Rühma telefon: 5553 3970
Rühma õpetaja on Karin Aidla, assistendid on Kadri Roos ja Eva Sabul
TEATED
- Lepatriinu rühma jõulupeo pildialbum ja video
- Jaanuaris meil sünnipäevalapsi ei ole
-
Lepatriinude loodusretkede pildialbum
Lepatriinude rühma tegemised detsembris
Detsembrikuu algas ootusega, mis lõppes jõuluvana tulekuga ja vana-aasta ärasaatmisega.
Lapsed õppisid hoolega jõululaule ja luuletusi. Teades, et liikvel on päkapikud, proovisid lapsed olla eriti ettevõtlikud ja näitasid igapäevaselt välja soovi tegutseda aktiivselt jõulude ettevalmistamisega. Koos ehiti kuusk, mis hakkas rühmaruumi kaunistama. Kenad kuusekäbid said valge värviga kaetud ja puule riputatud, et veidikegi lumist meeleolu tekitada. Laulude ja jõululuuletuste õppimise vahepeal valmistasid lapsed piparkooke.
Taigna rullimisega saadi hästi hakkama ja kujukeste väljapressimine tuli kõikidel toredasti välja. Hiljem, kui glasuur peale sai, lugesid lapsed enda valmistatud piparkoogid üle. Detsembris ei saa ju pidamata jätta rühma jõulupidu. Jõuluvanale laulud ja tantsud esitatud, suunduti koos rühmaruumi, kus maiustati kenasti kaetud laua taga piparkookide ja muude maitsvate jõulutoitudega. Jõulupidu lõppes lastele toreda jõuludiskoga.
Lisaks kõigele eelnevale jõudsime metsas väikesel matkal käia, loendamist harjutada, tutvust teha tähtedega, joonistada talvest pilte, kleepida ja lõigata. Valmis tore ühistöö kunstis „Päkapikud piilumas".
Detsember on alati põnev kuu, möödudes kiirelt oma üllatustega.
Jääme ootama uusi tegemisi uuel aastal!
Lepatriinude november
November algas vaikselt küünalde põletamisega. Pidasime hingedepäeva. Rääkisime vanaaja kommetest ja kuulasime jutte. Saime teada, et hingedeajal pidi olema vaikselt ega tohtinud teha kisa ega lärmi. Kudumine ja villase lõngaga tööd polnud sel päeval samuti sobilikud.
Sellele järgnes isadepäev. Meie rühma lapsed meisterdasid isadele kaardi ja kutsusid isad endiga koos lasteaeda orienteeruma. Tore ja põnev oli pimedas taskulampidega puude küljest ülesandeid leida. Nii mõnigi paar pidi paar korda raja läbima.
Juba varsti peale isadepäeva pidasime aga hoopis teistsugust traditsioonilist päeva – mardipäeva. Lapsed meisterdasid endale mardimaskid ja laulsime mardipäeva laule. Rääkisime, mis on mõistatused ja proovisime mõnda ära arvata. Kombekohaselt said kõik osalejad ka mardipäeva kommi.
Novembri keskel toimus lasteaia sünnipäev ja meie vahvad õpetajad esitasid kõikides rühmades etenduse lastele. Sünnipäeva puhul ei puudunud ka tort, mis maitses väga.
Sellega need peod veel ei lõppenud. Peagi sättisid Lepatriinu rühma lapsed end valgetesse kleitidesse ja sallidesse, sest pidasime koos kadripäeva. Laulud, tantsud ja mängud ei puudunud ka kadripäeva üritusest. Tõesti, november oli täis palju erinevaid tähtpäevi, mida meil kõigil oli tore tähistada.
Lisaks pidudele võtsid Lepatriinud sel kuul ette ühe projekti: „KIVID". Lepatriinude rühma lapsed õppisid selle projekti käigus märkama kive looduses, märkama ehitisi, mis on kividest tehtud, tunnetama kivi pinda, nägema looduslikus kivis erinevaid värvusi, võrdlema suurusi, märkama kuju. Kividest sai laduda tähti ja loendada kivikesi kokku. Kunstis valmisid kividest uhked pildid, kuhu kuulus ka iga lapse selgitus oma tööst. Kõige lõpus maalisime kividele lepatriinud ja mesilased, millest sai meie ühistöö: „Trips-traps-trulli" mäng.
Veel selle kuu viimasel päeval süütasime rühmatoas küünla, sest kätte oli jõudnud I advent – ootuste aeg.
Jääme ootama detsembrit, lund ja jõuluvana.
Lepatriinude oktoober
Oktoober möödus teguderohkelt. Eelmisel kuul alustatud projekt „Kenad kombed" sai sel kuul pidevalt täiendusi. Jutud sõprusest ja pereringist, külalistest ja küllakutsumisest said pikitud erinevate jutukestega, piltide ja emotsioonidega. Eriti meeldisid lastele söögilauakombed, kus harjutasime, kuidas on viisakas lauaääres istuda ja kus olles võib laua taga natuke juttu vesta. Eriti meeldis lastele projekti lõpus läbiviidud kohvikumäng. Nüüdseks oskavad Lepatriinude rühma lapsed juba ise lauda katta ja on sellega selgeks saanud ka parema ja vasaku käe tundmise.
Kunstitöödest tegime erinevaid maalimise, kleepimise ja joonistamise töid, mis enamus olid sügiseteemalised. Valmis ka ühistöö: „Mets", kus lapsed said kasutada erinevat looduslikku materjali.
Metsa alla meisterdasid lapsed ka kastanimunadest ja tammetõrudest loomad. Nii said üle korratud kõik loomad, kes metsas elavad. Aegajalt märkasid lapsed suurte parvedena lendamas linde. Need olid rändlinnud, kes lõunasse lendasid. Saime teada, millised linnud on paigalinnud ja millised rändlinnud.
Tore üritus toimus toidupäeval. Lapsed valmistasid õunakooki. Väikesed kokad segasid, lõikasid ja maitsestasid hoolega ja tulemus sai maitsev.
Hoolega harjutasime häälikute häälimist ja proovisime ka tähtede kirjutamist. Isadepäeva kaartidele proovisidki lapsed juba ise oma nime kirjutada.
Sel kuul käisime veel raamatukogus. Raamatukogu töötaja luges ette loo karukesest, kes kaotas sõbrad. Koos oli hea arutada, kuidas saab sõprus püsida.
Lillade karude koosolekutel oli juttu hoolivusest, aususest ja sallivusest. Tore ja mõnus tegevus oli karukoosolekul massaaži tegemine sõbrale ja jutu kuulamine.
Loendamine tuleb Lepatriinude rühma lastel hästi välja ja nüüd õppisime tundma ka esimesi arvnumbreid. Selgeks saamine võtab veel aega, kuid läbi mängude õnnestub see kindlasti.
Nii möödus kena ja kuldne oktoobrikuu.
Jääme ootama novembrit, mis toob kaasa toredaid tähtpäevi.
Lepatriinude rühma septembri tegemised

