Rühmas töötavad õpetaja Ene-Ly, assistent Krista ja õpetaja abi Urve.

Rühma telefon: 555 32 607


  TEATED

 

  • Veebraris meil sünnipäevalapsi pole.
  • Meie rühma mänguasjapäev on reedeti ja siis on lasteaeda oodatud üks-kaks lapse kodust mänguasja, millega ta koos sõpradega mängida saaks.
  • Lasteaia õualal kasutame kelgumäel vaid pepulaudasid ehk nn õunakesi.
  • Rühma mängu- ja tegevuste albumid pole nüüdsest enam lasteaia lehel nähtavad.  Albumite lingid on Teie meilidele edastatud, et saaksite neile ligi. Edaspidi aga saate meie rühma tegemistest osa kinnise Facebooki grupi vahendusel, millega liitumiseks küsige infot õpetaja Ene-Ly´lt.

 Pääsukeste jaanuar

 

Jaanuar on ilma mõttes erakordselt imeline olnud, pakkudes meile pidevalt uut ja värsket lund, mis tähendab, et saime lõputult hangedes hullata, kelgumäel liugu lasta, ilmatuma suuri lumepalle veeretada, jääkunsti harrastada ning isegi esimest korda suusad jalga saada oli meie arvates lausa lust.

Jaanuar oli tore ka seetõttu, et toimus juba tradistiooniks kujunenud Laste Vabariigi üritus. Sel korral olid kõik töötoad seotud lindude teemaga ja lapsed said endale lausa neli huvipakkuvat töötuba välja valida – võimalik oli osa saada lindude meisterdamisest, robootika tegevusest, õues orienteerumisest, linnutoidu valmistamisest, kino külastusest ja lindudest inspireetitud muusikategevusest. Lapsed said kaela oma valikutega märgistatud kaardid, mille alusel nad siis töötubade vahel ka liikusid ja saan nüüd tagantjärgi tõdeda, et ääretult tore oli näha, kui julgelt ja rõõmsalt nüüdseks juba teiste rühmade vahel ringi lipatakse - varasemalt oldi rohkem oma õpetajates ja rühmaruumis kinni ning vajati ringi liikumiseks meiepoolset julgustamist.

Kasutades ära kaunist talveilma, tegime ka jaanuaris ära ülemajalise talvematka – esimest korda ühinesime me vanemate lastega ning matkasime üheskoos „Kaameliküüru mäele". Teekond oli pikk ja suusaradu vältides suures lumes sumpaise tõttu ka väga väsitav, kuid sihtkohas ootav kehakinnitus ja kuum tee andsid meile jaksu juurde ning jõudsime ka rõõmsatujulistena lasteaeda tagasi – muidugi mõista maitses sel päeval uni eriti hästi :)

 

Õppetegevustes oleme usinasti tegelenud täishäälikute ja numbritega, tegime tutvust mõistatustega, harjutame endiselt oma eesnimede kirjutamist, oleme jätkuvalt oma tunnetest vestelnud ja üldiselt püüdnud meie kõigi individuaalsusele suuremat tähelepanu pöörata.

 

Pääsukeste detsember

 

Detsembrikuu algusesse jäi meie esimese projekti „Tahan olla kiiduväärt" lõpetamine – nüüd kui selged on elementaarsed viiskausreeglid ja teineteisega arvestamine ning palun ja tänan on meil kuulda ette ja taha, siis soovisime lõpetuseks midagi erilist korraldada ning seetõttu otsustasime oma esimese väljasõidu korraldada just Estonia teatrisse. Käisime vaatamas jõuluetendust „Sipsik ja vana aja asjad" ning teate, mul ausalt ei jagu kiidusõnu ei etenduse, ega meie tublide laste kiitmiseks – seda kõike oli kõrvalt lausa hämmastav vaadata ja olles vaevu lasteaeda tagasi jõudnud, otsustasime ühiselt, et hakkame juba järgmist väljasõitu planeerima :)

Nagu jõulukuul traditsiooniks saanud, korraldavad vanemate laste rühmad advendihommikuid ja sel aastal olime ka meie juba nii suured, et üks advendihommik jäi meie sisustada. Saal oliselleks ajaks juba osaliselt jõuluehteis, ka meie olime end kenasti riidesse sättinud ja peale kenade jõululaulude esitamist lasteaiakaaslastele, puges jõulutunne veelgi rohkem hinge.

 

Detsembrikuu kulminatsiooniks on nagu ikka Jõulukohvik ja rühma jõulupidu ning nagu te isegi nägite, siis on me lapsed suureks ja tubliks kasvanud ning võime nende üle igati uhked olla.

 

 

 

Pääsukeste november

 

Novembris oleme usinasti jätkanud häälimis-mängudega, kus lapse ülesandeks on tegevusele keskenduda ja tähelepanelikult õpetajat kuulates häälitud sõna nimetada. See mäng meeldib lastele niiväga, et aegajalt on neid kuulda isesisvalt mängimas ja teineteisele sõnu häälimas. Samuti tegeleme usinasti tähtedega, püüdes laduda ja ka kirjutada oma nimesid – kirjutamine on meile veel raske, kuid oma nime kirjapildi tunnevad nüüdseks küll kõik lapsed ära. Arvudemaailmas oleme jõudnud enesekindla loendamiseni, tulles toime nii kasvava, kui kahaneva loendamisega.

Novembris oli üritustena meil tuletõrjeõppus, hingedepäev ja kadripäev ja muidugi isadepäev. Tuletõrjeõppuse sai edukalt läbitud ning nii lapsed, kui täiskasvanud teavad täpselt, mis on nende ülesanded evakuatsiooni ajal. Hingedepäeval süütasime rühmas küünla ja rääkisime mälestamise traditsioonist, kadripäeval võõrustasime lepatriinu rühmast meile külla tulnud kadrisante, kellega koos sai mitmeid vahvaid rahvuslikke mänge mängitud. Isadepäevaks olime planeerinud põneva taskulambimatka metsa, kuid olude sunnil tuli kiiresti uus plaan välja mõelda ja lapsed said koos isadega vahva meisterdamist täis õhtupooliku rühmas veeta – ühistööö tulemusena valmisid vahvad portreed isadest, mis veel pikka aega näitusel pilke püüdsid.

Kuna meie lasteaed liitus Rohelise kooli programmiga, siis pöörame senisest veelgi rohkem tähelepanu keskkonnaharidusele ning võtsime esmakordselt osa üle-euroopalisest jäätmete tekke vähendamise nädalast. Meie otsustasime sellele üleskutsele väga otseselt läheneda ning pistsime nädala jooksul võimalikult töötlemata kujul oma terviseampsud otsa ehk ku vähegi võimalik, siis köögivilju ja puuvilju ei koorinud ning sõime ära ka õunte ja pirnide südamikud.

 

Novembrisse jäi ka lasteaia 16. sünnipäeva tähistamine ja jõulupidudeks valmistumise algus – olime välja otsinud laia valiku jõululaule ja peale nendega tutvumist said lapsed ise valiku teha, milliseid neist nad selgeks õppida soovivad.

 

 

Pääsukeste oktoober

 

Oktoobri alguses oli päev, mida meie rühma lapsed olid juba oi kui kaua oodanud – lemmikloomapäev. Meil käisid külas Politsei- ja Piirivalveameti  teenistuskoerad, kes meile oma oskusi demonstreerisid. Samuti kohtusime kolme erineva koeraga, kelle omanikud meid koerte vajaduste ja hingeeluga pisut kurssi viisid – lastel oli igatahes loomi tore trikitamas näha ja meelgi toredam oli näha ja kuulda, et ka koerad vahest sõnakuulmatud ja ulakad on.

Leivapäeval saime detailse õpetuse, kuidas ise leiba teha ja ka hea ülevaate põhjustest, miks leiba läbi aegade au sees peetakse. Saime mekkida väga mitmeid erinevaid leibasid ning nende maitseerinevuste ja meie isiklike eelistuste osas arvamust avaldada. Saalis valminud taignakausist saime meiegi osa – tõime taigna rühma, meelitasime ta helluse ja soojusega kerkima ning vormisime igaüks endale mõnusa kakukese, mille peale lõunaund ka pintslisse pistsime. Meie jaoks oli see veel eriti vahva üritus, sest kogu leivapäeva vedas ju meie enda parim pagar - Krista.

Kuu lõpus oli koolis käivatel lastel koolivaheaeg, mis tähendab, et kas lasteaialastel on õppetööst puhkus. Suur osa nädalast mööduski mängides ja kui nädala lõpus poleks järjekordset „Laste Vabariigi" üritust olnud, siis vist oleksidki õpetajad end mängimise lainele unustanud. Laste Vabariigis oli sel korral kuus keskkonna teemalist töötuba, mille vahel lapsed said oma eelistused paika panna. Näiteks oli mitmes töötoas muuhulgas võimalik õppida prügi sorteerima ja seda nii õppefilmi, robootika, kui liikumismängude kaudu. Ka meie rühma lapsed olid sel aastal suutelised isiklikke valikuid tegema ja nendest lähtuma ning suuresti ka iseseisvalt ühest töötoast teise liikuma. Tagasiside üritusele oli positiivne ja nii lapsed, kui õpetajad ootavad juba järgmist koolivaheaega, mil Laste Vabariik uuesti tuleb.

Rühma õppetegevustes tegeleme usinasti nädalapäevade tundmisega, arvude loendamisega ja numbrikujude õppimisega. Tutvust oleme teinud ka mõningate tähtede ja häälikutega ning nüüdseks tunneb iga laps häälimise järgi oma nime ära ja paljud ka kaaslaste omad. Edukalt teeme vahet koduloomadel ja metsloomadel, tunneme neist enamikke, oskame nimetada tuntumaid linde ja märkame üldisemalt sügisega kaasnevaid muudatusi looduses.

 

Pääsukeste september

 

Uuest õppeaastast liitusid meiega mõned vahvad lapsed, kes nüüdseks on kenasti uue rühmaga kohanenud ja meie laste poolt kenasti omaks võetud. Selle õppeaasta esimene projekt kannab meil kokkuvõtlikult nime „Tahan olla kiiduväärt", mis täpsemalt tähendab, et püüame olla eriti agarad ja õpihimulised,  viisakad nii sõnades kui tegudes ja iseseisvad tänu eakohase eneseteenindamise paktiseerimisele.

Esimeseks suuremaks ürituseks oli meil ülemajaline Tarkusepäeva pidu, mil saime osa meie lasteaia kõige vanemate ehk peatselt kooliteed alustavate laste kontserdist. Õueajal said lapsed möllata koos lustliku tiigriga, kes meid lisaks ka maitsva jäätisega kostitas.

Septembrisse jäid üritustest veel ka traditsiooniline spordipäev, kus lapsed said end proovile panna nii jooksus, palliviskes kui ka kaugushüppes. Lisaks said korraliku treeningu ka laste häälepaelad, kui algasid õpetajate sportlikud etteasted ja lapsed omadele valjuhäälselt kaasa elasid.

Ka sügisene metsamatk sai meil juba septembri teoks – käisime ikka armsaks saanud Harku metsas. Matkasime metsaradadel, mängisime, pidasime pisikese pikniku ja nautisime sügist – veendusime taaskord, kui väga on meil ikka vedanud, et sellise kauni metsa veerel asume.

Vedanud on meil ka aiamaaga, sest mis te arvate, kui paljudel lastel on võimalus lasteaias peenramaal vihmausse välja kaevata? Küsite vist, et miks üldse on vaja vihmausse kaevata – vot selleks, et nende eluolu ja töökust jälgida muidugi. Meil on ju rühmas vihmausside terraarium, kus viis vahvat ussikest elavad ja nende tegemistel, me silma peal hoiamegi – tulge uurige teie ka!

Kuu lõppu jäi meil ka suurem toimetamine lasteaia peenrakastide juures, kui saime taaskord käed mullaseks, sest üles tuli võtta kevadel külvatud porgandid. Siin üks vahva video ka teile sellest, mis julgustab ehk rohkem lapsi kodutöödes rakendama – no vaadake vaid, kui asjalikud nad olid :)