Rühma telefon: 555 33 976

Mõmmi rühma õpetaja on Ludmilla Susi, assistent Jekaterina Timuska ja õpetaja abi Mare Raudsepp. 


TEATED

 

  • Mõmmi rühma pildialbumi link
  • Suvekuude sünnipäevalapsed: Meribel J. - 07.06, Aston - 22.06, Andrias - 30.06, Lenna - 06.07, Ludi - 18.07, Kati - 22.07, Niclas - 07.08, Kelly - 24.08. Palju õnne!
 

Mõmmide mai

 

Maikuu  möödus  päikeseliselt ja rõõmsalt ning meil toimus päris palju erinevaid üritusi.

Emadepäeva tähistasime küpsisetordi valmistamisega ja väikese eeskava esitamisega, mis õnnestus väga hästi. Käisime saalis vaatamas Hiire rühma etenduse "Jussikese seitse sõpra", mis meeldis kõikidele.

Matkal käisime aasal koos Tibu rühmaga. Seal korjasime imeliselt lõhnavaid lilli, vaatlesime erinevaid puid ja põõsaid. Kaasas oli  meil jooki ning kõrsikuid ja nii tore oli väike piknik kohapeal korraldada.

Kumna kultuuriaidas toimus hoolekogu tänuüritus töötajatele, kus sai meisterdada, mängida ja laste esinemist vaadata. Ei puudunud ka kaetud laud maitsvate salatite, tordi ning kohviga. Aitäh korraldajatele!

Talgutel lasteaias, kus osalesid nii töötajad kui lapsevanemad, saadi hulga töödega hakkama - ehitati  lastele mudaköök, liiv sai laiali veetud, meie rühm sai oma terrassile laua ning muudki vajalikku sai veel tehtud. Talgulised ei jäänud ka ilma sooja supita. Tänud talgulistele!

Mai lõpus oli meil viimane koosolek ja piknik terrassil, kus tänasime vanemaid meeldiva koostöö eest. Vanemad tänasid meid vastu laste igakülgse arendamise eest.

1. juunil tähistas meie lasteaed lastekaitsepäeva muusika, mullide ja jäätisega.

 

Ilusat suve teile kõigile!

 

 

Aprillikuu  toredatest tegemistest

 

Lapsed on selgeks õppinud vahvaid luuletusi ja sõrmemänge ning julgevad neid kaaslastele esitada.

Tutvusime lähemalt juur- ja puuviljadega, valmistasime rühmas porgandi-õunasalatit, mis maitses kõikidele. Sõime omakasvatatud hernevõrseid ja sibulat.

Külvasime õue peenrasse redist, tilli ja herneid.

Tibu rühm korraldas  mänguasjadest vaba päeva, kuhu kutsuti osalema ka Mõmmi rühm.

Mängimiseks oli toodud karpe, topse, rulle jne. Suurematest karpidest tehti rong, WC paberi rullidest tehti taignarull ja kõige lõpuks õpetaja juhendamisel meisterdasime papptaldrikutest lepatriinud.

Tervisepäeval  kutsusime Tibu rühma meile külla. Rääkisime lastele batsillidest ja õppisime, kuidas neist hoiduda. Abiks oli meil raamat "Kurjad mehikesed "Sõime õunu, mida hoolikalt pesime ja lõpuks proovisime plastiliinist batsille ka voolida.

Selliseid vahvaid asjatamisi siis aprillis ja nüüd ilusat maikuud nautima.

 

Mõmmide märts 

 

Märts oli küll kevade alguse kuu, kuid sellel aastal päris talvine.

Alustasime  „Laste Vabariigi" päevaga  1. märtsil. Korraldasime toreda mänguhommiku koos Tibu rühma lastega, kes sel päeval olid meie külalisteks.  Lapsi oli kohal vähe, aga erinevate liikumismängude mängimiseks piisas meid küll.

Naistepäeva tähistasime karnevaliga, mille läbiviijaks oli Tibu rühm. Meie rühma lapsed olid samuti kõik kostüümides ja rõõmsad. Saalis hakkas natuke hirm, sest  nii palju erinevaid loomi oli kokku tulnud, kuid lõbus vaatemäng võttis hirmutunnet kõvasti vähemaks.

Emakeelepäeval oli meie lasteaias luulepäev, kus me kuulasime teiste rühmade laste esinemist ja julgesime ise ka seista terve lasteaia kollektiivi ees.

Oleme koos õppinud palju erinevaid luuletusi ja sõrmemänge, mida lapsed meelsasti hommikuringis loevad.

Märtsi  viimasel nädalal vaatasime Orava rühma etendust: "Lähme laulupeole."

Kevadpühade hommikul esines Tibu rühm etendusega "Muna" ja otsisime rühmas jänese poolt peidetud üllatust.

Rühmas kasvatame sibulat ja hernevõrseid, mida saame toitudele lisada ning toit on kohe palju maitsvam ka.

Ilusat kevade ootust ja päikest meile kõigile!

 

Mõmmide veebruar

 

Jõudiski  lõpule külm ja lumine veebruar. Üle pika aja saime õiget vastlapäeva tähistada, kelkudega mäest alla lasta, kile peal terve rühmaga koos lõbusõitu teha ja kokku see oli tõeliselt tore talvehommik. Lõunaks sõime nagu vastlapäevale kohane hernesuppi ja vastlakuklit.

Juba järgmisel päeval tähistasime sõbrapäeva, tantsides koos Tibu rühma ning uue muusikaõpetajaga saalis. Pärast läksime Tibu rühma maiustama ja mängima.

Kuu lõppes meil toreda Eesti 100 üritusega saalis. Toimus direktori vastuvõtt, hümni kuulamine, laste esinemine, valsi tantsimine ja väike kehakinnitus.

Üritus oli eriliselt pidulik ja seda pidulikkust lisas juurde meie armsa maja Eesti sümboolikaga kaunistused.

Palju õnne meile kõigile!

 

 

Mõmmide jaanuar

 

Jaanuarikuu  oli rahulikum. Kuu algas koolivaheajaga, kus me pöörasime rohkem tähelepanu mängule. Laste vabariigi raames käisid meil külas Orava rühma lapsed, kes aitasid  ehitusmängu sisukamaks muuta.

Osalesime lasteaia ühisel metsamatkal, kus imetlesime talvist loodust, jõime teed ja sõime präänikuid. 
Lasteaeda külastas teater, etendus oli lastele õpetlik ja lapsed vaatasid huviga.
Mänguoskus on hästi arenenud, märgata on kaaslasega mängimist ja teineteise abistamist puslede kokkupanemisel.
Selleks kuuks planeeritud luuletused on enamusel lastest peas.
Lapsed osalevad meie planeeritud tegevustes rõõmuga ja soovivad kõike kaasa teha.

 

Mõmmide detsember

 

Detsembrikuu on alati üritusterohke kuu. Algas see esimese advendiga saalis, kus kingiti meile jõuluraamatud ja uued kalendrid. Osalesime rühmaga üritustel, kus esinesid suuremate rühmade lapsed.

Lugesin lastele raamatut päkapikkude tegemistest, kus lapsed pidid leidma pildilt triibulise mütsiga vallatut päkapikku. Õppisime jõululuuletust ja meisterdasime vanematele kaardid.

Harjutasime kätt soolataignaga, millest tegime kuuseehted ja küünlaalused. Valmistasime ka päris piparkooke. Lapsed said taigna rullimisega suurepäraselt hakkama. Piparkoogid maitsesid hästi nii lastele kui vanematele.

 

Jõulupeol olid lapsed rõõmsad, päkapikk jagas ka kingitusi. Õhtul koos vanematega vaatasime filmi hommikusest peost ja tegime väikse teejoomise piparkookidega. 

 

Mõmmide november

 

Jõudiski  lõpule  pime ja porine novembrikuu. Tegevuste poolest oli toredaid üritusi. Kuu  alguses oli meil tore õhtu isadega. Isad said lastega spordisaalis mängida, mis meeldis kõikidele. Rühmas jõime teed ja sõime võileibu. Harjutasime lapsi teatrite külastamisega. Lasteaias toimus lastele kaks teatrietendust.

Hiire rühma Mardid käisid meil külas, laulsid ja küsisid mõistatusi.

Toredam üritus oli lasteaia sünnipäev, kus esinesid lasteaia töötajad eeskavaga. Peale etendust sõime torti, mis maitses hästi.

Kadripäeval tutvusime vanarahva kommetega ja meile esinesid Orava rühma lapsed ja õpetajad.

Kuu lõppes toreda Laste Vabariigi päevaga, kus ühinesime  Tibu rühmaga ja tegevuse  juhendajaks oli Hiire rühma  Liuda.

 

 

Mõmmide oktoober

 

Oktoobris  alustasime oma  plaanitud  õppetegevustega. Lapsed  tulevad  hommikuti lasteaeda  juba rõõmsamalt ning tunnevad rõõmu kaaslastest.

Lugemisnädala  raames käisime raamatukoguga tutvumas. Lastel oli huvitav, kuulasid juttu, vastasid küsimustele ja said ise valida raamatuid, mida vaadata.

Oktoobris oli meil lasteaias lemmikloomapäev. Loomad  toodi meile Nõmme  loodusmajast. Käisime oma rühmaga  nendega tutvumas, lastele väga meeldis.

Jätkasime oma jalutuskäikudega Harku alevikus. Külastasime Harku aleviku mänguväljakut.  Lasteaias oli  näitus teemal „Vanast uus", mille  õnnestumisele aitasid kaasa  lastevanemad. Täname teid!

 

Mõmmide september

 

Septembrikuus harjutasime lapsi lasteaiaeluga, mis meil hästi õnnestus. Lapsed tulevad rõõmsalt lasteaeda ja meie pakutud tegevused meeldivad neile. Oleme käinud jalutamas ja osalenud  lasteaia sügismatkal. Lapsed olid tublid kõndijad, keegi ei kurtnud väsimust. 

Osalesime ka leivapäeva üritusel saalis, kus nägime taigna valmistamist ja saime kaasa taigna, millest  veeretasime saiakesed. Kokk küpsetas saiad ahjus valmis ja meie sõime lõunaks sooja saia.

Seni oleme ikka rohkem mänginud ja üksteisega olemist harjutanud omas rühmas.

Järgmisel kuul hakkame aga käima ka saalis muusika- ja liikumistegevustes.