Rühmas töötavad õpetaja Ene-Ly, assistent Krista ja õpetaja abi Urve.

Rühma telefon: 555 32 607

• Pääsukesed ootavad peresid isadepäeva tähistama 12.11.18 kell 17.00. Koos minnakse taskulampidega metsa.
  • Sünnipäevalised: 01.09 - Vanessa  06.09 - Doris   08.09 - Krista
  • Meie rühma mänguasjapäev on reedeti.
  • Lasteaia õuealal tõukeratastega sõites on kiivri kandmine kohustuslik.
  • Rühma mängu- ja tegevuste albumid pole nüüdsest enam lasteaia lehel nähtavad.  Edastame albumite lingid teie meilidele, et saaksite ka edaspidi meie tegevustest osa.

Pääsukeste oktoober

Oktoobri alguses oli päev, mida meie rühma lapsed olid juba oi kui kaua oodanud – lemmikloomapäev. Meil käisid külas Politsei- ja Piirivalveameti  teenistuskoerad, kes meile oma oskusi demonstreerisid. Samuti kohtusime kolme erineva koeraga, kelle omanikud meid koerte vajaduste ja hingeeluga pisut kurssi viisid – lastel oli igatahes loomi tore trikitamas näha ja meelgi toredam oli näha ja kuulda, et ka koerad vahest sõnakuulmatud ja ulakad on.

Leivapäeval saime detailse õpetuse, kuidas ise leiba teha ja ka hea ülevaate põhjustest, miks leiba läbi aegade au sees peetakse. Saime mekkida väga mitmeid erinevaid leibasid ning nende maitseerinevuste ja meie isiklike eelistuste osas arvamust avaldada. Saalis valminud taignakausist saime meiegi osa – tõime taigna rühma, meelitasime ta helluse ja soojusega kerkima ning vormisime igaüks endale mõnusa kakukese, mille peale lõunaund ka pintslisse pistsime. Meie jaoks oli see veel eriti vahva üritus, sest kogu leivapäeva vedas ju meie enda parim pagar - Krista.

Kuu lõpus oli koolis käivatel lastel koolivaheaeg, mis tähendab, et kas lasteaialastel on õppetööst puhkus. Suur osa nädalast mööduski mängides ja kui nädala lõpus poleks järjekordset „Laste Vabariigi" üritust olnud, siis vist oleksidki õpetajad end mängimise lainele unustanud. Laste Vabariigis oli sel korral kuus keskkonna teemalist töötuba, mille vahel lapsed said oma eelistused paika panna. Näiteks oli mitmes töötoas muuhulgas võimalik õppida prügi sorteerima ja seda nii õppefilmi, robootika, kui liikumismängude kaudu. Ka meie rühma lapsed olid sel aastal suutelised isiklikke valikuid tegema ja nendest lähtuma ning suuresti ka iseseisvalt ühest töötoast teise liikuma. Tagasiside üritusele oli positiivne ja nii lapsed, kui õpetajad ootavad juba järgmist koolivaheaega, mil Laste Vabariik uuesti tuleb.

Rühma õppetegevustes tegeleme usinasti nädalapäevade tundmisega, arvude loendamisega ja numbrikujude õppimisega. Tutvust oleme teinud ka mõningate tähtede ja häälikutega ning nüüdseks tunneb iga laps häälimise järgi oma nime ära ja paljud ka kaaslaste omad. Edukalt teeme vahet koduloomadel ja metsloomadel, tunneme neist enamikke, oskame nimetada tuntumaid linde ja märkame üldisemalt sügisega kaasnevaid muudatusi looduses.

Pääsukeste september

Uuest õppeaastast liitusid meiega mõned vahvad lapsed, kes nüüdseks on kenasti uue rühmaga kohanenud ja meie laste poolt kenasti omaks võetud. Selle õppeaasta esimene projekt kannab meil kokkuvõtlikult nime „Tahan olla kiiduväärt", mis täpsemalt tähendab, et püüame olla eriti agarad ja õpihimulised,  viisakad nii sõnades kui tegudes ja iseseisvad tänu eakohase eneseteenindamise paktiseerimisele.

Esimeseks suuremaks ürituseks oli meil ülemajaline Tarkusepäeva pidu, mil saime osa meie lasteaia kõige vanemate ehk peatselt kooliteed alustavate laste kontserdist. Õueajal said lapsed möllata koos lustliku tiigriga, kes meid lisaks ka maitsva jäätisega kostitas.

Septembrisse jäid üritustest veel ka traditsiooniline spordipäev, kus lapsed said end proovile panna nii jooksus, palliviskes kui ka kaugushüppes. Lisaks said korraliku treeningu ka laste häälepaelad, kui algasid õpetajate sportlikud etteasted ja lapsed omadele valjuhäälselt kaasa elasid.

Ka sügisene metsamatk sai meil juba septembri teoks – käisime ikka armsaks saanud Harku metsas. Matkasime metsaradadel, mängisime, pidasime pisikese pikniku ja nautisime sügist – veendusime taaskord, kui väga on meil ikka vedanud, et sellise kauni metsa veerel asume.

Vedanud on meil ka aiamaaga, sest mis te arvate, kui paljudel lastel on võimalus lasteaias peenramaal vihmausse välja kaevata? Küsite vist, et miks üldse on vaja vihmausse kaevata – vot selleks, et nende eluolu ja töökust jälgida muidugi. Meil on ju rühmas vihmausside terraarium, kus viis vahvat ussikest elavad ja nende tegemistel, me silma peal hoiamegi – tulge uurige teie ka!

Kuu lõppu jäi meil ka suurem toimetamine lasteaia peenrakastide juures, kui saime taaskord käed mullaseks, sest üles tuli võtta kevadel külvatud porgandid. Siin üks vahva video ka teile sellest, mis julgustab ehk rohkem lapsi kodutöödes rakendama – no vaadake vaid, kui asjalikud nad olid :)