Rühma telefon: 5553 3976

Mõmmi rühma õpetaja on Ludmilla Susi, assistent Jekaterina Timuska ja õpetaja abi Anu Kannik asendaja on Jekaterina Martšuk


TEATED

  • Suvekuude sünnipäevalapsed on Miia Lisanna - 17.06, Hendrik - 18.07, Ludmilla - 18.07, Kati - 22.07, Harald - 30.07 ja Rahel - 19.08. Palju õnne!

 

Mõmmi rühma mai

Mais jätkasime õppekäike aeda, jälgisime taimede kasvamist kasvuhoones ja peenral.

Praktikant Marju korraldas toreda õppekäigu kraavi äärde, kus me uurisime elu vees ja et seda kõike paremini näha, kasutasime luupi.

Emadepäeva tähistasime rühma terrassil, kus lapsed laulsid ja andsid emadele omavalmistatud kingitused. Kõigil oli suur rõõm taas koos olla. ja kohvilauas omavahel vestelda.

Osalesime spordipäeval, kus võistlesime vastavalt võimetele. Seejärel läksime Harkus elavaid mägiveiseid vaatama ning lõunaks olime väsinud, aga õnnelikud.

Tore oli veel Miku-Manni lasteteater ja lapsed said  hoogsalt kaasa elada.

 

Soovime ilusat suve kõigile!

 

Mõmmi rühma aprill

Aprilli oli küll külm ja kõle, kuid loodus tärkab ikkagi tasapisi. Käisime aias vaatamas, kas midagi juba kasvab? Mitte väga! Nägime raagus õunapuid ja musta peenramaad. Siiski märkasime kasvamas esimesi kevadlilli - lumikellukesi, mida rühmas ka maalisime ja voolisime.

Kõige huvipakkuvam oli lastele liiklusõpe - valgusfoor ja ülekäigurada. See mäng meeldis nii väga, et seda mängitakse siiani. Kunstitegevuses aga kleepisime valgusfoori ja  lapsed teavad väga hästi värvide tähendust ja oskavad ka neid nimetada (punane, kollane, roheline).

Veel maalisime värvidega kaunid pildid emadele. Õppisime luuletusi kevadest ja emadest ning harjutasime esinemist.

Voolimisel on lapsed omandanud erinevaid võtteid ja  võivad vabalt teha kõikvõimalikke äratuntavaid asju.

Lapsed tunnevad rõõmu koosolemisest ja ühistegevustest.

 

Toredat kevade jätku!

 

Mõmmi rühma märts

Märts on küll kevade alguse kuu, kuid ilmataat tegi vingerpussi ja pakkus meile kõikvõimalikke sademeid - lund, lörtsi ja vihma.

Alustasime aiandusega tubastes tingimustes ja panime mulla potti ning herned, sibulad sisse ja peagi saime juba rohelist toidu peale lisada.

Õppisime lastega mõned luuletused, harjutasime rühmas esinemist ja see on paljudele meeldimagi hakanud. Valisime paar julgemat last rühma esindama video salvestusele ja meie julged lugejad said sellega vapralt hakkama.

Vestlesime kevadest toas piltide abil ja jalutuskäikudel märkasime kevadet looduses: lumikellukesed, linnulaul, pungad puudel.

Kunstitegevustes maalisime ja voolisime päikest. Maalisime ka  pajuurbi, tibusid ja jänkusid ja need kõik kaunistasid kevadpühadel meie rühma.

Mängisime vahvat lavastusmängu jutu J. Oro "Muna" ainetel, kus lastele meeldis väga rollides osaleda.

Mängisime veel ühte toredat dialoogi mängu (mäng oli suure karbi sees ja seal oli palju situatsioonipilte), mis arendas laste tähelepanu ja kuulamisoskust. Lastele väga meeldis see tegevus.

Loodame aprillis juba õues seemned mulda panna ja rohkesti aega õues veeta.

 

 

Veebruar Mõmmi rühmas

Veebruaris üllatas meid teater Sõber vahva etendusega, mis toimus õues. Ilmataat oli ka lahke ja pakkus selleks hetkeks mõnusa  päikeselise ja  veidi karge hommikupooliku.

Selle aasta veebruaris saime nautida tõelist talve, sumbata lasteaiahoovis lumehangedes. Püüdsime labidatega lund lükata hunnikusse ja mäge ehitada. Märkasime lumiseid puid ja põõsaid ning lumehelveste langemist. Kunstitunnis maalisime talvepilte ja voolisime lumepalle.

Vastlapäeva tähistasime täiega - alustasime juba hommikul kuklite küpsetamisega.

Õues läksime kõik kelkudega suurele mäele ja oh üllatust, enamus lapsi suutsid oma kelkudega mäkke ronida. Lõpuks istusime kõik kile peale ja lasime mäest alla kogu rühmaga. Lõunaks sõime hernesuppi ja omatehtud vastlakuklit. Küll oli maitsev!

Eesti Vabariigi sünnipäeva tähistasime oma rühmas. Riietusime kõik pidulikult, koos  lugesime luuletust: "Eestimaa" ja laulsime laulu "Kus on minu koduke".

Lõpuks istusime peolauda, kus maiustasime võileibade ning küpsistega.

Seekord siis talvega kõik ja ootame pikisilmi päikeselist kevadet.

 

Mõmmi rühma jaanuar

Jaanuaris kinkis loodus meile tõelise talve. Kohe kuu esimesel reedel korraldasime lasteaia ühismatka. Iga rühm valis marsuudi  vastavalt oma võimetele. Meie rühm matkas liivamägedeni, kus oli väike kehakinnitus ja tagasi tulime läbi metsaraja rahulikult kõndides ja uurides, mis lumele pudenenud ning millised linnud häält teevad. Kõige rohkem oli kuulda vareste häält.

Kunstitegevustes maalisime lumiseid kuuski ja lumepalle ning voolisime lumememme ja kleepisime linde. 

Ühel päeval tuli magusa isu peale ja hakkasime vahvleid küpsetama. Lapsed said aineid kaussi valada ja hoolega segada ning kannatlikult oodati esimese vahvli küpsemiseni. Kui olime piisavalt maiustanud, siis mõtlesime, et võiks pakkuda kokale ja teistele toredatele töötajatele, kes meil rühmas käivad.

Käime aeg-ajalt Harku alevikus jalutamas, imetleme loodust ja vaatleme linde.

 

Ilusat talve jätku!

 

Mõmmide detsember

Detsembrikuu tegevused olid seotud jõuludega. Igal esmaspäeval süütasime advendiküünla ja vestlesime päkapikkudest ja nende tegemistest. Kaunistasime  rühma ning meisterdasime jõulukaarte. Samuti kuulasime kauneid jõululaule ning valmistusime peoks.

Kõige toredam tegevus oli piparkookide tegemine rühmas ja nendega maiustamine peale pidu.

Detsembrikuu oodatuim sündmus oli muidugi jõulupidu. Lapsed olid üllatavalt jutukad ja julged jõuluvanaga vestlemisel ning kingituste vastuvõtmisel.

Rühmas avasime kingid ja lugesime uuest raamatust unejuttu.

 

Toredat uut aastat!

 

Mõmmi rühma november

Novembrikuu algas hingedepäevaga, kus süütasime küünla ja istusime hetke vaikselt ringis.

9. novembril oli  õhtu isadega, kus laps sai koos isaga õuealal orienteeruda ning pärast ootas teelaud terrassil ja  see andis hea võimaluse ka natuke lastevanematega suhelda. Lapsed said isadele ka omatehtud kaardid kinkida.

Lasteaia sünnipäeva puhuks kaunistasime rühma, vaatasime õpetajate etendust "Hundi sõbrad" ja  lõunalauas maiustasime tordiga.

24.11 tähistasime rühmas kadripäeva. Lapsed nõustusid isegi rätikud pähe panema ja koos ringmängu mängima. Vaatlesime lambavilla, proovisime lõnga kerida lõpuks kindale õige paarilise leida.

30.11 tähistasime esimest adventi - süütasime esimese advendiküünla, imetlesime lasteaiahoovis olevat tuledesäras kuuske ja alustasime rühma kaunistamist ning jõuluraamatute lugemist.

 

Soovime kõigile rahulikku jõulukuud!

 

Mõmmid oktoobris

Oktoobris alustasime planeeritud õppetegevusi ellu viima. Lapsed on hästi kohanenud ja päevakavaga tutvunud. Hommikuringi sõrmemängud ja luuletused on peas. Kunstitegevustes maalitakse hoolega, oleme esikusse toreda näituse ülesse seadnud.

Jalutuskäikudelt  korjasime kastaneid ja tammetõrusid, sahistasime  sügislehtedes.

Lemmikloomapäev oli eriti tore, keegi ei kartnud - saime küülikut sööta ja koerale maiust anda ning isegi pai teha.

Leivapäev meie rühmas oli töine - rullisime tainast, valmistasime kaneelisaiu ja ahjust tulles oli rühm imehead lõhna täis ning pani lausa suud vett jooksma. Küll olid maitsvad isetehtud saiakesed!

Robootikapäeval tutvusime Jänku-Jussi  õpperaamatutega, mida aitas elavdada jutupliiats. Kõik saime proovida ja kuulata, kuidas üks suur pliiats meiega äkki rääkima ja laulma hakkas.

Uued toredad tegemised juba novembris.

 

Toredat sügise jätku kõigile!

 

 

Mõmmide september

Mõmmi rühmas on kõik uus septembrikuus - lapsedki on uued.

Esimest septembrit tähistasime õues, kus esinesid Pääsukese rühma lapsed ja õpetajad. September oli meie rühmas rahulik lasteaiaga harjumise kuu. Tegime jalutuskäike Harku alevikus, kus kohalikud näitasid oma kodumaja.

Sügise sünnipäeva tähistasime õunamahla valmistamise ja koogi söömisega.

Metsamatk oli meie lastele huvitav, nägime seeni  ja marju kasvamas ning saime oma käega mustikaid suhu pista. Puhkasime liivamägedes, sõime kooki ja jõime mahlajooki. Lõpuks ronisime mäkke ja kõik said hakkama. Kui lasteaeda jõudsime, olime väsinud aga õnnelikud.

Ja üldse saime väga palju õues mängida ja lustida.