Lastega tegelevad õpetaja Mirjam ja  õpetaja assistendid Mariana ja Ljudmila.

Rühma telefon: 555 32 442


   TEATED

 

  • Lasteaia jõululaat toimub kolmapäeval, 13. detsembril kell 16.30-18.30. Oodatud on kõik suured ja väikesed!

  • Hiire rühma jõulupidu toimub 19. detsembril kell 16.00. 
  • Rühma fotoalbum 2016/2017 ja 2017/2018

  • Tuletame meelde, et seoses märgade ilmadega võiksid lasteaias varuks olla mõni paar vahetussokke ja õues käimiseks veekindlad kindad. 

  • Detsembrikuu sünnipäevalaps on TAAVI 06.12. Palju õnne!

 

Hiirte november

 

Taas on läbi saanud pikk ja pime sügiskuu. Novembris oli meil mitmeid ühisüritusi, kuid ka palju tegemisi rühmasiseselt.

Terve lasteaiapere pidas maha vahva peo lasteaia sünnipäeva puhul. Sai üheskoos natuke laulda, tantsida, naerda ja torti süüa. Sünnipäeva puhul valmis ka ühiselt valmistatud pilt, mis kaunistab lasteaia koridori. Sel kuul külastas meid lausa kaks teatrietendust ning kadrihommikul said lapsed vahvate kadrisantide esinemisest osa.

Kõige enam emotsioone jäi saatma sel kuul aga isadepäevaüritus. Lapsed olid juba hommikust saati väga elevil. Suure õhinaga valmistati õhtuks issidele võileibu ja terve matka jooksul ei tulnud ühtegi nurinat ei lastelt ega issidelt. Pimedus, taskulamibd, põlevad küünlad ja leitud varandus jättis ülevad tunded lastele veel pikaks ajaks. Aitäh kõigile issidele ja ka emmedele, et selle ürituse nii meeldejäävaks ettevõtmiseks suutsite muuta!

Meeldejäävaks ettevõtmiseks jäi sel kuul ka mardipäeva pidamine. Lapsed võtsid ettevalmistustest usinalt osa. Õpiti selgeks mardilaul, luuletus, päris mitu mõistatust ja lisaks veel ka üks tants. Lapsed nägid väga vahvad välja. Elianori ema aitas veel viimase tuuninguga ning  lapsed said vuntsidki ette. Esineti julgelt ja taaskord jäi lastele üks tore elamus!

Kuu viimane päev sai kokku võetud väga toreda üritusega nagu Laste Vabariik. Selline vahva üritus leidis aset esimest korda. Hiire rühma lapsed olid oodatud mängima Pääsukese rühma ja vastupidi. Lapsed nautisid Pääsukese rühmas mängimist täiel rinnal. Kõige enam kirgi küttis poenurgake, kuhu oli lausa meeletu tung. Lemmikuteks olid ka kalakesed, kes said suure tähelepanu osaliseks. Kindlasti leiab antud üritus veel peagi aset, siis küll juba natuke uute tegevuste ja ideede näol.

Nüüd aga asume jõulude lainele ja hakkame välja mõtlema lumeloitsu, et maa natukenegi valgeks saaks!

 

Hiirte oktoober

 

Oktoober tõi kaasa meile palju põnevaid üritusi ja tegevusi ning käisime juba ka oma esimesel väljasõidul. Võttes kokku septembrikuus käistletud loomade teema, kutsus Peeter meid endale külla, kus lisaks toredale pererahvale võtsid meid vastu vahvad sulelised ja karvased lemmikud. Lastel oli igati meelelolukas hommikupoolik mängu, lindude tagaajamise ja värskelt küpsetatud pirukate keskel. Siinkohal suur aitäh Peetrile ja ta perele!

Oktoobri alguses jätkasime suunda hoidiste teemal ja uurisime, mida head ja paremat saab inimene oma toidulaule metsast. Selleks panime kummikud jalga ja suundusime metsa seenejahile. Seente saak oli kahjuks küll nigel, kuid lapsed said maiustada veel viimaste marjadega. Et lastele ikka veelgi paremini antud teema meelde jääks, siis korraldasime rühmas oma moosipeo. Lapsed said maitsta erinevaid marju ja moose, tegime äraarvamise mängu ja õppisime antud maitseid oma meelte abil kirjeldama. Üritus meeldis lastele lausa nii väga, et ninaotsad olid moosised ja taldrikud puhtaks lakutud. 

Oktoobrikuu märksõnaks oli meil veel ka keskkond. Terve nädala rääkisime lastega meid ümbritsevast keskkonnast, prügist ja säästlikust eluviisist. Lasteaias toimus näitus ,,Vanast uus", kuhu toodi väga toredaid laste ja vanemate tehtud ühismeisterdusi. Bernhardi meisterdatud autosõidurada on siiani laste seas väga populaarne mänguasi meie rühmas. Siinkohal taaskord suur aitäh kõikidele vanematele ja lastele, kes antud näitusest osa võtsid!

Roheline nädal lõppes metsamatkaga, mille käigus lapsed koos õpetajatega metsaalust koristasid. Leitud prügi visati üheskoos prügikonteinerisse ja leitud pudelid viidi ära taaraautomaati. Pudelite eest saadud rahaga said lapsed ise poest kommi osta. Lapsed on prügi suhtes väga tähelepaneikud ja ükski metsamatk ei möödu ilma selleta, et lapsed märkaksid ja pööraksid tähelepanu metsas leiduvale prügile.

Koolivaheaja nädala raames toimus meil lasteaias mängude nädal, mil ka lasteaialapsed said aja maha võtta ja tegeleda ainut mängimise, mängimise ja veelkord mängimisega. Üllatuseks sadas vahepeal maha  esimene lumi, millest rõõmu oli kõigil! Oktoobrikuu lõppu mahtus veel üks tore hommikupoolik raamatukogus, kus toimus raamatute ettelugemise hommik. Raamatukogus on lastele alati meeldinud käia ning seekordki jäid lapsed väga rahule.

Hiire pere soovib tänada veel ka Viire ja Georgi vanemaid, kes mängisid varajasi väikeseid päkapikke. Lapsed tunnevad suurt rõõmu uue legolaua üle ja pildikesi/videosid on nüüd veelgi mugavam vaadata meie rühma uue projektoriga. Aitäh! Selliste toredate tegemistega mööduski meie oktoober ja nüüd seame vaikselt sammud novembri poole.

 

 

Hiirte september

 

Suvest on saanud sügis ja taas oleme hoogsalt lasteaia lainel. Septembrikuud alustasime lasteaia ühisüritusega ning tähistasime kõik koos tantsu ja jäätisega teadmistepäeva. Ei läinud kaua mööda, kui taas tralllitas terve lasteaiapere spordiväljakul, kus kõik said näidata oma visadust ja jaksu.  

Septembris kordasime üle ohutu liiklemise meelespea. Et teooria ikka kinnistuks, siis tegime õppekäike ka Harku alevikus ja praktiseerisime oma teadmisi liikluseeskirjade vallas.

Terve kuu oleme pööranud tähelepanu sügisandidele. Tegime rühmas oma nunnude näituse, samuti täitsime oma kõhtu hea ja paremaga. Terve lasteaiaga sai ette võetud ka põnev sügismatk Harku metsa. Mida kõike me seal ei näinud! Lapsed said proovida pihlakamarju, pohli ja veel viimaseid mustikaid. Õptiti tundma erinevaid seeni, sai üle korratud puude nimetused ja ega konnad, sääsed, teodki meil nägemata jäänud.

Mida külmemaks on läinud ilmad, seda rohkem oleme rääkinud ja mõelnud ka metsloomade ja lindude peale. Sukeldusime üheskoos loomade maailma ja uurisime veelkord, kes Eesti metsades meil siis elavad. Tegime väikese tiiru ka koduaita ja kordasime üle meile tuntumad koduloomad. Kuu lõppes meil vahva lemmikloomapäevaga, mil lastele tuli külla Nõmme loodusmaja. Selliste toredate tegemistega võtsimegi vastu värvilise sügise!