Lastega tegelevad õpetaja Sille ja õpetaja assistendid Mariana ja Ljudmila.

Rühma telefon: 5553 2442

• Detsembrikuus meil sünnipäevalapsi ei ole.
  • Jõulupidu toimub 18.12.20 kell 16.00.

NOVEMBER ehk "Minu vapper isa!"

2. novembril oli hingedepäev. Meie tähistasime seda küünla süütamisega ja olime minutikese vaikselt mõeldes neile, keda enam meiega ei ole.

Vestlesime lastega mardipäevast (mis vahe on halloweeniga) ja vaatasime pilte, millised mardisandid välja näevad. Laulsime koos laulu "Laske sisse mardisandid". Järgmisel päeval (10.11) tegime endale maskid ja tähistasime nii mardipäeva kui Mariana sünnipäeva. Palju õnne, Mariana!

Liuda mängis lastega erinevaid näpumänge, nt "Hiireema keetis putru" ja "Perekond"

13.11 filmisime muinasjuttu "Kaalikas", millega lapsed väga hästi hakkama said. Suur kummardus neile esimese näidendi tegemise eest!

16.11 käis külas Sõber Karu, kes kinkis igale lapsele oma väikese karukese. Samuti tähistasime lasteaia sünnipäeva, rühmas esines teater "Hundi sõbrad" (meie maja õpetajad) ja sõime torti! Palju õnne, lasteaed!

23-27.11 võtsime osa jäätmetekke vähendamise nädalast, proovides tühjaks süüa oma taldrikud.

25.11 tähistasime kadripäeva koos mängu ja suure rõõmu ning õnnega! Sellest vahvast päevast valmis ka lühifilm.

30.11 tähistasime rühmas esimest adventi. Süütasime esimese advendiküünla ja lugesime luuletust. Saime rühma uued kalendrid, raamatud ja õpetajatele rätikud. Äitah!

Sellel kuul mängisime pulkadega ja veeretasime täringuid ning lugesime täppe kokku. Lapsed teavad, millal pesta käsi ja saavad peaaegu iseseisvalt hakkama eneseteenidamisega. Lapsed oskavad rääkida, kes on sõber ja kõik me oleme erinevad. Lapsed oskavad rääkida erinevatest ilmastikunähtustest ja milline on ilm. Õppisime usinalt luuletusi ja kuulasime jutukesi raamatutest "Salatee lõpus" Evi Rist ja "Kakuke" Lully Gustavson. Lapsed eristavad hommikut ja õhtut, teavab mõisteid all, peal ja üleval ning pea kõik tunnevad põhivärve. Kunstis tegime mardimaskid, guaššidega "Karuke", advendiküünlad taaskasutatavast materjalist ja värvisime pliiatsitega sügispilti.
Õnneks sadas ka ühel päeval lund ja läksime kiiresti õue lustima. Lumi teeb kõigi tuju kohe rõõmsaks:)

Imederohket jõulukuud ootama jäädes,

Muinasjutuline oktoober!

Sügisel on taevas hall,

aga halli taeva all

seen on siili vihmavari,

puu peal punab pihlamari.

Võtsime lastega kasutusele päevakava tutvustavad pildid (hommikuring, terviseamps, liikumine jne). Need pildid on tahvlil ja nad saavad neid vaadates meelde tuletada, mis tegevused neid ees ootavad.

Eelmisel kuul algas sügis, mida rõõmsalt üheskoos tähistasime. Sellel kuul pöörasime tähelepanu sellele, mida sügis meile annab (nt erinevad puu-ja juurviljad, rühmitamine, loendamine) ja mis muutused on õues, aias ja metsas võrreldes suvega. Meie väikesed käed aitasid Tibu rühma õpetajal ja liikumisõpetaja Riinal valmistada Putukahotelli (saime saagida ja puurida). Kordasime ja kinnistasime erinevate õppemängudega põhivärve. Õppisime erinevaid luuletusi ja lugesime ning näitlesime muinasjutu „Kaalikas" (Naeris) järgi, millest peagi valmib ka nn lühifilm.

Sellel kuul oli meil tujuküllane lemmikloomapäev! Sädelise küülik oli lasteaias terve päev, saime ise talle söögiks maisitõlvikuid puhastada. Kes maitses ise, kes andis küülikule J  Pelle ema, Oto Kaspari vanemad ning Lucas Mateo vanemad olid koertega lapsi rõõmustamas. Täname vanemaid koostöö eest!

Oktoobris oli meil vahva leivapäev! Päeva alustasime Kakukese multika vaatamisega ja pärast küpsetasime kaneeli/moonikakukesi ja juusturulle. Need maitsesid lastele imehästi, sest need olid ju enda tehtud!

Kuu lõpus toimus meil robootikapäev. Ozoboti abiga jutustasime muinasjuttu "Kaalikas".

Täname vanemaid, kes andsid lapsele kaasa digivahendi.

Selle kuu kunstitööd: ühistöö „Sügisene puu" ja puhumistehnikas „Sügispuu"; munakarpidest meisterdasime ja värvisime papptaldrikule kärbseseened, kuhu juurde tegime kartulitrükiga puravikud. Plastiliinist aga valmisid pihlamarjad ja kaalikad ja vanadele cd plaatidele tegime plastiliiniga päeva ja öö.

Järgmist põnevate tegemistega kuud ootama jäädes,

Hiired

KÕIK ON UUS SEPTEMBRIKUUS!

Tere lasteaed ja tere päike,

tere suur ja tere väike.

Öö on möödas, algab päev,

täna on meil nt esmaspäev (1 sõrm püsti).

Põnevat ja sõbralikku kooliteed meie suurtele lastele! Võtsime rõõmsalt vastu uued särasilmsed lapsed.

September algas meil tarkusepäevaga. Lustisime kõik koos õues ja sõime jäätist. Põnevat uut õppeaasta algust meile kõigile!

9. septembril oli meil lõbus spordipäev, kus me jooksime võidu ja korjasime palle kokku värvide järgi.

Võtsime mängult osa Maailmakoristuspäevast. Kuhu me paneme toidujäägid, kasutatud salvrätikud, patareid, paberid ja pakendid? Mängisime prügi sorteerisime mängu "Igal asjal oma prügikast". Miks me peame käsi pesema? Vaatasime multifilmi Jänku Juss peseb käsi.

Järgmisel päeval viisime ära pakendid ja poodi taara. Autasu tegi kõigil suu magusaks.

Tähistasime suurelt sügise sünnipäeva!

Laulsime ja tantsisime "Kes aias, kes aias, hiirekesed aias....." (aias olid meil erinevad sügiannid ja lapsed laulsid nt peedid nende nimed). Lastel olid peas kroonid erinevate sügisandide piltidega. Valmistasime koos maitsva sünnipäevasalati. Sünnipäevalaud oli meil rikkalik - lilled ja väga palju erinevaid sügisande. Siirad tänusõnad vanematele koostöö eest.

Kuu lõppes meil ühise metsamatkaga. Korjasime meisterdamiseks tammetõrusid. Sõbralik vanatädi lubas meil suure tamme juures kiikuda, kassi paitada ja liivamägede juures kosutasime end pannkookidegea, õuna- ja kurgiampsuga! Aitäh õppelajuhatajale Marikale, kes meiega kaasa tuli!

Raamatud, mida sellel kuul lugesime „Nätsupaberi rännak!, „Mõmmi-beebi"- Heljo Mänd ja alustasime „Saiasoo lood" - Eve Hele Sits.

Mäng, mäng, mäng,

see on väikese inimese töö!