suurest mäest alla kelgutada. Meile üldse meeldib viibida palju värskes õhus. Õues olles me kelgutame palju ning kui ilm lubab siis meisterdame lumememmesid.

Rühma meisterdasime üheskoos talvise maastiku ning linnukeste toidumaja. Seal käivad meil söömas nii leevikesed kui ka rasvatihased. Talvise maastiku mõte on see, et meie saame jälgida seda, milline näeb välja talvine loodus ning mida saab teha talvel.

Külastasime jälle ka raamatukogu, kus kuulasime huvitavat juttu "Lumemees ja lumekoer". Pärast jutu kuulamist saime vaadata raamatuid,  mis ise  riiulitelt valisime.

Selline tegus jaanuar meil oligi, kus lisaks tegevustele saime ka palju mängida ning meisterdada.

 

Detsember Tibu rühmas

 

Detsember, aasta oodatuim kuu laste jaoks, tõi endaga kaasa ootusärevuse ja  advendihommikud kogu lasteaiaperele.

"Päkapikud kõike teavad ja kõike näevad" - sellega algas meie rühma talvine päkapikutrall. Vestlesime lastega, millised on päkapikud. Saime koos arutades teada, kus nad elavad, kui suured nad on, mida söövad ja kõik muud tähtsad faktid päkapiku kohta said kirjeldatud. Igal lapsel oli varuks oma seletus ja vastus, et milline see päkapikk  siis välja näeb ja mida ta üldse teeb. Ja, oi kui suurt rõõmu tekitas see, kui peale magamist avastati, et päkapikud on meie rühma sussidesse midagi paotanud. Küll me oleme paid olnud!

Juba traditsiooniliselt, külastasime ka see kuu Harku raamatukogu. Tädi Lembi luges meile mõnusa jõulujutu, mis kõiki hoolikalt kuulama pani.

Täname vanemaid meeldiva ühise jõulukohviku eest! Loodame, et igaüks sai endaga kaasa toreda mälestuse.

Muidugi ei saa unustada ka laste selle kuu suurimat elamust, milleks oli arvatavasti jõuluvana külaskäik. Kõik lapsed oli ootusärevuses ja rõõmsad. Ja siis ta tuli, see kauaoodatud jõuluvana, kott pungil kingitustest. See tõi kõigile meile särava naeratuse suule. Jõulud tõid õuele kaasa lumevaiba ning tibude jaoks oli see üks ääretult kihvt ja lõbus aeg õues möllamiseks.

Uued vahvad tegemised ootavad meid juba jaanuaris.

Ilusat algavat aastat soovides

kõik väikesed ja suured TIBUD

 

November Tibudega

 

Meie tegemised sel kuul olid järgnevad…

Kuu alguses meisterdasime kõrvitsatest endale laternad ning ühest suvikõrvitsast sai tigu. Kõrvitsad kinkis meile Lisette Olli ema. Aitäh talle!

Osalesime tuletõrjeõppusel, kus harjutasime, kuidas tegutseda ja käituda, kui on tulekahju.

Tähistasime koos isadega isadepäeva. Sõime koos isadega maitsvat putru ning meisterdasime vahvaid võileibu. Kõige toredam oli see, et issid pärast mängisid koos meiega. Aitäh teile  selle eest, et leidsite aega koos meiega hommik veeta.

Novembris tähistasime ka lasteaia sünnipäeva. Meie meisterdasime sel päeval koos õpetajaga tordi. Tort koosnes paberist, vaarika- mustika ja sidrunikreemist. Saalis aga vaatasime sel päeval multifilme ning hiljem sõime päriselt torti.

Meie rühmas elasid juba pikemat ega käbisiilid. Siilid arvasid, et nemad tahavad talveunne minna. Meie  otsustasimegi siilikestele pesa meisterdada. Pesa materjaliks kasutasime rühmas leiduvaid puulehti ja sammalt, mida olime varem matkadelt kaasa toonud.

Siil Felix käis meiega veel viimasel  matkal ning peale matka otsustas temagi talveunne suikuda. Matkal olles korjasime erinevaid puuoksi, et neist üks vahva kunstitöö valmistada.

Novembris külastasime taas raamatukogu. Sel korral saime suurelt ekraanilt pilte vaadata. Raamatukogu on ikka üks ütlemata huvitav paik. Raamatuid on seal väga palju ning need on jätkuvalt põnevad meie jaoks.

Sellel kuul toimus veel Loore Lenna päev. Loore Lenna ema oli sel päeval koos meiega rühmas tegutsemas. Ta aitas meil kirjutada kirja jõuluvanale. Ega need jõuludki kaugel enam ei ole. AITÄH LOORE LENNA EMALE TOREDA PÄEVA EEST!

Nii saidki meie seekordsed tegemised taas siia kirja.

 

Tibud ja oktoober

 

Uups, kuhu kadus küll see oktoober!  Küll aeg lendab kiirelt. Jälle saame kuust kokkuvõtte teha. Meil oli oktoobris tegemisi omajagu. Tuletame siis meelde, mida me tegime?

Võtsime endale eesmärgiks, et üks kord nädalas lähme lasteaia hoovist välja ning vaatame, mis jääb väljaspoole aeda. No seal oli ikka, mida uudistada. Jalutades Harku metsa, nägime tiigil ujumas parte, saime tasku pista nii tammetõrusid kui ka kastanimune, seeni uurisime metsas ning vaatlesime looduse erinevaid värve. Siil Felix oli ka meiega metsas ning temagi nägi seda ilu oma silmaga. Jätkame nende matkadega ka edaspidigi.

Tegime algust uue ja põneva projektiga „Lapse oma päev". Remi ema mängis meiega terve päeva ning koos temaga joonistasime sügisese puu. Vahva oli nõudepesuharjaga puud kaunistada. Oli tõeliselt tore ja huvitav päev.

Öeldakse ju, et ära mängi toiduga, kuid meie ikka natuke mängime. Riisiterad ja makaronid mängides nii vahvasti krõbisevad. Kui aga midagi põrandale pudises, siis ise koristasime.  Meil käib töö ja mäng ikka käsikäes.

Külastasime Harku raamatukogu. Tore oli! Meile meeldis ja tahame külastada raamatukogu veelgi. Muidugi kõige põnevam oli raamatukogus aga see, et pärast saime iseseisvalt raamatuid uurida. Neid oli seal tõesti palju!

Aga me osalesime ka kõikidel majas toimuvatel üritustel.

No nüüd said vist küll kõik rühmas toimunud tegemised kirja.

 

 

Tibude tegemised septembris

 

Juba vaikselt lehed kolletuvad puul, saabus sügiskuu september. Septembris oli nii päikest kui ka vihma.

Meie rühmaga liitusid kaks uut last, kelle me rõõmsalt oma rühma vastu võtsime.

Mida toredat septembris tegime?

Septembrikuu algas meil tarkusepäevaga. Sel päeval kuulasime saalis kontserti ning hiljem õue minnes kostitas üks vahva tiiger meid jäätisega. Jäätis oli väga magus ning maitses meile kõigile.

Toimus selline tore üritus nagu spordipäev. Sel korral proovisime koos võidu joosta, hüpata kaugust, saime teada, kes hüppab meist kõige kaugemale. Viskasime ka palli. No ja siis saime jälgida ka seda, kuidas õpetajad selle kõigega, mida meie tegime, ka hakkama said.  Oli üks ütlemata vahva päev.

Toimus juba traditsiooniks saanud ühine lasteaia metsamatk Harku metsa. Meie matkasime koos Orava rühma lastega. Ilm oli sel päeva väga ilus ja soe. Me peame seda kõndimist ikka hoolega harjutama hakkama, sest päris väsitav päev oli see meie jaoks. Aga me saime sellega hakkama ning olime rõõmsad.

Ja selline oligi meie september, kus oli nii mängu, lusti kui ka sportimist ja õppimist.