Rühma telefon: 5553 3970

Rühma õpetaja on Karin Aidla, assistendid on Kadri Roos ja Eva Sabul


  TEATED

  • Novembrikuu sünnipäevalapsed on Dominic - 01.11, Nora-Mia - 11.11, Eva - 19.11, Maru - 24.11 ja Anfisa - 27.11. Palju õnne!
  • Lepatriinude loodusretkede pildialbum

 

Lepatriinude oktoober

Oktoober möödus teguderohkelt. Eelmisel kuul alustatud projekt „Kenad kombed" sai sel kuul pidevalt täiendusi. Jutud sõprusest ja pereringist, külalistest ja küllakutsumisest said pikitud erinevate jutukestega, piltide ja emotsioonidega. Eriti meeldisid  lastele söögilauakombed, kus harjutasime, kuidas on viisakas lauaääres istuda ja kus olles võib laua taga natuke juttu vesta. Eriti meeldis lastele projekti lõpus läbiviidud kohvikumäng.  Nüüdseks oskavad Lepatriinude rühma lapsed juba ise lauda katta ja on sellega selgeks saanud ka parema ja vasaku käe tundmise.

Kunstitöödest tegime erinevaid maalimise, kleepimise ja joonistamise töid, mis enamus olid sügiseteemalised.  Valmis ka ühistöö: „Mets", kus lapsed said kasutada erinevat looduslikku materjali.

Metsa alla meisterdasid lapsed ka kastanimunadest ja tammetõrudest loomad. Nii said üle korratud kõik loomad, kes metsas elavad.  Aegajalt märkasid lapsed suurte parvedena lendamas linde. Need olid rändlinnud, kes lõunasse lendasid. Saime teada, millised linnud on paigalinnud ja millised rändlinnud.

Tore üritus toimus toidupäeval.  Lapsed valmistasid õunakooki. Väikesed kokad segasid, lõikasid ja maitsestasid hoolega ja tulemus sai maitsev.

Hoolega harjutasime häälikute häälimist ja proovisime ka tähtede kirjutamist. Isadepäeva kaartidele proovisidki lapsed juba ise oma nime kirjutada.

Sel kuul käisime  veel raamatukogus. Raamatukogu töötaja luges ette loo karukesest, kes kaotas sõbrad. Koos oli hea arutada, kuidas saab sõprus püsida.

Lillade karude  koosolekutel oli juttu hoolivusest, aususest ja sallivusest. Tore ja mõnus tegevus oli karukoosolekul massaaži tegemine sõbrale ja jutu kuulamine.

Loendamine tuleb Lepatriinude rühma lastel hästi välja ja nüüd õppisime tundma ka esimesi arvnumbreid. Selgeks saamine võtab veel aega, kuid läbi mängude õnnestub see kindlasti.

Nii möödus kena ja kuldne oktoobrikuu.

Jääme ootama novembrit, mis toob kaasa toredaid tähtpäevi.

 

Lepatriinude rühma septembri tegemised

September algas lastele meeldejäävalt. Pääsukese rühma lapsed ja õpetajad olid kokku pannud toreda muusikalise etteaste ja humoorika tegelaskuju Karli tegevus naerutas lapsi meie õuealal. Ilmataat kinkis meile ka selleks päevaks ilusa ilma. Muidugi ei puudunud ka jäätis.
9. septembril toimus sügisene spordipäev, kus Lepatriinu rühma lapsed olid nii tublid! Toimusid
jooksud, köievedu ja saapavise. Eriti põnevust tekitas viimane.
Poolest septembrist algasid õppetegevused. Meie rühm alustas projektõppega. Esimeseks projektiks valisime olulise teema: „KENAD KOMBED". Projekt hõlmab endas väga palju erinevaid teemasid, mida tasapisi läbime ja meelde proovime jätta. Esimeseks õppimiseks saigi bussisõit linna ja kõndimine läbi vanalinna teatrisse. Lapsed said selgeks, kuidas tänaval kõndida, mismoodi tänaval „sebra" ületada ning kuidas teatris käituda. Emotsioonid teatritükki vaadates olid laes. Tükk meeldis ja teinekordki tahtsid lapsed teatrisse minna.
19. septembril oli maailmakoristuspäev. Ka meie andsime oma panuse selleks: toimus koristuspäev Harku ümbruses. Lastele meeldis see tegevus ning nad said hästi aru, miks prügi maha visata ei tohi. Prügi korjasime ikka päris palju. Kokku kogutud prahi viskasime suurde prügikonteinerisse. Saime ka kiitvat tagasisidet Harku mõisa omanikult, et tegeleme toreda ja õige tegevusega.
Kõnelesime ohutusest tänaval ja kodus, mis sobis kokku meie projektiteemaga. Lapsed oskasid nimetada erinevaid ohuallikaid: tikud, stepsliaugud, küünlad, turnimine. Näiteid tuli palju ja kõik teadsid, et need on ohtlikud asjad ja tegevused, kui lapsed üksi on.
Sel kuul tegelesime enda istutatud köögiviljade koristamisega. Üles said võetud porgandid, punapeedid ja sibulad, mis ootavad veel töötlemist. Õuntest ja porganditest pressisime mahla ja soolasime kurke, mis kõigile maitsesid. Nii said üle korratud juur-, puu- ja köögiviljad ja tähistatud sügise algust.
25. septembril oli tore matk Harku metsa, millele järgnes piknik ja mõned jooksumängud. Jällegi oli ilm ilus ja ning saime nautida sügisesi kirjusid lehti ja näha veel päikese käes sooja otsivat sisalikku.
September oli väga sisutihe. Lepatriinude rühmal toimus palju erinevaid ja huvitavaid üritusi ning järge jäävad ootama uued põnevad ettevõtmised oktoobris. Ilusat sügist!