Rühma telefon: 5553 3976

Mõmmi rühma õpetaja on Ludmilla Susi, assistent Jekaterina Timuska ja õpetaja abi Anu Kannik asendaja on Jekaterina Martšuk


TEATED

  • Märtsis meil sünnipäevalapsi ei ole.

 

Mõmmi rühma jaanuar

Jaanuaris kinkis loodus meile tõelise talve. Kohe kuu esimesel reedel korraldasime lasteaia ühismatka. Iga rühm valis marsuudi  vastavalt oma võimetele. Meie rühm matkas liivamägedeni, kus oli väike kehakinnitus ja tagasi tulime läbi metsaraja rahulikult kõndides ja uurides, mis lumele pudenenud ning millised linnud häält teevad. Kõige rohkem oli kuulda vareste häält.

Kunstitegevustes maalisime lumiseid kuuski ja lumepalle ning voolisime lumememme ja kleepisime linde. 

Ühel päeval tuli magusa isu peale ja hakkasime vahvleid küpsetama. Lapsed said aineid kaussi valada ja hoolega segada ning kannatlikult oodati esimese vahvli küpsemiseni. Kui olime piisavalt maiustanud, siis mõtlesime, et võiks pakkuda kokale ja teistele toredatele töötajatele, kes meil rühmas käivad.

Käime aeg-ajalt Harku alevikus jalutamas, imetleme loodust ja vaatleme linde.

 

Ilusat talve jätku!

 

Mõmmide detsember

Detsembrikuu tegevused olid seotud jõuludega. Igal esmaspäeval süütasime advendiküünla ja vestlesime päkapikkudest ja nende tegemistest. Kaunistasime  rühma ning meisterdasime jõulukaarte. Samuti kuulasime kauneid jõululaule ning valmistusime peoks.

Kõige toredam tegevus oli piparkookide tegemine rühmas ja nendega maiustamine peale pidu.

Detsembrikuu oodatuim sündmus oli muidugi jõulupidu. Lapsed olid üllatavalt jutukad ja julged jõuluvanaga vestlemisel ning kingituste vastuvõtmisel.

Rühmas avasime kingid ja lugesime uuest raamatust unejuttu.

 

Toredat uut aastat!

 

Mõmmi rühma november

Novembrikuu algas hingedepäevaga, kus süütasime küünla ja istusime hetke vaikselt ringis.

9. novembril oli  õhtu isadega, kus laps sai koos isaga õuealal orienteeruda ning pärast ootas teelaud terrassil ja  see andis hea võimaluse ka natuke lastevanematega suhelda. Lapsed said isadele ka omatehtud kaardid kinkida.

Lasteaia sünnipäeva puhuks kaunistasime rühma, vaatasime õpetajate etendust "Hundi sõbrad" ja  lõunalauas maiustasime tordiga.

24.11 tähistasime rühmas kadripäeva. Lapsed nõustusid isegi rätikud pähe panema ja koos ringmängu mängima. Vaatlesime lambavilla, proovisime lõnga kerida lõpuks kindale õige paarilise leida.

30.11 tähistasime esimest adventi - süütasime esimese advendiküünla, imetlesime lasteaiahoovis olevat tuledesäras kuuske ja alustasime rühma kaunistamist ning jõuluraamatute lugemist.

 

Soovime kõigile rahulikku jõulukuud!

 

Mõmmid oktoobris

Oktoobris alustasime planeeritud õppetegevusi ellu viima. Lapsed on hästi kohanenud ja päevakavaga tutvunud. Hommikuringi sõrmemängud ja luuletused on peas. Kunstitegevustes maalitakse hoolega, oleme esikusse toreda näituse ülesse seadnud.

Jalutuskäikudelt  korjasime kastaneid ja tammetõrusid, sahistasime  sügislehtedes.

Lemmikloomapäev oli eriti tore, keegi ei kartnud - saime küülikut sööta ja koerale maiust anda ning isegi pai teha.

Leivapäev meie rühmas oli töine - rullisime tainast, valmistasime kaneelisaiu ja ahjust tulles oli rühm imehead lõhna täis ning pani lausa suud vett jooksma. Küll olid maitsvad isetehtud saiakesed!

Robootikapäeval tutvusime Jänku-Jussi  õpperaamatutega, mida aitas elavdada jutupliiats. Kõik saime proovida ja kuulata, kuidas üks suur pliiats meiega äkki rääkima ja laulma hakkas.

Uued toredad tegemised juba novembris.

 

Toredat sügise jätku kõigile!

 

 

Mõmmide september

Mõmmi rühmas on kõik uus septembrikuus - lapsedki on uued.

Esimest septembrit tähistasime õues, kus esinesid Pääsukese rühma lapsed ja õpetajad. September oli meie rühmas rahulik lasteaiaga harjumise kuu. Tegime jalutuskäike Harku alevikus, kus kohalikud näitasid oma kodumaja.

Sügise sünnipäeva tähistasime õunamahla valmistamise ja koogi söömisega.

Metsamatk oli meie lastele huvitav, nägime seeni  ja marju kasvamas ning saime oma käega mustikaid suhu pista. Puhkasime liivamägedes, sõime kooki ja jõime mahlajooki. Lõpuks ronisime mäkke ja kõik said hakkama. Kui lasteaeda jõudsime, olime väsinud aga õnnelikud.

Ja üldse saime väga palju õues mängida ja lustida.