Rühma õpetajad on Marika Tömp ja Triinu Kurvits ning õpetaja abi on Viktorija Rasskazova. 

Rühma telefon: 5553 2484  

 

TEATED

 

 

ORAVATE OKTOOBER

Alustasime oktoobris projektiga „Loomaaed", mille raames vestlesime palju seal elavatest erinevatest loomadest. Lapsed ise jagasid muljeid oma loomaaias käikudest ning seal nähtud loomadest.

Veel toimus meil tore lemmikloomapäev. Õuealal saime näha ja paitada koeri ning küülikut. Lapsed rääkisid ise oma lemmikloomadest ning proovisid oma lemmikut ka joonistada. Tööd tulid vahvad ja kaunistasid meie rühma akent.

Õppetöös täitsime kirjalehti loomaaia loomadega, võrdlesime erinevaid suurusi, loendasime, harjutasime tähtede ning oma nime kirjutamist.

Kunstitöödena valmisid meil vahvad ahvid, aafrika loomad ning loomade maskid. 

Kuulasime projekti raames erinevaid loomahääli  ning see oli eriti põnev, kuna paljude loomade hääli me polnudki varem kuulnud.  Vaatasime ka erinevaid videofilme loomadest, kes elavad nii Aafrikas kui ka Antarktikas. Vestlesime, mida nad toiduks söövad, vaatasime, kuidas nad looduses liiguvad ning lõpetuseks said lapsed ise erinevaid loomi värvida.

Isasepäeva eel tegime väikese pausi oma loomaaia teemale ning joonistasime isadest pilte. Vestlesime oma isadest ning valmistasime neile ka kingituse.

Teema lõpetuseks sai iga laps loosi teel valida loomamaski, mida tuli värvida. Põnevust oli palju juba valiku tegemisel ning tööd tulid päris toredad. Loomamaskidega toimus meil „Loomaaia disko", mis oli eriti vahva ja positiivseid emotsioone täis.

Kuu lõpus toimus meil veel robootikapäev. Lapsed tutvusid Ozobot- ning Bee-Bot robotitega. Lastele meeldis tegevus väga ning edaspidi püüame robootikat ka rohkem oma tegevustesse sisse tuua.

Ilusat värvilist sügist!

 

 

ORAVATE SEPTEMBER

Tähistasime oma uut õppeaastat 1. septembril õues, kus meile esinesid Pääsukese rühma lapsed. Saime laulda ja tantsida ning jäätisega maiustada.

Kuna ametlik õppetöö algas alles kuu keskel, siis veetsime hommikupoolikud suuremalt jaolt õues, sest vananaistesuvi kostitas meid päikseliste ja mõnusate ilmadega.

Õppetöö algas meil „Aia" projektiga, mille raames rääkisid lapsed alguses oma koduaedadest, millised need on ja mis seal kõik kasvavad. Lõpuks jõudsime välja loomaaiani. Nii, et selles vanuses lapsed on juba väga head arutlejad ja kaasamõtlejad.

Kunstitegevustes tegime õunapuid, mis kaunistavad nüüd rühma akent. Meisterdasime ka looduslikest materjalidest (käbid, tammetõrud, kastanimunad). Laste omaloomingulised tööd tulid huvitavad ja neile selline vabal teemal meisterdamine väga meeldis.

Lapsed said ise salatit valmistada. Prooviti porgandi koorimist ja riivimist ning noaga kurgi, kapsa ning õuna lõikamist. Lapsed olid väga asjalikud ja salat tuli maitsev ning tööprotsess meeldis neile samuti. Ennem salati tegemist vaatlesime, millest ma seda tegma hakkame, häälisime paberile kirjutatud sõnu - õun, kurk, kapsas ja porgand. Rühma toodud õuntest tegime mahla. Aitäh kõikidele, kes meile neid tõid!

Täitsime erinevaid kirjalehti ja ikka selleks et tähed selgeks saada. Lapsed said lisaks tähtedele veel ka aedvilju loendada, võrrelda ning värvida. Samuti said nad numbreid kirjutada, paare ühendada ning oma nime kirjutamist harjutada. Arvutamiseks kasutasime puu-ja juurvilja kujutisi, mida kasutasime võrdlemiseks, loendamiseks ning värvide tundmiseks.

Veel toimus meil sügisene metsamatk, mis oli meie rühmal seiklusterohke ja vahva. Sõime mustikaid ja nägime palju seeni. Lapsed said joosta, välivõimlas ronida ning metsas pannkooke süüa. Lisaks korjasime kokku kõik teele jäänud prügi.

Jõudsime vestelda ka mihklipäevast ja lapsed said teada, et kui sel päeval on õues soe, tuleb pehme talv, kui aga  jahe, siis tuleb külm talv. Tundub, et see aasta saabub meile pehme talv. Elame, näeme!

Meie projekt „Aed" lõppes koostöös koduga, kus valmstati igasugu vahvaid meisterdusi nunnunäitusele ja seda kõike sai imetleda meie rühma terrassil.