Rühma telefon: 555 33 976

Mõmmi rühma õpetaja on Ludmilla Susi, assistent Jekaterina Timuska ja õpetaja abi Anu Kannikut asendab Jekaterina Martšuk


TEATED

 

  • Aprillikuu sünnipäevalaps on Anna - 17.04. Palju õnne! 
  • Rühma mängu- ja tegevuste album pole nüüdsest enam lasteaia lehel nähtav.  Edastame albumi lingi teie meilidele, et saaksite ka edaspidi meie tegevustest osa. 

 

Märts Mõmmi rühmas

 

Märts algas seekord vastlapäeva tähistamisega ja lume puudumise tõttu olid planeeritud tubased mängud ning tegimegi esimesed sõidud saalis.

Kuid üllatuseks oli öösel  paks lumi maha sadanud ja saime  õues ka veel kelgutada.

Vaatasime ja isegi katsusime vastlavurri, sõime hernesuppi ja vastlakuklit.

Kunstitööna meisterdasime  endale vahva vastlakukli.

Naistepäeva tähistamine oli seekord teisiti - iga rühm sai loosiga ühe värvi nime ja värvuse põhjal k tegid kõik rühmad oma etteasted. Meie rühm sai kollase värvi, millest saigi alguse laul päikesest, lilledest ja lindudest. Olime laulnud seda laulu juba terve kuu ja nüüd said teisedki meie esinemist nautida.

Emadele kingituseks maalisime tulbid.

Emakeelepäeval leidus meie rühmast kolm julget poissi, kes proovisid esitada rühmas õpitud luuletusi.

Rühmas alustasime seemnete külvamisega, jälgisime nende kasvamist ja maitsestasime toite.

Lasteaeda külastas Lasteteater  Mäng lavastusega: "Kuidas saada heaks?"

Selline oligi meie esimene kevade kuu.

 

Veebruar Mõmmi rühmas

 

Veebruar on jõudnud lõpule oma toredate tegemistega.

Valmistusime sõbrapäevaks, õppides toredat tervitussalmi liigutustega. Mängisime laulumängu „Kahekesi kõnnime", kus laps leidis endale sõbra kaaslaste hulgast.

Lapsed on hakanud kodu mängima, valmistatakse sõpradele erinevaid toite, pakutakse, kasutatakse sõnu palun ja aitäh.

Tibutare lasteaia muusikaõpetaja Birgit käis meie rühmas laulutundi tegemas, 

lapsed said pilli mängida ja tantsida ning tutvuda Lotega.

Eesti Vabariigi sünnipäeva eel kaunistasime rühma, meisterdasime rukkililli, maalisime Pika Hermani torni, harjutasime marssimist lippudega.

Osalesime lasteaia pidulikul Eesti Vabariigi sünnipäeva üritusel, kus kätlesime presidendipaari, kuulasime hümni, kontserti, tantsisime valssi ja maitsesime suupisteid.

Tunneme rõõmu päikesest ja ootame kevadet, mis peagi saabub…

 

Mõmmikeste jaanuar

 

Uus aasta tõi meile imelise talve, kus saime tunda külma, nägime tuisku ja lumesadu, mis kattis õue lausa paksu lumega. Lund sai kohe niipalju, et saime endale mäekese ehitada ja sealt on meil täitsa paras liugu lasta.

Tore oli lasteaia ühine metsamatk, kus Mõmmi rühma lapsed üllatasid mäkke ronimisega ja päris pika maa maha kõndimisega. Lasteaeda jõudes olime väsinud, aga õnnelikud .

Laste Vabariigi raames käisime Tibu rühmas kinos, kus näidati filmi Jänku Jussist, kes linde toitis. Kinoskäiku meenutatakse siiani ja soovitakse mängida mängu "Linnud pessa".

Laste areng on olnud  märgatav, eriti kõne areng ning nüüd saavad nad julgelt oma soove avaldada ja meie saamegi  arvestada rohkem laste soovidega.

 

Meie tegemised detsembris

 

Detsembri päkapikuralli möödus meil päris tegusalt. Osalesime saalis advendihommikutel, süütasime küünlaid ja vaatasime suuremate laste esinemisi. Õppisime jõululaule ja ehtisime kuuske. Meisterdasime kuuseehteid ja jõulukaarte.

Koos vanematega käisid lapsed jõulukohvikus õhtut nautimas. Pered  andsid oma panuse kohviku edukaks õnnestumiseks. Aitäh!

Jõulupidu toimus saalis koos pereliikmetega ja külaliseks oli meil muidugi ka jõulumemm. Lapsed olid tublid ning kõik julgesid oma kingitused ise vastu võtta ja mõni julges isegi jõuluvana põlvele istuda. Rühmas oli aga lastevanemate poolt kaetud laud, kingitused ja tänusõnad. 

Täname kõiki vanemaid ja soovime toredat uut aastat meile kõigile!

 

Mõmmi rühma toredatest tegemistest novembris

 

November algas  hingedepäeva kontserdiga ja meile esinesid Tabasalu Muusikakooli lapsed, kes mängisid erinevaid pille ning laulsid.

Isadepäeva õhtu meie rühmas oli üllatavalt tore, tegime saalis sporti, rühmas laulsime ja lugesime luuletusi. Lapsed olid õnnelikud ja isad tänasid meid.

Lepatriinu rühma lapsed käisid  kadripäeval  meil külas, lastele väga meeldis.

Saime ka esimese lumega tutvust teha.

Sellel kuul pakkusime lastele rohkem kunstitegevusi, milles lapsed osalevad rõõmuga. Koridoris on näitus töödest, mida vaadatakse sageli.

Õues mängime rohkem liikumismänge ja vahest jalutame Harku alevikus, näeme linde ja loomi (koeri, kasse).

Meie suurtena tunneme rõõmu sellest, et lapsed tahavad lasteaeda tulla.

 

 

Mõmmide oktoober

 

Oktoobris alustasime planeeritud õppetegevustega. Lapsed on kõikidest tegemistest  huvitatud.

Korraldasime  jalutuskäike väravast välja ja mitte ükski laps ei kurtnud väsimuse üle.

Muusikat tellivad lapsed sageli  ja tantsivad rõõmuga.

Osalesime lasteaia  leivapäeval, mille eestvedajaks  oli  Pääsukese rühma Krista, kes pakkus  omaküpsetatud leiba ning valmistas kõigile saiataigna. Taignast veeretasime rühmas kakukesed, mida lõunaks sõime.

Oktoobris oli veel lemmikloomapäev. Õpetaja Riina tuli meile rühma oma koertega, lapsed pakkusid neile krõbinat ja said pai teha. Saalis nägime politsei- ja piirivalve koeri, kes näitasid meile oma õpitud  oskusi.

Oktoober lõppes üritusega Laste Vabariik, kus meie käisime kinos multikaid vaatamas. Kinosaali koos tervisliku snäkiga oli valmis pannud Hiire rühm.

Selline siis meie kokkuvõtlik ülevaade oktoobrikuust.

 

 

 Mõmmide september

 

Kõik, kõik on uus septembrikuus – laste jaoks uus rühmaruum, õpetajad, tädid, kes kõik lapsi avasüli ootavad.

Esimene üritus meie jaoks oli tarkusepäev, mida tähistati väikese kontserdiga saalis ja õues jäätise söömisega.

Vahepeal harjusime lasteaiaga ja leidsime tegevust mängides.

Septembrikuu lõpetasime sügismatkaga õpetaja Ludmilla aeda, kus sõime õunu ja maasikaid. Lapsed olid väsinud, aga õnnelikud.