Rühma telefon: 5553 4312

Tibu rühma õpetajad on Silja Valk ja Marju Tammets ning õpetaja abi Eva-Marie Allingu


  TEATED

  • Novembriikuu sünnipäevalapsed on Gloria - 09.11, Marju - 11.11, Kristofer - 12.11 ja Loore-Lenna - 26.11. Palju õnne!
  • Tibu rühma 2020/2021 loodusretked ja 2019-2020 loodusretked

 

September Tibu rühmas

Uus õppeaasta algas rõõmsa tähistamisega õues. Meile esinesid Pääsukese rühma lapsed, kellega koos sai lauldud ja tantsitud. Laste rõõmuks jagas uus poiss Kaarel (Krista mängitud roll) kõigile meile jäätist ja saimegi suukesed magusaks.

Õppetegevused algasid meil 15. septembrist ning enne seda veetsime väga palju aega õues.

Külastasime ka Alasniidu lasteaeda ja osalesime nende korraldatud õueseiklusel. Väga tore hommikupoolik oli!

Köögi – ja söögitoimetustest ei tulnud samuti puudust. Kuu jooksul tegime koos lastega õuna- ja porgandimahla, riivisime peeti salatiks ning harjutasime tomati ja kurgi tükeldamist.

Veel toimus septembris lasteaia sügisene metsamatk. Riina eestvedamisel võttis meie rühm ette rabamatka. Oli see vast põnev retk! Eriti  vedas meil sooja ja ilusa ilmaga. Lastele maitsesid väga metsas söödud pannkoogid, mis olid kaetud ise korjatud mustikatest valmistatud moosiga.

Igapäevaselt harjutame ikka liisusalme, täidame töölehti ja töövihikuid, häälime, loendame, voolime, maalime, kleebime, lõikame ja muidugi mängime.

Ilusat sügise algust kõigile ja loodame, et oktoober tuleb sama teguderohke! 

 

Septembri metsamatkad

Tibu rühma lapsed alustasid õuesõppega hoopistükkis Alasniidu lasteaias. Sealsel õueseiklusel suunatakse lapsi mänguliselt õppima. Iga tegevuse juurde kuulus alati ka mingit sorti liikumine, olgu see siis hüppamine, tantsimine või jooksmine. Aga metsa neil seal polnud.

Ja juba järgmisel nädalal, kui kõik lasteaia rühmad end metsamatkale asutasid, võttis Tibu rühm ette  rabaretke. Soe ilm ja kummikud mõjusid julgustavalt ja marjad: jõhvikad, mustikad, pohlad ning sinikad ootasid.

Rabarada viib läbi vana turbakaevanduse ala ja on parasjagu väljakutseid pakkuv mudaste, märgade ja improviseeritud sildade ületamise näol. Lapsed võtsid seda kui seiklusrada ja olid kuraasi täis. Aega jätkus ka jõhvikate korjamiseks ning seente märkamiseks. Viimaseks kahekümneks meetriks rabaraja lõpus saime ka kogemuse sellega, mis juhtub kui astuda rajalt kõrvale, helerohelisele turbasamblale. Kogemus näitas, et kummikud ja püksid saavad märjaks ja moraal ütles, et kõndida tuleb seal, kus teisedki. Esialgne ehmatus sai lõbusa lõpu sokkidest ja kummikutest vee eemaldamisega.

Matka keskpaika tähistas pannkoogisöömine. Moosi kookidele saime aga sealtsamast mändide alt mustikate ja pohlade näol.

Seeni on septembris keeruline mitte märgata, eriti kui nad on erkpunased või haisvad või muul viisil silmapaistvad. Väga sageli on lastel komme neid käigu pealt kaasa haarata adumata, et paljud neist on mürgised. Seenepäeva alguses rahustasin lapsi öeldes, et suuremale osale lastest seenetoidud ei maitsegi, aga seeni tunda võiksime siiski. Tegime loodusõppeklassis algust väikese voolimistööga ja õppisime valmistama nt kärbseseeni ja puravikke, kukeseeni ja riisikaid. Õues sai igaüks väikese noa ja võimaluse ise otsida ja korjata. Ämbrid hakkasid kiiresti täituma ja poole tunniga saime suure hunniku seeni. Sorteerimise tulemusena oli kõige rohkem puravikke, seejärel pilvikuid ja riisikaid. Seenepäeva lõpetuseks õppisime iga lapsega individuaalselt ära tundma ja nimetama viite liiki: kärbseseen, pilvik, puravik, riisikas ja kukeseen. 

Oktoobrikuus jälgime lindude rännet ning uurime lähemalt samblaid ja samblikke.