Lastega tegelevad õpetaja Sille ja  õpetaja assistendid Mariana ja Ljudmila.

Rühma telefon: 555 32 442


   TEATED

 

 

Hiirte oktoober

 

Meie rühma tuli uus tüdruk Elis Elsa, kes kohanes kiiresti ja võeti kohe omaks. Leidis endale uued sõbrad ja loodame, et tal on meie juures hea!

 Suurt rõhku panime õigele pliiatsi- ja kääridehoiule. Harjutamine teeb meistriks! Mängisime õue minnes nädalapäevade mängu, mida jätkame kindlasti ka järgmisel kuul.

Karukoosolekutel keskendusime emotsioonidele ja rääkisime südamelt ära. Karud on meie ühed suured lemmikud, eriti magamise ajal kaisus.

Rühmas stendil on laste moodustatud numbrid. Kui on enda tehtud, siis jäävad need eriti hästi meelde!

Oktoobrer on läinud meil väga teguderohkelt ja põnevalt. Leivanädala raames valmistasime rühmas endale emotsioonikuklid. Nende valmistamisel kasutasime kõiki meeli. Enda tehtud, hästi tehtud! Külastasime liikluse teemaga soeses Laitse ralliparki. Rühmas on meil suur liikluslinnak, mis valmis koostöös vanematega. Vanemaad koos lapsega meisterdasid kodus ühe ehitise ja liiklusvahendi. Suure uhkusega näitavad lapsed siiani, mida nad koos meisterdasid. Suured tänud vanematele suurepärase koostöö eest!

Kuu lõppes meil üllatusterohke Halloweeni päevaga. Kõik meie rühma lapsed ja õpetajad olid kostüümides.  Nagu lapsed ütlesid, siis õpetaja Sille oli „nõidade boss" ja võlus meile rühma uued liikmed ehk teod. Proovime neid koos kasvatada suurteks ja sõbralikeks tigudeks. Samal päeval käisid tuletõrjujad meile tutvustamas oma uhket autot ja rääkisid oma põnevast tööst!

 

Oktoobri metsamatkad

 

Oktoobrit alustasime kohe esimesel kuupäeval seente õppimisega. Seened seonduvad lastele pigem ebameeldiva maitseelamusega. Ka loodusõppeklassis ei suutnud ma laste hulgas erilist seenevaimustust tekitada. Vaid mõned lastest olid endi sõnul eelnevalt seenekorjamisega kokku puutunud ja seetõttu ei kõnetanud teema lapsi kuigivõrd. Olukord muutus, kui hakkasime metsa minema ja välja sai otsitud seenenoad ja korvid. Siis hakkas kõigil äkki põnev. Metsas esimesi seeni kohates läks lahti suurem otsimine ja isegi tasasemad lapsed soovisid leitut teistele näidata. Õpetajate juhendamisel täitusid mõlema grupi seenekorvid ja peale eri liikide kokkulugemist selgus, et olime kokku leidnud üle kolmekümne erineva seeneliigi. Selgus, et ilusamad neist olid puhta mürgised ja vanasõna „Ilu ei kõlba patta panna" kehtib ka seente puhul.

Sellel fotol oleme me leidnud valge kärbseseene alumisest otsast priske kollase ussi. Jah tõesti, see uss ei peljanud sugugi hirmus mürgise kärbseseene söömist.

Oktoobris räägime ka lindude rändest. Muidugi on selleks ajaks lahkunud kõik pääsukesed, toonekured ja kuldnokad. Vaid haned ja luiged on veel nähtaval ja me võime nende ülelendu jälgida. Siis õpimegi rändlinde õppeklassi tahvlilt ja õues märkame paigale jäänud linde nagu tihased, leevikesed, varblased, varesed, rähnid ja musträstad. Ühtlasi õpime kasutama binoklit, sest nt talvise linnumaja vaatlus on sellega palju põnevam.

Korra kuus võtame matkale kaasa ka Sissi, kes on õpetaja Riina koer. Nii õpivad lapsed koertega ümberkäimist ja  koer õpib suhtlema lastega.

Jäätmeteemal räägime lastega prügi sorteerimisest ja selle vajalikkusest. Enamasti ei teata selles vanuseastmes, mida tähendab prügi sorteerimine. Osati öelda, et kodus on mitu prügikasti, kuid et neisse erinevaid jäätmeid kogutaks, teadis vaid Viire. Tegime koos lastega väikese õppekäigu Harku lasteaia jäätmekonteinerite juurde, vaatasime missugust prügi on visatud metsa alla ja ühtlasi käisime ka Harku poes taaraautomaadi kasutamist õppimas.

"Õpetaja, miks siia porgandeid ja saia visatakse?"

 

Novembris uurime samblaid ja samblikke, putukate talviseid peidupaikasid ning teeme tutvust Harku asula ja metsa lugudega..

 

 

Hiirte september

 

Kõik on uus septembri kuus! Meie rühma tuli sel õppeaastal uus õpetaja Sille. Ta on kohanenud meiega kiiresti, eks ikka tänu vahvatele lastele ja toetavatele õpetajatele. Rühmas on ka meie jaoks uus poiss Armin (eelmine aasta käis Pääsukese rühmas). Ta on leidnud endale juba uued sõbrad, kellega igapäevaselt koos mängida.

Õppeaasta algas meil lõbusa tarkusepäeva peoga. Vaatasime saalis Lepatriinu rühma esinemist ning külla tuli vahva tiiger, kellega õuealal tantsisime ja jäätist sõime.

Septembris oli ka spordipäev. See päev tõi kaasa palju emotsioone, kes oli meist kõige kiirem, tugevam ja võidukam, kuid kõige olulisem oli siiski osavõtt. Õpetaja Sille ja Mariana tõid meile täiskasvanute kategoorias kulla nii kaugushüppes kui palliviskes.

September on läinud meil huvitavalt ja õpetlikult. Oleme käinud metsas oma rühmaga ja sai osaletud ka kogu lasteaiapere ühismatkal. Siis oli meie teejuhiks lasteaia juhataja Juta, muidu ikka õpetab ja juhendab meid Riina. Matkadel oleme selgeks saanud marjad ja seened, nii söödavad kui mürgised. Samuti teame, kuidas vihmaussile kodu teha ja loodust hoida. Meil on selged metsas käimise kokkulepped ja läheme rõõmuga esmaspäeviti metsa looduse ilu nautima, uusi teadmisi omandama ja värsket õhku hingama.

Lapsed on õppimises osavõtlikud ja tähelepanelikud. Nad on saanud uusi teadmisi enda kohta ja selle kohta, mida silmaga ei näe ehk, mis peitub meie naha all?

See teema meeldis lastele väga ja südantsoojendav oli vanemate tagasiside, kui nad rääkisid meile, mida lapsed neile kodus sellest teemast rääkisid. Väga hästi jäi kõik meelde! Nad teavad, kuidas ja miks rühmas käituda, et kõigil oleks siin hea olla.

Meil hakkasid toimuma karukoosolekud, kus vestleme erinevatel teemadel, räägime südamelt mured ära ja proovime koos rühmas tekkinud arusaamatustele lahendused leida. Ja kõik ikka selleks, et meil oleks siin hea, turvaline ja vahva olla!