Rühmas töötavad õpetaja Ene-Ly, assistent Krista ja õpetaja abi Urve.

Rühma telefon: 55532607


  TEATED

 

  • Rühma pildialbum:  Pääsukeste mänguhetked
  • Suvised sünnipäevalapsed:  18.06 - Platon   30.06 - Sören   01.07 -  Lisette A.   04.07 - Tuliana ja Alexander   05.07 - Lisette N.    23.07 - Armin   24.07 - Harles   Palju õnne!

Pääsukeste mai

 

Maikuu alguses käisime lasteaiaperega Harku metsas kevadmatkal – lapsed on nüüdseks juba nii tublid matkajad, et me suutsime oma rühmaga ligi 5 km ringi ära teha ning lastel jäi jaksu veel ülegi.

Kui poole maikuu pealt õppetegevused läbi said, siis alustasime arenguvestlustega ning tahaksin siinkohal edastada oma rühma lapsevanematele suured tänusõnad ja kiitused, sest teie suur osalus (üle 90%) vestlustel näitab, kui investeeritud te lasteaia tegevustesse ja lapse arengusse olete. Aitäh teile!

Iga kevadine spordipäev on lastele alati meeltmööda, sest siis saab iseend proovile panna ning teadagi tagame eduelamuse kõigile,kuid lisaks elatakse siis väga kaasa ka õpetajate etteastetele spordipäeval :)

Mais sai ka lasteaia talgupäev tehtud ning nagu te isegi nägite, siis tänu teie abile saime päris palju õuealal korda saadetud – laste lemmik on kindlasti mudaköök seega suur tänu teile nii nõu, kui jõuga abistamise eest :)

 

Pääsukeste aprill 

 

Aprillikuu üritustest oli suurim ja vahvaim Laste Vabariik, mis sel korral oli pühendatud tervise teemadele – lapsed said pisikute maailmaga tutvuda, meelerahu muinasjuttude abil mõtterännakul käia, värsket salatit ja köögivilja mahla valmistada, õues orienteeruda, raamatukogus tervisealaseid teadmisi ammutada ja kunstiteraapias pingeid maandada. Selle, millistest töötubadest iga laps osa võtta sai, otsustasid nad ise, oma soovidest lähtudes.

Aprillis said alguse ka meie rühma arengumängude mängimine ja emadepäevaks näidendi õppimine, mis kahjuks rohketest haigestumisest tingituna tõsise tagasilöögi sai. Arengumängud saime maikkuus siiski viimaks  lõpetatud, kuid meie näidend „Hunt ja 21 kitsetalle" jäigi kahjuks lastel selgeks õppimata ning jääb hetkel sügise ootele. Laste vähesuse tõttu jäi ka emadepäev meil vaiksemaks ja tagasihoidlikumaks, kui olime soovinud kuid tagantjärgi mõeldes, oli ka see pisike pidu omamoodi tore ja armas.

 

 

Pääsukeste märts

 

Märts sai läbi ruttu nii, et silm ka ei pilkunud – alles ta algas ja järsku oligi kõik. Küll ikka aeg lendab kiiresti, kui palju tegemist on.

Lasteaia ühisüritustest võtsime osa päris mitmel korral. Emakeelepäeval korraldatud Luulehommikul said kõikide rühmade lapsed võimaluse end proovile panna ja lasteaiakaaslastele luuletustega esineda, meie rühma esindasid sel aastal Lisette N. ja Alar – aitäh teile, olite väga tublid!

Suurel karnevalipäeval saime aga kõik võimaluse end karvasteks ja sulelisteks kostümeerida ning ühiselt koos lasteaiaperega tantsida, trallitada ja sabagi keerutada.

Munadepühadele eelneval hommikul saime Tibu rühma laste etendust „Muna" näha ja koos ühe vahva tibuga toas ja õueski trallitada.

Kõigele eeltoodule lisame veel juurde ka kolm toredat teatrietendust ning hulgim vahvaid ettevõtmisi rühma seinte vahel ja mis siin siis imestada, et  polnud õieti aegagi märgata märtsikuu möödumist.

 

 

Pääsukeste veebruar

 

Veebruar oli üks äraütlemata tore talvekuu, mida me kõik nii ammu oodanud olime. Me saime pea iga päev, kui me just jalutuskäigul või pakase eest toas peidus polnud, kelgumäel liugu lasta ja pea põlvini ulatuvates lumehangedes hullata. Üle mitme aasta saime lasteaias ka päris eheda vastlatralli korraldada, kus omal kohal oli pikima liu laskmine, hernesupp ja muidugi vastlakukkel. Pilte vastlapäevast, näete siit.

Kohe peale vastlapäeva jõudis järg sõbrapäevani ning meie kutsusime selleks puhuks külla oma sõprusrühma ehk siis Hiire rühma lapsed. Eeskujulike võõrustajatena valmistasime külalistele „Kass Arturi kooki" ning õppisime, kuidas külalisi kenasti vastu võtta. Videodiskol sai soovilaulude saatel jalga keerutatud ning pisut hiljem, üheskoos mängegi mängitud. Sõbrapäevast leiate ülevaate meie rühma mängualbumist.

Vaieldamatult suurim ja olulisim sündmus oli veebruarikuus Eesti Vabariigi 100. aastapäeva tähistamine piduliku vastuvõtuga lasteaia saalis. Kõik, nii suured, kui väikesed, said end selle päeva puhul pidulikult riidesse panna ning vastuvõtul mööda punast vaipa kõndides lasteaia direktorile „Head Eestimaa sünnipäeva": soovida. Lisaks muidugi tikuvõileibadega maiustada ja valssi tantsida ja kõige lõpetuseks saime ka Krista küpsetatud saja tassikoogiga suu päris magusaks teha. Väga paljud lapsed rääkisid hiljem, et ka nende kodudes tähistati vabariigi aastapäeva ning käidi lipuheiskamisi või paraadi vaatamas ja teate, kui armas seda särasilmsete laste suust kuulda oli. Pildigalerii meie „Eesti Vabariik 100" vastuvõtust leiate siit.

Õppetegevuse osas tooksin välja, et oleme nüüdseks mitmel korral oma õpihetkedesse kaasanud Bee-Bot roboteid, kes ilmselgelt lastele väga meeldivad ning kindlasti kavatseme "mummudega" edaspidigi oma õppetegevusi vürtsitada. Samuti saime me veebruaris endale, uue toreda muuskiaõpetaja, kes meile kindlasti vahvaid laule ja tantsumänge õpetab. Märtsis tegeleme kevade ootusega ning kindlasti pistame midagi põnevat ka mulda kasvama. 

 

 

Pääsukeste jaanuar

 

Uus aasta algas meil rühmas rahulikult - lapsi oli suhteliselt vähe ning kuna ka õppetööd meil kuu esimesel nädalal ei toimunud, siis saimegi mängimisega ja lihtsalt koos olemisega tegeleda. Lapsed suunasid ise oma päeva tegevusi ning otsustasid, kas veedame õues oleku aja lasteaia hoovis või läheme metsatiirule.

Õppetegevuste osas keerles jaanuar talviste teemade ümber – küll üldisemalt talveaeg looduses, siis rääkisime täpsemalt lindude ning loomade eluolust ning lõpetuseks saime ka ise talispordialadega pisut tuttavamaks. Jaanuarisse jäi ka järjekordne „Laste Vabariik", kui me saime tutvust teha Orava rühmaga – kooliminejate rühmaruum oli meie rühmast päris mitmes mõttes erinev, näiteks tähed ja numbrid seintel ja kirjutised tahvlil ning seal olid ka põnevad, suuremate laste mängud ning ilmselgelt oli kogu see kogemus meie pisikeste jaoks põnev ja parajalt aukartust äratav.

Suurt rõõmu valmistas meile ka korraks maha sadanud lumi, mille olemasolu ära kasutades me kohe ka ülemajalise talvise metsamatka korraldasime. Kuidagimoodi juhtus aga nii, et teiste rühmadega me metsas kokku ei sattunudki, kuna suurematega me sammu pidada ei jõudnud ja väiksematel kihutasime ise eest ära ning seega veetsime siis mänguaja omakeskis metsaküngastel liugu lastes ning lumehunnikutes mütates. Vahepeal saime kosutust kaasa võetud präänikust ning soojast teest, mis muidugi mõista küngastest üles jooksmiseks jaksu juurde andsid. Tagasi lasteaeda jõudes olime tõeliselt õnnelikud, parajalt väsinud ja lõunauni tuli, oi kui mõnus.

Kliki pildil, et näha videot lumehangedes möllamisest.

 

 

 

Pääsukeste detsember

 

Pääsukeste detsember möödus tõelise päkapikuralli tähe all. Koos lasteaiakaaslastega kogunesime me igal esmaspäeval saali, et osa saada vanemate laste rühmade korraldatud advendihommikutest. Meie oma rühmas sai samuti jõulumeeleolu loodud – tasapisi said toad kaunistatud, kuusk toodud ja ehitud ning tuba piparkookide lõhna täis. Laste üks lemmikumaid tegevusi oligi detsembrikuus piparkookide küpsetamine ning kui esimene kord sai seda päriselt tehtud, ikka piparkoogitaignast ja glasuuridega kaunistatud, siis hiljem valmistati meile loendamatul hulgal plastiliinist piparkooke :)

Hetkeks õnnestus meil ka lund näha ja katsuda ning kasutasime siis kohe ära võimaluse kelgutada, lumeingleid ja -memmesid teha.

Detsembrikuus ei saa aga üle ega ümber Jõuluvana ootusest ning kuna meie olime kõik väga tublid olnud, siis muidugi tuli ta meile külla. Lapsed esinesid Jõuluvanale õpitud laulude, tantsude ja luuletustega ning nagu te isegi peol nägite. Aitäh kõigile imelise jõuluaja eest :)

 

Pääsukeste november

Kui tavaliselt tundub, et mõni kuu möödub linnutiivul, siis millegipärast oli vastupidiselt november just eriti pikk ja veniv. Tõenäoliselt oli oma osa sellel pimedusel ja rohketel vihmapäevadel, mis meid nii mõnelgi korral planeeritust varem tuppa sundisid jooksma.

Novembrikuu tähtsündmuseks oli meie rühmas kindlasti isadepäeva ja lasteaia sünnipäeva tähistamine. Olime me ju nii pikalt isadele salmikest õppinud ja tegelikult oli see meil ka kenasti selge, aga no mõistetav ju, et esinemisnärv teeb vahest oma töö. Hirmus vahva oli aga lapsi koos isadega sel hommikul rühmas toimetamas näha – kes sukeldusid koos legokasti, kes uurisid entsüklopeediaid või särasilmselt lauamänge mängisid ja puslesid kokku panid. Isade olemasolu hommikusöögilauas parandas imeväel eranditult kõigi laste söögiisu ja saime kokaltki kiita, et pudrupott kenasti tühjaks sai.

Lasteaia sünnipäev oli aga meeldejääv ja emotsioonideroke seetõttu, et meie lastel oli töötajate etendatud lavastuses lausa kaks oma inimest, kellele ainiti silma vaadata ja lakkamatult lehvitada. See hetk, kui lapsed meid rollidest ja kostüümidest hoolimata ära tundsid, oli hindamatu vaatepilt.

Novembris said lapsed lisaks eelmainitule osa ka kahest lasteaeda külastanud teatrietendusest ning kadrihommikust. Meil käis taaskord külas ka praktikant Signe-Britt, kes viis läbi vahva õppetegevuse, tutvustades lastele Be-Bot põrandaroboteid – ilmselgelt meeldis uus õppevahend lastele väga ning ega tegelikult meist keegi ei jõua ära oodata, kunas endalegi need pisikesed robotid saame ja võime nende kaudu ümbritsevat maailma avastama hakata.

 

Uue üritusena mainiksin ära ka „Laste Vabariigi", mis oli hetkel esimene omataoline, kuid ei jää kindlasti mitte viimaseks. Nimelt oli lastel võimalus päevaseks mänguajaks ühe rühmaga ruume vahetada ja kuna meie lapsed kibelevad hirmsasti valverühma mängima, siis otsustatigi vahetust teha just Hiire rühma lastega – meie läksime nende rühma mängima ja nemad tulid meile. Olime juba eelnevalt arvamusel, et see on lastele kindlasti meelepärane kogemus, kuid ausaltöeldes ei osanud meist keegi ette näha kui palju rõõmu selline vaheldus lastele tegelikult pakkus. Oma rühmas on ju muidugi ka tore, aga Hiire rühma kostüümiladu, ilmatuma suur legolaud, tubane liivakast ja suured päästeautod jätsid meie lastele küll kustumatu mulje. Aitäh Hiirekesed, et meid külla kutsusite, me tuleme teinegi kord :) 

 

 

Pääsukeste oktoober

Oktoober möödus justkui linnutiivul ning ausalt öeldes on lausa raske esimese hooga meenutada, mis meil selle kuu jooksul korda saata õnnestus.

Me tegime õppetöös kokkuvõtva nädala, kus sai sügise teemadele joon alla tõmmatud ning edasi liikusime juba keskkonnahoiu suunas. Lastega sai mitmeid prügistamise teemalisi situatsioone läbi mängitud ja need osutusid nii kõnekaks, et jutud õpetaja näideldud halvast käitumisest jõudsid laste kaudu lausa nende kodudesse. Samuti selgus, et meie rühma laste jaoks on väga lihtne määratleda, mis esemed on prügi ja mis mitte, kuid seda, et erinevaid prügiks liigitatud esemeid saaks uuel eesmärgil taaskasutada, oli juba pisut raskem mõista. Siinkohal suured tänud kõigile, kes lastega koos võtsid vaevaks taaskasutust praktiseerida ning näitusele „Vanast uus" põnevaid meisterdusi tõid. Usutavasti käisite isegi saalis seda toredat näitust vaatamas ja saite seega põnevaid ideesid, mida koduski ehk järgi teha.

Hingelistel teemadel kõneldes saime tuttavaks laste peredega ning kui te vaid oleksite oma silmaga näinud, kui uhkelt lapsed kaaslastele oma perepilte näitasid ja pereliikmeid tutvustasid ning kui meeletult rõõmsad nad seda tehes ise olid. Igatahes nüüdsest leidsid teie perepildid kena koha meie rühmatoa seinal, kus nad lastele rõõmu toovad ja vajalikul hetkel ka toeks saavad olla.

Koolivaheaja nädalal ei tegelenud ka meie planeeritud õppetegevustega vaid lasime lastel oma päeva ise kujundada ja põhitöö ehk mängimisega tegeleda. Esimesed suuremad sammud demokraatia vallas olidki laste hääletused õue või metsa mineku osas ning ühel päeval juhtus lausa nii, et lapsed otsustasid päevase õueaja tugeva vihmasaju tõttu, hoopis õhtusse lükata.

Veel õnnestus meil tänu kogukondlikule koostööle osa saada raamatukogu külastusest. Nimelt kutsus Harku Raamatukogu tore pere meid endale külla - me saime kuulata toredat jutustust loomadest, saime igaüks uurida just endale huvipakkuvaid raamatuid ning hirmus tore oli näha, et nii mõnegi lapse jaoks oli raamatukogu juba varasemast ajast tuttav koht :)

 

 

Pääsukeste september

See õppeaasta algas meie jaoks põnevalt, sest võtsime vastu terve rühmatäie uusi lapsi, kes tänaseks päevaks on seljatanud kohanemisperioodi ning nimetavad ka ise end nüüd uhkelt Pääsukesteks.

Põhiliselt olemegi möödunud augusti ja septembrikuu jooksul tegelenud uue rühmaga kohanemisega, iseseisvuse arendamisega ning mänguoskuste kujundamisega. Oleme käinud oma rühmaga mitmel jalutuskäigul kohalikus metsas ja mõisapargis, teinud tutvust liivamägedega ning välja valinud oma lemmik kraavid, mille serval on vahva veevulinat silmitseda.

Lasteaia ühisüritustest oleme osa võtnud suurest sügisesest metsamatkast, Mihklipäeva laadast ja lemmikloomapäevast, lisaks saime ka kätte selle aasta esimese teatrielamuse. Leivapäevale  pühendatud pagarihommikul näitas meie enda Krista, kuidas leiba tehakse ning ka lapsed said hiljem kakukesed valmis veeretada ja lõunasöögi järgselt siis ahjusoojade saiakestega maiustada – ise tehtud, hästi tehtud :)

Õppetegevustes tutvusime transpordivahendite ja ohutuse teemadega,  aia ja metsasaadustega ning lindude ja loomade eluoluga sügisel. Samuti alustasime liikumis- ja muusikategevustes käimisega ning tegime rühmas algust Kiusamisest vabaks metoodika rakendamisega.

September oli tore ja tegus ning olen kindel, et oktoober tuleb kas samaväärne või veelgi toredam!