Rühma õpetajad on Marika Tömp ja Triinu Kurvits ning õpetaja abi on Viktorija Rasskazova. 

Rühma telefon: 5553 2484  

 

TEATED

  • Suvekuude sünnipäevalapsed on Meribel - 07.06, Vika - 08.06, Aston - 22.06, Andrias - 30.06, Lenna - 06.07, Niclas - 07.08, Kelly - 24.08, lars - 29.08Palju õnne!

 

Oravate mai

Mai keskpaigast anti luba rühmade taasavamiseks. Lapsed tulid lasteaeda rõõmsate ja tervetena ning olid väga õnnelikud sõpradega kohtumise üle.

Õhinal räägiti, mida eriolukorra ajal kodus tehti ja milliseid mänge mängiti.

Toredaid tegemisi saime näha ka Orava rühma facebooki grupis, kuhu vanemad postitasid oma laste tegemisi. Aitäh!

Aga peagi algab suvepuhkus. Soovime kõikidele ilusat suve, päikesepaistelisi päevi ja rõõmu igasse hetke. Olge terved ja hoitud! Kohtumiseni augustis!

Kajastage oma põnevaid hetki ja tegemisi suve jooksul ikka ka meie facebooki grupis.

Oravate meeskond

 

Oravate märts

Märtsikuu jäi meil väga lühikseks ja ka lapsi käis sel ajal vähe kohal, kuna enne suurt viirust tabasid meid tuulerõuged. Rühma tuli ka uus tüdruk Alissa, kellega jõuame edaspidi rohkem tutvuda ja sõprust luua.

Samuti alustas  meie rühmas tööd õpetaja abi Viktoria, kelle lapsed võtsid küll väga kiirelt omaks.

Alustatud kalade projekti raames jõudsime kirjalehtedel  võrrelda kalu suuruste järgi ja neid suuruse järgi värvida - väikesed ühte värvi ja suured teist värvi. Vestlesime üldiselt kaladest ja lapsed oskasid kohe nimetada värskelt õpitud räime (Eesti rahvuskala). Vaatasime kala kehaosi ja videot sellest, kuidas kalad vee all liiguvad ning tegutsevad. Põgusalt rääkisime ka veekogudest, kus kalad elavad. Oldi teadlikud kuidas kalu püütakse ning mida nendest tehakse. Õppisime ka vahvat luuletust, kuidas kala oli kaval ja ujus kalmehe õngekonksust mööda.

Lapsed teavad erinevate veekogude nimetusi ja vaatasime lähemalt, millised kalad elavad jões, meres ja järves.

Mänguna harjutasime kalade paigutamist paremale ja vasakule poole. Lastel läheb ikka veel vahepeal parem ja vasak pool segamini, kuid küll see lõpuks ikka selgeks saab. Kunstitööna jõudsime valmis „soolatehnikas"  meremaailma koos kaladega.

Õues saime isegi natuke lumega mängida.

Käisime luulepäeval osalejatega ka saalis mikrofoniproovi tegemas ja nii kahju, et sel aastal jäi meil eriolukorra tõttu emakeelepäeva tähistamine ära.

Kuid küll jõuame seda kõike uuel õppeaastal. Seni aga püüame terveks jääda!

 

Oravate veebruar

Veebruar möödus meil kujundeid õppides. Nüüdseks on geomeetrilistest kujunditest lastel selged kolmnurk, ruut, ring ning ristkülik. Mängisime geomeetrilisi kujundeid kasutades palju erinevaid mänge - näiteks tuli rühmaruumist leida nimetatud kujundid, mille leidmisel olid lapsed väga tublid, lausa üllatasid, mida nad märkasid ja kujunditena ära tundsid (hommikuringi tahvli pildid, mööbliesemed jms). Väga vahva oli üks ladumisülesanne, kus lapsed said ise võtta nii palju paberist kujundeid (ringid, ruudud, kolmnurgad ja ristkülikud) kui neil vaja oli ning nendest laoti erinevaid pildikesi. Lapsed olid väga loovad ja tegid kujunditest nii põnevaid asju. Tehti rakette ja inimesi, valmis bensiinijaam ning isegi oma nime oskas üks laps laduda.Geomeetriliste kujundite kinnistamiseks täitsime ka töölehti ning lapsed said neid ise tahvlile joonistada. Kõige paremini tuli lastel välja ring.

Veel harjutasime  numbrite kirjutamist. Kõige rohkem vaeva näevad lapsed numbrite 3 ja 5 kirjutamisega. Lihtsamad olid numbrid 1 ja 4. Harjutame edasi, sest iseenesest on lastel numbrite kirjutamise vastu huvi.

Jõudsime ühel hommikupoolikul tegutseda ka mahlapressiga ja valmistada ühe tervisliku mahlajoogi, mis tuli ülimaitsev.

Ilusa, kuid tiba märja ilmaga läksime paaril korral ka jalutuskäigule Harku metsa ja viisime linnukestele rasvapalle. Lapsed oskavad juba väga kenasti rivis kõndida ja koos rühmana liikuda.

Sõbrapäeval rääkisime ikka sõprusest - kes on meie sõbrad ja kuidas olla hea sõber. Lapsed olid väga aktiivsed vestlejad.

Eesti Vabariigi sünnipäeval vestlesime, kuhu heisatakse riigilipp ja millised on Eesti lipu värvid. Lapsed said teada, kes on meie president ja mismoodi kõlab hümn. Ka kujundeid nimetades, taipasid lapsed, et Eesti lipp on ristküliku kujuline. Eesti sümboolika on lastel nüüd selge ja kogu Eestimaa teema oli nende jaoks huvitav. Vabariigi aastapäeva pidulik vastuvõtt saalis oli väga kena. Sel päeval kuulasime õues Eesti hümni ja vaatasime Eesti lipu heiskamist.

Käeliste tegevustena lõikasime ja kleepisime eesti tüdruku, joonistasime oma perekonna ning tegime kartulitrükis rukkililli.

Kuu lõppes lõbusa vastlapäeva tähistamisega ja maha sadas kaua oodatud lumi. Mängisime erinevaid mänge ja lasime mäest alla. Eriti meeldis lastele suure kile peal koos rühmaga alla laskmine. Toas aga sõime hernesuppi ja vastlakuklit ning nautisime mõnusat talveilma. Ning kuu viimasel päeval käisime kogu lasteaiaga ühisel metsamatkal.

 

Oravate jaanuar

Jaanuar tõi kaasa meile uue 2020. aasta.  Meiegi püüame sel aastal rohkem tegeleda uuenenud õpikäsituse ehk projektõppega. Alustuseks võtsime teemaks „Talve muinasjutt" ning muinasjuttude ja luuletuste keskel meie jaanuarikuu mööduski.

Lapsed kuulsid palju erinevaid muinasjutte ja luuletusi, mis olid seotud talvega. Tuntumatest lugesime näiteks „Loomade talvekorterit", „Miks vares tihast naiseks ei võtnud?" ja „Lumekuningannat", õppisime selgeks „Õue minemise" ja „Kubujussi" luuletuse ja veel palju muudki. Kõige lõpetuseks aga mõtlesid lapsed ise välja ühe muinasjutu, mis sai pealkirjaks „Lugu oravatest". Kogu see muinasjutu välja mõtlemise protsess oli põnev ja pani lapsi kaasa mõtlema ning üheskoos loodud muinasjutt sai väga tempoka sisu. Seda saab meie rühma koridoris ka lugeda, kes veel seda teinud pole.

Kogu nende muinasjuttude keskel saime ka teada, miks tuleb talvel loomi ja linde sööta ning kuidas nad üldse looduses sel külmal ajal hakkama saavad.

Käisimegi ise Harku metsas jalutuskäigul ja viisime linnukestele rasvapalle. Jalutuskäigu ajal leidsime oksa pealt ühe linnupesa ja nägime veel teisigi põnevaid pesakaste. Linnud on hakanud nüüd ka meie terrassil söömas käima ja neid on nii põnev aknast jälgida. Eriti veel, kui me  kõikide nende ilusate värviliste kõhukestega linnukeste nimetusi teame.

Oleme teadlikud, kuidas ennast külmal ajal riidesse tuleb  panna ning oskame seda teha lõbusa „Õue minemise" luuletuse saatel. Selgeks on saanud meile L, M ja N täht ning tunneme ka kõiki ööpäeva osi.

Kuna jaanuar meid lumega ei rõõmustanud, siis pidime kunstitöödes ise palju lumiseid pilte valmistama. Joonistasime, kleepisime ja voolisime lumememmi, meisterdasime pingviine ning kaunistasime talvemütse ja kindaid.

Loodame siiski, et ikka vastlaliugi saame sel aastal õues lasta!

 

Oravate detsember

"Päkapikk on väike mees,

kõnnib tasa sambla sees.

Habe kohev, habe lai,

tahks teha talle pai."

Päkapikkude ootuses ja jõulupeoks valmistudes meie talvekuu mööduski. Õppisime selgeks jõulusalmid ja -laulud, kaunistasime rühmaruumi, ehtisime kuusepuud ning joonistasime/kleepisime ilusaid jõuluteemalisi pilte.

Sel aastal oli meil ka palju uusi ja huvitavaid tegevusi. Nimelt toimus I advendihommik õues, kus jõulumemm meid tervitas, meiega tantsu lõi ning jagas kõikidele rühmadesse laternatega jõuluootus-tulekesed.

Esimest korda toimus saalis jõulumaa, kus sai mõnusasti jõulumuusika saatel piparkooke küpsetada ja töötubades meisterdada ning jõuluvanale kirja kirjutada. Teel lasteaiast koju sai oma kirjakese postkasti susata ning nautida jõulumemme ja Jänku-Juta pakutud glögi ja piparkooke.

Jõulupidugi toimus sel korral meil õues ja see oli ääretult vahva. Lapsed olid nii tublid ja rõõmsad ning ootasid jõuluvana saabumist väga. Nad on ka suuremaks kasvanud ja seekord oldi väga julged jõuluvanaga suheldes ning ka kingitusele mindi vapralt ise järgi.  Ka lume puudumine ei rikkunud meie pidu ega tekitanud vähem jõulutunnet.  Sadas küll paar piiska vihma, kuid rõõmsat pidu see ei seganud.

                     Pildi autor: Larsi ema Ingrid

Vaheldust ongi vahepeal vaja ning detsembrikuu tõi küll meile kõigile jõulutunde ja sära silmadesse.

Soovime teile ilusaid pühi ja kohtume uuel aastal!

 

Oravad novembris

Novembrikuu oli üritusterohke kuu. Tutvusime mardipäeva kommetega ning ka meid külastasid lasteaia saalis mardisandid, kes soovisid meile igasugust õnne.

Seekord tähistasime isadepäeva ühise jalutuskäiguga pimedasse Harku metsa. Kõigil oli põnev - tuli leida õige tee, taskulampidega mööda helkurribadega märgistatud rada minnes. Kohale jõudes ootas meid liikumisõpetaja lõkkega, mille kohal said lapsed koos isadega pannkooke soojendada ning juurde teed juua. Oli vahva ja meeldejääv õhtu kõigi jaoks.

Meie armas lasteaed pidas sünnipäeva. Pidupäeva puhul tegid õpetajad lastele vahva näidendi „Mutionu peost" ning iga rühm sai kingituseks oma logoga tordi.

Põgusalt tutvusime kadripäeva kommetega. Saalis külastasid meid  kadrisandid, kes jagasid järjekordselt meile õnne. Oleme nüüd vähemalt aasta lõpuni erinevat sorti õnnega koos.

Õppetegevustes vestlesime erinevatest tunnetest - nii headest kui ebameeldivatest. Samuti kogesime tundeid, mida me füüsiliselt tunneme (kõdi, külm, soe, pehme). Lastele need tegevused väga meeldisid ning kõige lemmikum tunne oli ikkagi kõigi jaoks rõõm. Samuti tegime katse joonistada paberile kõige halvem tunne - viha. Joonistuse  ära kortsutamine ning minema viskamine tekitas lastes huvitava tunde ja ära visatud paber tegi lõpuks ikkagi tuju heaks.

Lapsed on hakanud detailsemalt joonistama, eriti inimest. Enam ei ole meil peajalgsed, vaid juba äratuntavad inimesed koos kehaosadega (silmad, kõrvad, juuksed jms).

Jäätmete vähendamise nädala raames üritasime lastele selgitada, et toitu ei tohiks niisama minema visata ja tuleb küsida nii palju, kui ise jõuad ära süüa (nt kulbitäis suppi või kaks kartulit). Nädal oli päris edukas ja lapsed ikkagi teadvustasid endale, et juurde saab alati toitu võtta ning et pigem tuleb see kogus ära süüa, mis ma ise endale küsinud olen.

Tasapisi hiilib ligi detsember – aasta kõige imelisem kuu ning uued vahvad tegemised juba ootavad.

 

Oravate oktoober

Oktoober oli oravates teguderohke. Katsetame õppetegevuses projektipõhist õpet ning selle raames said potti kasvama pandud õuna- ja sidruniseemned ning Harku metsast ise korjatud kastanimuna ning tammetõru. Nüüd jääme huviga ootama, kuidas nad kasvama hakkavad ja loodame, et meie projekt ikka kevadeks õnnestub.

Selgeks said mõisted puuviljad ning köögiviljad ja palju vestlesime sel kuul üldse aiasaadustest ning tegime ka ise paaril korral mahlapressiga õunamahla.

Tutvusime ka tuntumate seentega - kärbseseen, puravik ja kukeseen. Seentest tunti kohe ära kärbseseen, kuid teised seened olid juba meelest ära läinud, kuigi ka eelmisel sügisel me nendest vestlestime. Aga nagu öeldakse, on kordamine tarkuse ema!

Küll aga olid lastel paremini meeles loomad, kes talveunne lähevad ning linnud, kes minema rändavad.

Hakkasime harjutama, ka töölehtede täitmist ja õppisime kirjutama numbreid 1-3ni. Samuti tegime proovi A ja I tähe kirjutamisega. Lapsed said nende ülesannetega päris kenasti hakkama.

Kunstitegevused on endiselt laste meelistegevused - harjutasime nii kääridega lõikamist kui ka õiget pliiatsihoidu, mis endiselt vajab paaril lapsel veel õppimist.

Kaasasime oktoobrikuu tegemistesse ka lapsevanemad ning koos lastega valmisid neil ülitoredad sügisandidest teosed meie „Nunnunäituse" jaoks. Suured tänud teile!

Nagu sügiseti ikka, toimus ka sel korral leivapäev, kus õpetaja Krista rääkis ja näitas saalis lastele, kuidas ja millest üldse leiba tehakse. Saime ka rühma kaasa värsket tainast, millest valmistas iga laps endale oma „kakukese". Kõik ahjust tulnud ja imeliselt lõhnavad saiakesed söödi ära, sest need olid ju oma käekestega tehtud ja maitsesid suurepäraselt.

Samuti toimus meil oktoobrikuus veel ka lemmikloomapäev. Külas käisid Nõmme Loodusmaja loomad, kellel saime pai teha.

Õppetööst vabal nädalal toimus järjekordne Laste Vabariik, mille käigus valmistati rütmipille, vaadati prügi sorteerimise teemalist multifilmi ja mängiti liikumismänge.

Omalt poolt täname väga Astoni ema, kes õpetajatepäeval tuli rühma lapsi valvama ja sai sellega suurepäraselt hakkama!

 

Oravad septembris

Septembrikuud alustasime tarkusepäeva tähistamisega ja Jeti poolt toodud jäätise maiustamisega. Orava rühma tuli juurde ka kaks uut poissi, kes on kenasti kohanenud ja kaaslastega sõpradeks saanud.

Rühmas on meil nüüd ka uus „Hommikuringi tahvel" ja selle abiga saame selgeks nii nädalapäevad, aastaajad, kuude nimetused, ilmastiku nähtused ning tulevikus ka kellaajad.

Kuu jooksul vestlesime liiklusteemadel ning kordasime õpitut. Lapsed on nüüd kindlasti liikluses tähelepanelikumad.

Proovime nüüdsest süüa tahket toitu kahvli ja noaga ning harjutame kääridega lõikamist. Kindlasti tasuks seda ka kodudes teha, sest lapsed on ise väga entusiastlikud.

Septembris jõudsime ka spordipäeval osaleda, kus enne tugevat vihmasadu saime ära hüpata kauguse, visata palli ning joosta võidu. Lastele väga meeldis sportimine ning hea soorituse eest sai igaüks ka diplomi.

Kuna sügisel on valminud palju aiasaadusi, siis valmistasime ühel päeval tervisliku puuviljasalati ning teisel päeval tegime ise mahlapressiga õunamahla. Küll see oli alles üks tore ja tervislik vahepala, mida kindlasti ka tulevikus kordame.

Maailmakoristuspäeva raames käisime kogu lasteaiaga Harku metsas matkal ning korjasime üles kogu prügi, mis meile tee peale ette jäi. Ja seda prügi oli looduses ikka päris palju, kuid meie tublide laste abiga sai see nüüd prügikonteinerisse viidud.

Samuti alustasid õhtupoolikuti tööd erinevad huviringid, kus ka meie lapsed käima hakkasid. Tüdrukute seas on pop ikka tantsimine ning poisid ootavad oktoobris algavat judo trenni.

 

Ilusat sügise algust!