Rühma õpetajad on Marika Tömp ja Triinu Kurvits ning õpetaja abi on Mare Raudsepp

Rühma telefon: 555 32 484

• Alates 07.11.18 töötab meie rühmas teise õpetajana Triinu Kurvits (naaseb lapsehoolduspuhkuselt)
  • Detsembrikuu sünnipäevalaps on Karel - 15.12. Palju õnne!
  • Rühma mängu- ja tegevuste album pole nüüdsest lasteaia lehel nähtav. Edastame albumi lingi teie meilidele, et saaksite ka edaspidi meie tegevustest osa.

November

Viimane sügiskuu algas meil rahulikult hingedepäevaga. Selle puhul andsid meile väikese kontserdi Tabasalu Muusikakooli lapsed, kelle seas oli nii mõnigi meie lasteaia vilistlane. Rõõm oli nendega taaskohtuda.

Veel külastas meid vahva teater, pidasime lustlikult lasteaia sünnipäeva ning jõudsime läbida edukalt evakuatsiooniõppuse.

Novembrikuu kõige oodatum päev oli siiski isadepäev. Seekord korraldasime isadele pudruhommiku, kuhu võis tulla kogu pere. Väga vahva ja rõõmus hommik oli. Lapsed laulsid ja lugesid isadele luuletuse ning andsid üle oma meisterdatud kaardid. Kõik said kõhud tervislikku putru täis ning seejärel läksid issid, emmed tööle ja meil algas tegus lasteaiapäev.

Tähtpäevi tuli aga veel. Nimelt mardipäev, mil meid külastasid vahvad mardisandid Hiire rühmast ja kadripäeval käisid külas veetlevad kadrisandid Lepatriinude rühmast.

Tegusasse novembrikuusse jäi veel ka keskkonnateemaline säästmise nädal. Selle raames vestlesime lastega, kuidas me ise saame hoida loodust enda ümber. Vaatasime õpetlikku multifilmi kuidas Jänku Juss viis oma kasutatud pudelid ja purgid taaraautomaati. Käisime samal päeval metsas jalutamas ja lapsed märkasid alevis mõningaid maha visatud paberpakendeid ja ütlesid kohe, et nii ei tohi teha, prügi koht on prügikastis. Loodame, et oleme nüüdsest palju teadlikumad, kuidas hoida oma loodust puhtamana.

Õppetöös said meil segeks öö ja päev. Mõisted tüdruk, poiss, mees ja naine. Teame, kuidas külmal ajal tuleb riietuda ning oskame peaaegu hoida pintsleid ja pliiatseid õigesti käes.

Nüüd aga oleme päkapikkude ootuses.

Oktoober

Õues päike särab veel, aga lehti muudkui langeb ja langeb…

Saabus oktoober ja ka oravatel hakkasid planeeritud õppetegevused.

Oktoobri teisel nädalal käisid meil külas politsei- ja piirivalvekoerad, kes olid end sisse seadnud saalis.

Julgemad said ka koerale pai teha. Loomapäeva raames tutvustasid meie oma õpetajad Riina ja Karin oma lemmikuid ning näitasid meile, kuidas nende koerad käske täidavad ja trikke oskavad teha.

Lasteaia leivapäevast jäi kõlama järgmine luuletus:

Leib on kasulik

seda igaüks meist teab

Viljast leiba tehakse

vanarahvas leiba kalliks peab.

Pääsukese rühma Krista rääkis lastele, kust ja kuidas leib meie toidulauale tuleb. Lastega vesteldes segas ta saiataigna kokku ja rühma läksime väikese taignapallikesega, mis natukese aja pärast suureks kerkis ning siis saime endale voolida kakukese. Kakukesed viidi ahju küpsema ja pärast läksid need nagu vupsti meie kõhtudesse. Küll on need omatehtud asjad head!

Vahepeal saime ka saalis teatrietendust nautida ja meile etendas Lasteteater Lepatriinu ühe vahva tüki nimega „Terves kehas terve vaim". Oli tore ja lõbus etendus.

Vahepeal pidasid koolilapsed vaheaega ja meiegi võtsime aega rohkem mängudeks. Osalesime ülemajalises tegevuses „Laste Vabariik", kus tegutsesime muusikaõpetaja Sirli-Johanna töötoas., Tutvusime isetehtud pillidega, mängisime ringmänge ja toolimängu, mis meeldis üle kõige.

Nii siis see oktoober mööda saigi, kuhu mahtus uusi teadmisi, joonistamist, meisterdamist, palju mängimist ja õues tegutsemist.

Ilusat sügise jätku meile kõigile!

September Oravates

Kõik on uus septembrikuus ja nii ka meie rühmas. Oravate jaoks oli see kuu rohkem harjumise kuu, kus oli nii nuttu kui pisaraid, kuid ülekaalukamaks osutusid naer ja heatujulisus.

Oravad mängivad meelsasti nukunurgas ja autodega, pannakse puzzlesid kokku, vaadatakse raamatuid ja joonistatakse.

Septembrikuu algas meil tarkusepäeva tähistamisega saalis, kus äkki ilmus välja suur tiiger, kes jagas meile helkureid, sest me peame ju pimedal ajal nähtavad olema ning pärast tantsisime õues ja limpsisime jäätist.

Kuna septembris oli veel suvesoojust, siis saime palju õues joosta ja mängida.

Vahepeal pidasime ka koosoleku lastevanematele, keda oli kokku päris palju ja aitäh teile selle eest. Liituge aga agaralt eliis.ee-ga.

Enne kui päris sügise algus kalendris kätte jõudis, käisime Tibu rühma lastega Harku metsas matkamas. Matkarajal korjasime tammetõrusid, õunu, värvilisi lehti ning nautisime ilusat ilma.

Küll me olime tublid matkajad. Kosutuseks tegime vahepeal pausi pikniku näol, kus maiustasime kõrsikute ja õuntega. Tragimad jaksasid pärast veel jooksutuurid üles võtta… ja jõdsimegi lasteaeda tagasi.

Sellised tegemised meil siis septembris. Ilusat värvilist sügist kõigile!