Rühma telefon: 5553 3970

Rühma õpetaja on Karin Aidla, assistent Kadri Roos ja õpetaja abi Viktorija Rasskazova.


  TEATED

  • Novembrikuu sünnipäevalapsed on Dominic - 01.11, Nora-Mia - 11.11 ja Maru - 24.11. Palju õnne!

 

Lepatriinude oktoobrikuu tegemised

Oktoober algas nii, et Lepatriinu rühma lisandus  uus poiss – Richard. Lapsed võtsid ta hästi vastu ja Richard ise sulandus meie rühmaga väga ilusti.

Sel kuul toimus palju lasteaia üritusi. 10. oktoobril käis külas Nõmme Loodusmaja oma vahvate pisiloomadega. Lapsed said näha kilpkonni, merisigu, jäneseid, tuvisid ja neid isegi paitada. Loodusmaja juht rääkis juurde huvitavaid lugusid loomadest ning vastas ka küsimustele nende loomade kohta. Lastes tekitas selline päev elevust ja suurt uudishimu.

Kohe peale lemmikloomapäeva toimus traditsiooniline suur leivategemise päev. Õpetaja Krista segas taigna valmis ja jaotas kõikidele rühmadele. Meie lapsed veeretasid nendest toredad ümarad pätsikesed, millele peale raputasime suhkrut ja kaneeli ning ahju nad läksidki. Küll need maitsesid hästi! 

Kuu keskel toimus üritus Lapse Vabariik. Seekordne teema kogu lasteaiale oli taaskasutus, prügi sorteerimine - kõik, mis puudutab keskkonna säästlikkust. Kolm kõige nooremate laste rühma tegutsesid omaette.  Lepatriinude rühma tegevuseks oli Jänku-Jussi multika vaatamine taaraautomaadist ja prügisorteerimise mäng.  Teistes rühmades said lapsed mängida ja meisterdada pille. Toimus igati õpetlik erinevate töötubadega tutvumise ja tegutsemise päev, mis suunas lapsi märkama enda ümber prügi ja andis õpetlikku nõu, mis sellega edaspidi ette võtta.

Lepatriinude rühma lapsed jätkasid ka oma kunstitegevusi  selliselt, et kasutasid meisterdamiseks kuivanud puulehti, vanu kilekotte ja paberijäätmeid. Nendest valmisid toredad öökullid, kes puuvõral praegugi kükitavad.

Õppisime köögi- ja puuvilju. Voolisime plastiliinist kurki ja porgandit. Värvisime õunu, kleepisime siilile okkaid ja lõikasime välja öökullide ninasid. Saime selgeks mõisted üleval ja all, mida harjutasime usinalt. Ladusime ritta kastanimune ja tammetõrusid ja loendasime neid. Tegemisit oli koguaeg, aga selle aja jooksul ei unustanud me ära, et ka mäng on väikese inimese töö ja mänguaega jagus meile samuti. Loodame, et ka november tuleb vahva ja teguderohke kuu.

 

Lepatriinude september

Septembrikuus kõik on uus – ütleb ka laulusalm. Lepatriinude rühm täitus lastega küll juba augustikuus, aga september tõi pidevalt lisa. Mitmed lapsed olid omavahel Mõmmide sõimerühma ajast tuttavad ning  harjumine uue rühmaga läks kiiresti.  Praeguseks on lapsed  leidnud omale sõpru ja rühmas valitseb rahulik õhkkond.  Meil on toredad lapsed, kellega oleme sel kuul sõpradeks saanud.

Septembrikuu on sügisekuu. See algas toreda teadmistepäeva üritusega, mis toimus õues. Laulsime ja tantsisime, seltsiks oli suur ja karvane Jeti. Lõpuks sõime kõik jäätist. Oli tõeliselt ilus ilm, et tähistada seda päeva.

Meie rühma tegevusteks oli sel kuul põhiliselt nimede selgeks saamine, oma nime ütlemine ja õpetajate nimede meeldejätmine. Söögilauas õpime kenasti olema ja lusikat õigesti hoidma. Õuealal harjutasime kahekaupa käest kinni hoidmist ja liikumist. Sellesse kuusse mahtusid veel spordipäev, kus meie rühma lapsed osalesid jooksuvõistlusel. Meeldejääv oli ka tervisliku toidu päev, kus Lepatriinude rühma lapsed hakkisid tomati ja kurgi salatiks, mida pärast hea süüa oli.  Endavalmistatud söök maitses kõigile väga.

20. septembril oli Maailmakoristuspäev ja meie lasteaia sügisene matkapäev. Lepatriinude

3-aastased lapsed olid väga vaprad matkajad. Metsaradadel oleva prahi korjasime suurtesse prügikottidesse. Üritus lõppes piknikuga õues. Loodame, et meie lastele oli taoline keskkonna puhastamine õpetlik ja eeskujuandev tegevus.

Peagi jõuab kätte järgmine sügisekuu oktoober ja meie tegusad tegemised jätkuvad.