Lastega tegelevad õpetaja Mirjam ja  õpetaja assistendid Mariana ja Ljudmila.

Rühma telefon: 555 32 442


   TEATED

 

  • Rühma fotoalbum 2016/2017 ja 2017/2018

  • Suvekuude sünnipäevalapsed: Elianor - 19.06, Liisa Loreen - 19.06, Tristan Andreas - 03.07, Lisete - 22.07, Susanna Lee - 07.08, Georg - 11.08, Miabel - 11.08, Leandra - 22.08. Palju õnne!

 

Hiirte tegemised mais

 

Maikuu koos särava päikesega tõi taas kaasa palju vahvaid tegemisi! Esimesed nädalad harjutasime veel usinasti oma etendust, mis sai ette kantud nii tervele lasteaiale kui ka oma kallitele emmedele. Etendus kukkus välja meil päris vahvasti. Kohati natuke lausa liiga naeruses tujus, kuid kokkuvõttes nautisid teatritükki kõik ja olime taas saanud hakkama toreda ettevõtmisega! 

Õppeaasta lõpetasime ühise metsamatkaga, mis nagu alati, meeldis lastele väga. Ilm oli ilus ja lastel tuju hea! Lisaks oma iganädalastele matkadele, on vahel tore ka teiste rühma lastega koos metsarada jalge alla võtta. Igati meeldejääv viis õppeaasta lõpetamiseks!

Kuigi ametlikult sai õppetegevus läbi juba poole mai pealt, jätkus meil veel mitmeid ühiseid ettevõtmisi. Tüdrukud said kleidid selga tõmmata ja poisid kikilipsud ette panna ning toimus kauaoodatud rühmapildistamine. Maikuus toimus meil veel ka mitu aktiivsemat sündmust nagu kevadine spordipäev ja lasteaia talgud. Spordipäeval võistlesid kõik lapsed naerulsui ning andsid endast maksimumi. Talgute raames sai korrastatud nii peenramaa kui ka liivakastid, bangalo sai uue kuue ning valmis ka kauaoodatud mudaköök. Pilte usinatest töömesilastest saate näha meie lasteaia kodulehelt. Siinkohal suur aitäh kõigile talgulistele! Saite oma ettevõtmisega tuua rõõmu kõigi laste südamesse :)

Hiire rühma tegemised võttis kokku lõpupiknik, mis sel aastal toimus Peetri juures. Sügisest külaskäigust oli lastel jäänud väga soe mälestus, tore, et seda korrata sai. Suured tänud Peetri vanematele, et meid taas vastu võtsite!

Nüüd aga võtame aja maha ja jääme ootama suve. Loodame, et ilmataat rõõmustab meid ka järgnevatel kuudel soojade ilmadega! Aitäh kõigile toreda õppeaasta eest ja kohtumiseni sügisel!

 

Hiirte aprill

 

Aprill möödus meil näidendi õppimise ja kevade avastamise tähe all. Kordasime üle meile juba tuttavad linnud ja loomad, keda kevade tärkamisega taas looduses kohata võib. Uurisime nii putukaid kui lilli piltidelt, kordasime üle nende nimetused, käisime ka neid looduses otsimas! Lõpuks on kevadpäike looduse üles äratanud ja meil tõepoolest õnnestus näha nii lepatriinut, konnasid ja oma silmaga nägime isegi rästikut! Enam ei ole vaja vaadata lilli ainult piltide pealt, vaid võib neid ka looduses õitsemas näha. Suureks elamuseks oli ka vahtramahla maitsmine ja üldse kogu protsessiga tutvumine, kuidas puu seest see mahl küll tuleb!

Oleme teinud usinasti ettevalmistusi ka saabuvaks emadepäevaks. Terve kuu harjutasime näidendi tarvis  laule ja loodame, et ka tekstisõnad saavad peagi täitsa selgeks! Paraku on haigused ka meie rühmas kurja teinud ja üheskoos polegi koos saanud väga harjutada.

See kuu pöörasime eriti suurt tähelepanu ka tervise hoidmisele. Lapsed on nüüd veelgi teadlikumad, mis on meile kasulik ja kuidas hoida oma organismi terve ja õnnelikuna. Antud teema võttis väga häst kokku õendusjuht Riina-Renate, käis käis lastel külas ürituse Laste Vabariik raames. Loodame, et suur teadmistepagas hoiab meid nüüd tervemana ja kasulikud hügieeniharjumused on visad kinnistuma!

Nüüd aga õue ilusat ilma ja loodust nautima!

 

Hiirte märts

 

Kevade saabumine tõi ka hiirekestele kaasa rohkelt energiat ja palju ettevõtmisi. Ühe kuu sisse suutsime seekord mahutada kohe rohkelt huvitavaid tegemisi. Lisaks lasteaia ühistele ettevõtmistele nagu luulepäev, karnevali trall saalis, munadepühade hommik ja mitmed toredad etendused, siis oli meil ka rühmas palju vahvaid tegemisi.

Emakeelepäeva raames saime ka seekord lastega valmis täitsa oma raamatu, mida kaunistasid laste endi tehtud pildid. Jutuke ,,Godžilla ja Lotte seiklused" toob muige suule nii suurele kui väiksele. Leidke palun kindlasti aega, et see vahva raamat üle vaadata. Märtsikuu teemaks oli meil ka õhk, maa ja vesi. Neid teemasid käsitledes rändasime lausa kosmosesse, uurides erinevaid planeete. Teisel nädalal sukeldusime hoopiski aga veealusesse maailma, et uurida natuke kalade askeldusi. Tegime katseid nii õhu kui veega, külvasime muru, uurisime isegi täpselt järgi, mis ühe kala sees siiski on. Kõige selle juures jõudsime veel läbi mängida oma arengumängu ,,Draakonirada" ja üle korrata kogu sel õppeaastal õpitu.Märtsikuu võtsime kokku kevade otsimise missiooniga. Kuigi külmapoisid ei tahtnud kuidagi taanduda ja kevadel lasta meie juurde tulla, võtsime siiski fotoaparaadi ühes ja läksime kevadejahile. Üheskoos leidsimegi killukestena märke kevadest, mis me ka üles pildistasime ja oma fotoalbumisse lisasime. Endiselt saategi meie vahvate tegemistega end kursis hoida Hiire rühma fotoalbumit jälgides. Päikest!

 

Hiirte veebruar

 

Taaskord on saanud läbi üks kuu ja seljataha jäi palju toredaid ettevõtmisi. Kuigi veebruar oli lühike, siis lustakaid ja meeldejäävaid hetki jagus küllaga!

Veebruar on olnud tõeline talvevõlumaa. Lapsed on terve kuu saanud nautida lumega kaasnevaid lõbusid, metsas mängida detektiive ja ajada taga loomade jälgi. Võtsime osa Euroopa 112 päeva tähistamisest ning osalesime fotoprojektis ,,Lumest lumele 112". Koos Pääsukese rühmaga sai kelkudest ja lastest valmis tehtud üks tore pilti, mis on üleval ka Häirekeskuse facebooki lehel. Antud ettevõtmine andis hea võimaluse üle korrata üldise ohutuse meelespea ning harjutada erinevates situatsioonides käitumist ja kuidas vajadusel häirekeskusesse helistada.  

Teiseks suureks märksõnaks sel kuul oli tervise hoidmine ja tervislik toitumine. Et lastel teema ikka hästi kinnistuks, siis tegime kõik ettevõtmised praktikas läbi. Pöörasime veelgi suuremat tähelepanu hügieenile, veetsime mõnusalt aega värskes õhus ning võtsime kätte ja tegime igal nädalal endale ise ka ühe maitsva ja tervisliku salati. Antud tegevus oli laste jaoks väga põnev ja paeluv. Ei jõutud ära oodata, millal enda tehtud salatit süüa saab. Loodame, et sellisest toredast algatusest saabki meie iganädalane traditsioon!

Lisaks eelmainitud ettevõtmistele, möödus lustakalt ka vastlapäev ja sõbrapäev. Taas saime lustida koos oma sõprade, Pääsukese rühma lastega. Vastlaliugu sai lasta nii üksi, sõbra kui ka lausa terve rühmaga korraga! Supp ja kukkel maitses sel päeval eriti kosutavalt. Sõbrapäeva veetsime Pääsukeste rühmas, kus pidasime maha ühe vägeva disko ja maiustasime maitsvate suupistetega. Mis kusjuures oli tehtud laste endi poolt!

 Rühma seinale sai üles seatud ka vahva näitus meie armsatest karukestest. Juttu karukeste ja laste ühistest ettevõtmistest jagus lastel kohe pikemaks ajaks.

Kuu võtsime kokku Eesti Vabariigi sünnipäeva tähistamisega. Selleks puhuks kaunistasime üheskoos oma rühmaruumi, õppisime ära ilusa isamaalise luuletuse, kordasime üle Eestimaa sümboolika ja tegime ettevalmistusi pidulikuks vastuvõtuks. Peopäeval olid kõik ennast uhkelt üles löönud ning enne peole minekut sai laste abiga peolauale veel maitsvad suupistedki valmis tehtud. Direktori pidulik vastuvõtt sai uhke!

Lõpetuseks soovin tänada veel lapsevanemaid, kes leidsid aega ja soovi panustada meie lasteaia korraldatud fotoprojekti ,,Eestimaa 100 ilusamat looduslikku paika". Hea on tõdeda, et elame niivõrd ilusal maal!

 

Hiirte jaanuar

 

Jaanuarikuu algas meil vaikselt. Suurem osa lapsi puhkasid ja lasteaias oli meid vähe. Kohe kuu alguses toimus meil taaskord Laste Vabariik, mil külastasime seekord Lepatriinude rühma. Kuna Hiire rühma lapsi oli võrreldes Lepatriinudega tunduvalt vähem, siis lapsed olid  tagasihoidlikumad ja ei leidnud kohe endale tegevust. Lepatriinude õpetaja oli magamistuppa valmis pannud projektori ja kõlarid ning peagi võis disko alata. See läks lastele vägagi peale ning peale paari laulu võis näha, et ka Hiirekestel puus nõksus ja suu oli naerul. Külaskäigust võeti kaasa positiivne emotsioon ja juba oodatakse uut Laste Vabariigi päeva!


Jaanuarikuu märksõnadeks oli meil talv looduses. Kordasime üle meile juba tuttavad Eesti metsades elavad loomad ja meil pesitsevad linnud. Vaatlesime pilte ja õppevideosid, mängisime erinevaid õppemänge ning kujutasime tuttavaid loomi ja pilte ka kunstitegevuses. Ilmataat rõõmustas meid lumise ilmaga ning saime rõõmu tunda talvistest õuetegevustest. Üle korrata talvele iseloomulikud tunnused ning talvega kaasnevad ohud ja teha erinevaid katseid lume ning jääga. Kuu tegemised võttis kokku lasteaia ühine matk talvisesse loodusesse, mida lapsed nautisid ja millest räägiti tükk aega!


Loodame, et talvetaat nüüd vingerpussi ei mängi ning saame vastlapäevale vastu minna uhke lumevaibaga. Pikka liugu!

 

Hiirte detsember

 

Detsember algas meil suure sagina saatel.  Käed- jalad olid tööd täis, et anda rühmale veel viimane lihv ja muuta Hiire rühm tõeliseks talvevõlumaaks. Üheskoos ehtisime kuuse, kaunistasime rühmaruumid ja nagu tellitult, said lapsed sel päeval maha pidada ka uhke lumesõja. Tundub, et lumeloitsust oli kasu, no vähemalt natukeseks ajakski!

 

Koos päkapikkudega saabusid meie rühma ka pisikesed karukesed. Lapsed tundsid oma uutest sõpradest suurt rõõmu ja on tunda, et enamus lapsi on oma mõmmi väga omaks võtnud. Iganädalaselt oleme teinud karude koosolekut, kus lisaks igapäevastele tegemistele jagavad lapsed oma suurimaid  rõõme ja salajasi muresid oma karukestega.  Detsembrikuu peamiseks teemaks oligi üksteise märkamine, mis teeb meid rõõmsaks ja kuidas jagada jõulurõõmu ka teistega.

 

Lisaks ühistele advendihommikutele, hubasele jõulukohvikule ja talvistele metsamatkadele, jäi lastele kõige enam meelde siiski meie jõulupidu. Hubane valgus, kaunistatud saal ja ilusad jõululaulud tekitasid tõelise jõulutunde. Lapsed esinesid julgelt ja mis peamine, kõik tundsid esinemisest rõõmu. Jõuluvana saabumine tekitas suurt elevust ja sel aastal oli julgust lausa kõigil, et esitada üks tore luuletus või teha jõulutaadile pikk pai.

Veel enne aasta lõpu saime toreda tagasiside RMK ja Tööinspektsioonist, kes saatsid meile konkurssidel osalemise eest tänukirjad. Väike fotomeenutus tehtud töödest.

Nüüd seame sammud vapralt aga uude aastasse ning lähme rõõmsa meelega vastu uutele ja põnevatele tegevustele.

 

Hiirte november

 

Taas on läbi saanud pikk ja pime sügiskuu. Novembris oli meil mitmeid ühisüritusi, kuid ka palju tegemisi rühmasiseselt.

Terve lasteaiapere pidas maha vahva peo lasteaia sünnipäeva puhul. Sai üheskoos natuke laulda, tantsida, naerda ja torti süüa. Sünnipäeva puhul valmis ka ühiselt valmistatud pilt, mis kaunistab lasteaia koridori. Sel kuul külastas meid lausa kaks teatrietendust ning kadrihommikul said lapsed vahvate kadrisantide esinemisest osa.

Kõige enam emotsioone jäi saatma sel kuul aga isadepäevaüritus. Lapsed olid juba hommikust saati väga elevil. Suure õhinaga valmistati õhtuks issidele võileibu ja terve matka jooksul ei tulnud ühtegi nurinat ei lastelt ega issidelt. Pimedus, taskulamibd, põlevad küünlad ja leitud varandus jättis ülevad tunded lastele veel pikaks ajaks. Aitäh kõigile issidele ja ka emmedele, et selle ürituse nii meeldejäävaks ettevõtmiseks suutsite muuta!

Meeldejäävaks ettevõtmiseks jäi sel kuul ka mardipäeva pidamine. Lapsed võtsid ettevalmistustest usinalt osa. Õpiti selgeks mardilaul, luuletus, päris mitu mõistatust ja lisaks veel ka üks tants. Lapsed nägid väga vahvad välja. Elianori ema aitas veel viimase tuuninguga ning  lapsed said vuntsidki ette. Esineti julgelt ja taaskord jäi lastele üks tore elamus!

Kuu viimane päev sai kokku võetud väga toreda üritusega nagu Laste Vabariik. Selline vahva üritus leidis aset esimest korda. Hiire rühma lapsed olid oodatud mängima Pääsukese rühma ja vastupidi. Lapsed nautisid Pääsukese rühmas mängimist täiel rinnal. Kõige enam kirgi küttis poenurgake, kuhu oli lausa meeletu tung. Lemmikuteks olid ka kalakesed, kes said suure tähelepanu osaliseks. Kindlasti leiab antud üritus veel peagi aset, siis küll juba natuke uute tegevuste ja ideede näol.

Nüüd aga asume jõulude lainele ja hakkame välja mõtlema lumeloitsu, et maa natukenegi valgeks saaks!

 

Hiirte oktoober

 

Oktoober tõi kaasa meile palju põnevaid üritusi ja tegevusi ning käisime juba ka oma esimesel väljasõidul. Võttes kokku septembrikuus käistletud loomade teema, kutsus Peeter meid endale külla, kus lisaks toredale pererahvale võtsid meid vastu vahvad sulelised ja karvased lemmikud. Lastel oli igati meelelolukas hommikupoolik mängu, lindude tagaajamise ja värskelt küpsetatud pirukate keskel. Siinkohal suur aitäh Peetrile ja ta perele!

Oktoobri alguses jätkasime suunda hoidiste teemal ja uurisime, mida head ja paremat saab inimene oma toidulaule metsast. Selleks panime kummikud jalga ja suundusime metsa seenejahile. Seente saak oli kahjuks küll nigel, kuid lapsed said maiustada veel viimaste marjadega. Et lastele ikka veelgi paremini antud teema meelde jääks, siis korraldasime rühmas oma moosipeo. Lapsed said maitsta erinevaid marju ja moose, tegime äraarvamise mängu ja õppisime antud maitseid oma meelte abil kirjeldama. Üritus meeldis lastele lausa nii väga, et ninaotsad olid moosised ja taldrikud puhtaks lakutud. 

Oktoobrikuu märksõnaks oli meil veel ka keskkond. Terve nädala rääkisime lastega meid ümbritsevast keskkonnast, prügist ja säästlikust eluviisist. Lasteaias toimus näitus ,,Vanast uus", kuhu toodi väga toredaid laste ja vanemate tehtud ühismeisterdusi. Bernhardi meisterdatud autosõidurada on siiani laste seas väga populaarne mänguasi meie rühmas. Siinkohal taaskord suur aitäh kõikidele vanematele ja lastele, kes antud näitusest osa võtsid!

Roheline nädal lõppes metsamatkaga, mille käigus lapsed koos õpetajatega metsaalust koristasid. Leitud prügi visati üheskoos prügikonteinerisse ja leitud pudelid viidi ära taaraautomaati. Pudelite eest saadud rahaga said lapsed ise poest kommi osta. Lapsed on prügi suhtes väga tähelepaneikud ja ükski metsamatk ei möödu ilma selleta, et lapsed märkaksid ja pööraksid tähelepanu metsas leiduvale prügile.

Koolivaheaja nädala raames toimus meil lasteaias mängude nädal, mil ka lasteaialapsed said aja maha võtta ja tegeleda ainut mängimise, mängimise ja veelkord mängimisega. Üllatuseks sadas vahepeal maha  esimene lumi, millest rõõmu oli kõigil! Oktoobrikuu lõppu mahtus veel üks tore hommikupoolik raamatukogus, kus toimus raamatute ettelugemise hommik. Raamatukogus on lastele alati meeldinud käia ning seekordki jäid lapsed väga rahule.

Hiire pere soovib tänada veel ka Viire ja Georgi vanemaid, kes mängisid varajasi väikeseid päkapikke. Lapsed tunnevad suurt rõõmu uue legolaua üle ja pildikesi/videosid on nüüd veelgi mugavam vaadata meie rühma uue projektoriga. Aitäh! Selliste toredate tegemistega mööduski meie oktoober ja nüüd seame vaikselt sammud novembri poole.

 

 

Hiirte september

 

Suvest on saanud sügis ja taas oleme hoogsalt lasteaia lainel. Septembrikuud alustasime lasteaia ühisüritusega ning tähistasime kõik koos tantsu ja jäätisega teadmistepäeva. Ei läinud kaua mööda, kui taas tralllitas terve lasteaiapere spordiväljakul, kus kõik said näidata oma visadust ja jaksu.  

Septembris kordasime üle ohutu liiklemise meelespea. Et teooria ikka kinnistuks, siis tegime õppekäike ka Harku alevikus ja praktiseerisime oma teadmisi liikluseeskirjade vallas.

Terve kuu oleme pööranud tähelepanu sügisandidele. Tegime rühmas oma nunnude näituse, samuti täitsime oma kõhtu hea ja paremaga. Terve lasteaiaga sai ette võetud ka põnev sügismatk Harku metsa. Mida kõike me seal ei näinud! Lapsed said proovida pihlakamarju, pohli ja veel viimaseid mustikaid. Õptiti tundma erinevaid seeni, sai üle korratud puude nimetused ja ega konnad, sääsed, teodki meil nägemata jäänud.

Mida külmemaks on läinud ilmad, seda rohkem oleme rääkinud ja mõelnud ka metsloomade ja lindude peale. Sukeldusime üheskoos loomade maailma ja uurisime veelkord, kes Eesti metsades meil siis elavad. Tegime väikese tiiru ka koduaita ja kordasime üle meile tuntumad koduloomad. Kuu lõppes meil vahva lemmikloomapäevaga, mil lastele tuli külla Nõmme loodusmaja. Selliste toredate tegemistega võtsimegi vastu värvilise sügise!