Lastega tegelevad õpetaja Sille ja õpetaja assistendid Mariana ja Ljudmila.

Rühma telefon: 5553 2442


   TEATED

 • Suvekuude sünnipäevalapsed on Trevor - 03.06, Oliver - 06.06, Oto Kaspar - 15.06, Karl Johannes - 20.06, Nelli - 02.08, Siimeon - 02.08 ja Sigmar - 24.08. Palju õnne!

 

Rõõmurohke mai

Mai algas rahvusvahelise kiusamisvastase päeva tähistamisega, kus mängisime mängu "Mis see on?" Lastele meeldis see väga ja lõpuks pidi ka õpetaja ära arvama laste toodud asjad.

Südamlikku emadepäeva saab näha siit: https://photos.app.goo.gl/o6pbNbAMBxhHZmRi6

Majas käis fotograaf, saime ühispildi ja sõbrapildid kenasti tehtud.

Mängisime kõikide lastega arengumängu "Draakonirada", mis ühtlasi lõpetas ja võttis kokku meie õppetegevused. Alustame taas septembris.

24.05 käis külas teater etendusega "Õuetrall". Lastele meeldis väga ja soovitame teistelegi neid enda juurde kutsuda!

25. mail toimus väga vahva spordipäev. Jooksime, viskasime topispalli ja täpsust, võtsime omavahel mõõtu köieveos ja läbisime edukalt takistusraja. Suur aplaus tublidele sportlastele! Vahva hommikupoolik lõppes matkaga veiste juurde. Aitäh Harku mõisa omanikule! (https://photos.app.goo.gl/3tWspVk7ZwN3de8X6).

01.06 toimus rõõmurohke lastekaitsepäev, kus mullitasime, tantsisime ja külas käis Jeti, kes tõi kõigile jäätist - https://photos.app.goo.gl/1WGUpiWSVRgboqxg8.

Lapsed said kätte oma kunstitööd ja tänukirja - https://photos.app.goo.gl/WFX1pJHUoxowd6oCA

Päikest ja suve ootama jäädes,

Hiired

 

Liiklusteemaline aprill!

Kuu algas naljapäeva ja munadepühaga. Hiired muutusid jänesteks. Lapsed lõikasid (mööda piirjoont) välja jänesele kõrvad ja klammerdasime need peapaela külge. Luuletus "Jänes Lotta" Õpetaja peitis rühmaruumi munad ära ja väikesed jänesed otsisid need üles. Pärast mängu vaatasime koos munad üle, kas nad on suured või väikesed, ühevärvilised jne. Lõpetuseks voolisid lapsed suhkrumassist endale 3 väikest muna, ühe sõime kohe ära ja kaks võtsime koju kaasa.

 

Vestlesime erinevatel teemadel:

 • Kevad-  tunnused ja värvid (nt karul sünnivad pojad, lilled hakkavad kasvama, päikest on rohkem, putukad tulevad välja jne).

 • Liiklus ja ohutus! 

 • Tutvusime liiklusmärkidega (mida tähendavad) ja mis on laste jaoks ohtlik. Lugesime luuletust " Valgusfoor" (kordasime värve ja mida need valgusfooril tähendavad). Mängisime mängu, kuidas me käime ja sõidame üle tee. Parem ja vasak pool (sidusime rohelist värvi mulinee parema käe ümber - tere, lusika- ja pliiatsihoiu käsi ning vasakule poole vaatad enne kui hakkad üle autotee minema). 

 • Vaatasime erinevaid liiklusmärke. Mäng: õpetaja oli auto, lapsed jalakäijad. Lõpetuseks vaatasime videot Dino Ülekäigurada

 • "Helkur" Mida läheb vaja selleks, et helkur helgiks? Tegime väikese katse, kelle jope või kombe paistab pimedas välja :) Iga laps sai endale helkuri. Aitäh, Sädelise isale, kes need meie rühmale tõi! 

 • Mida ei tohi ilma emme ja issita kodus teha? Lapsed vastasid: tikkudega mängida, teravat asja puutuda, uksega mängida (võõrale ei tohi avada) ja õe mänguasju võtta.

 • Millised kohad ja asjad on ohtlikud? Lapsed vastasid kohe klaas ja vesi. Kas meie rühmas on ohtlikuid kohti? Selgus, et kui kõrgemalt midagi võtta, siis võib see meile peale kukkuda. 

 • Arutasime läbi mõisted pikem-lühem, suurem-väiksem ja laiem-kitsam. 

 • Tuletasime meelde, mida ei tohi teha ilma täiskasvanuta.

Mängisime õuealal "Looduslapse bingot", sest 14.04 oli rahvusvaheline õuesõppe päev. Me ei leidnud kohe roosat kivi ja kui lapsed pärast liivakastist selle leidsid, siis tulid kohe näitama ning ütlema, et saame risti peale teha :) Väga vahva! Tähemäng puidust klotsidega. Muutusime erinevateks loomadeks ja lindudeks ning mõõtsime vahemaad sammudega, nt 2 toonekure sammu ette, 3 elevandi sammu taha jne. Õppisime numbreid ja kujundeid. 

 

Käisime 15.04 raamatukogus ja laenutasime Laura II ja III, sest esimene osa meeldis lastele väga.

 

Karud olid meil kaasatud sellel kuul mitmesse tegevusse: 

 • kaks massaaži "Hiirekese" (lk 29) loo järgi, 

 • mängisime kolme klotsi ja karuga (palju on kokku, kui võtad ühe või kaks ära, paned ühe juurde jne),

 • vestlesime sõpradega käitumisest, kaebamisest ja löömisest. Leppisime kokku, et "Ära tee teisele seda, mida sa ei taha, et sulle tehakse", 

 • uurisime ja kuulasime koos karudega raamatut Näpsude LINN.

Kunstis valmisid:  "Valgusfoorid", tööleht, mille täitmise juures kasutasime joonlauda, et omavahel sõiduvahendid üheldada ja pöördel punktiirjoontega teekond, ema portree ja talle kingituseks kaart ning kirjutasime numbreid 1 ja 2.

 

Maikuu ootuses, 

Hiired

 

Plirts-plärts, käes on märts!

 

08. märts teistmoodi tüdrukutepäev 

10. märts oli lasteaia luulepäev

20. märts „Tere, kevad!"

Meie märtsikuu toimetused - algas kevadkuu, mis muutused on juba õues? Miks lendasid osad linnud ära ja varsti tulevad tagasi? Luuletused „Päike" ja "Märts" ja arutelu, kes on pääsud ja kured? Mängisime õppemängu erinevatest hulkadest ja Aliast, Õpetaja toetavate küsimuste abil õnnestus lastel kõik loomad ja linnud ära arvata. Jutustasime pildi järgi (kes on pildil, kas pildil on soe või külm, mitu looma või lindu näed, mets-ja koduloomad, loendamine koos, näitame sõrmedel jne) ja pärast rühmitasime pildid ära ühe tunnuse järgi. Mängisime jutupliiatsiga "Näpsud maal". Vahelduseks tomus meil ühel päeval kostüümi- ja tantsupidu ning ühel hommikupoolikul said lapsed 20 minutit mängida digivahenditega õppemängu "ALPA mängud" (värvid, kujundid, numbrid, tähelepanu, linnud jne). Laulsime laulu "Kevad käes" koos liigutustega (õpetaja tegi teibiga põrandale ristid, need tähistavad linnupesa ja lille kasvamise kohta). Kevade sünnipäeva auks tegime näpud mullaseks, istutasime koos sibulad, tilli, muru, kressi, kurgirohtu ja herneid.

Karude koosolekutel vestlesime sõprusest ja räägime sõbraga alati ilusasti. Mängisime mängu "Kelle käes on karu?". Saime sellel kuul lõpuks kätte „Kiusamisest vabaks" metoodiliste materjalide kohvri. Uudistamist oli meil lastega omajagu.

Kunstitöid valmis sellel kuul ikka omajagu. Kõigepealt valmistusime tüdrukutepäevaks - tüdrukutele tegime ajalehtedest seelikud ja poistele mütsid ning kinkimiseks paberist lilled. Joonistasime paberile pea, käed, kõrvad ja keha ning lapsed lõikasid need kääridega välja. Nendest valmis pilt "Vahva jänes". Värvilisest paberist lõikasime välja lumikellukesed ja kleepisime need ilusale taustale, mis guaššide ja kilekotiga eelnevalt tegime. WC paberirullidest valmisid "Pühadejänesed" ja papptaldrikutele "Pühadetibud" ning guaššiga "Kevadised pajuurvad". Meisterdasime lastega ülemisele korrusele munadepühadeks lauakaunistuse! Ilusad munadepühad olid.

Puhkeajal kuulasime erinevate lindude hääli - tunneme ära varese, haraka, rasvatihase, toonekure, kajaka, käo ja sookure laulu, raske on veel leevike. Uuteks lindudeks võtsime kuldnoka ja pääskukese. Lugesime raamatut "7 soki vabariik" ja „Laura-lood". Puhke ajal mängib alati rahustav muusika - kas vee vulin, klassika või mediteerimise muusika.

 

Palju õnne Nelele, kes sai Harku valla lasteaedade luuleüritusel kõige julgema ja asjalikuma esituse eest tänukirja! Oleme sinu üle väga uhked.

Märtsis oli sünnipäev Loore-Martal, palju õnne kullapai!

 

Jääme ootama aprilli, et saaks naljapäeval nalja ja kevadet nautida.

Hiired

 

 

VEEBRUARI TEGEMISED - tähistasime koos Hiina- ja sõbrapäeva ning kodumaa sünnipäeva!

Kuu algas sellega, et hommikuti näitas projektor seinale talilinnukaamera pilti. Nägime väga palju erinevaid linde (rähn, pasknäär, rohevint, tihane ja palju varblaseid). Kui juba projektor töötas, siis nad ei väsi vaatamast enda loodud muinasjuttu "Kakuke".

Esimene nädal oli meil ka diginädal, kus mängisime 4 erinevat mängu:

 1. Moodustasime 4 gruppi, igal grupil oma värv ja lapsed pildistasid fotokatega erinevaid esemeid.

2. Arvutimäng " Leia paariline".

3. Ozoboti jooga.

4. Bee botidega "Mida sa tunned kui..."

Õppemängudes proovis iga laps leida tähtede seast oma nime esimese tähe üles ja häälisime neid kõik koos. "Kommid", kus laps pidi leidma kujundi, mustri ja värvi järgi kommile paarilise. Mimiq (õpetaja jagas kõigile kaardid, siis ta proovis järgi teha näo, mis on kaardil. Lapsed arvasid väga hästi ära ja kellel on samasugused paarid tegid üksteisele kalli). Kui kõik paarid leitud, proovis iga laps oma kaardil olevat nägu järgi teha. Mäng täringute ja pulkadega. Kordasime värve kiiruse peale. Võrdlesile kahte eset suuruse (suurem-väiksem), pikkuse (pikem-lühem), laiuse (laiem-kitsam) järgi.

 08.02 oli meil õues teater "Sõber"- väga õpetlik ja tore etendus oli!

Sõbrapäeva eel vestlesime sõbrusest ja kuidas me käitume. Kuidas me sõpra hoiame ja temaga asju jagame. Tervitamise tähtus. Moodustasime teema lõpetuseks ringi, iga laps leidis endale paarilise ja keerasid näod vastakuti. Soovisid üksteisele ilusat päeva ja kallistasime!

12.02 tähistastime sõbrapäeva disko ja ühise näksimisega! Suur tänu vanematele kingituste ja koostöö eest!

https://photos.app.goo.gl/yYobe4NfmhQcgWq39

Meil oli väga lõbus vastlapäev!

Hullasime lumes, osalesime erinevatel võistlusmängudel nagu köievedu ja teatejooks, viskasime palle sea pihta ja rõngastesse.  Samuti lasime kilega ühiselt vastlaliugu ja nautisime imelist talveilma muusika saatel! Kosutasime end hernesupi ja vastlakukliga.

Hiinapäeva eel vestlesime hommikuringides erinevate rahvuste kohta, kuidas on tere ja aitäh (hiina, moldova, vene ja rootsi keeles). Kuulasime Hiina hümni ja võrdlesime meie maa hümniga. Võrdlesime ennast Hiina lastega (silmad, juuksed, nahavärv). Hiina müür ja lipp. Vaatasime erinevaid videoid laternate festivalist ja tantsudest. Unejutuks kuulasime Hiina muinasjuttu. 19.02 oli meil väga vahva Hiinapäev!

https://photos.app.goo.gl/GWgusxvSWp6hKULk8

23.02 tähistasime Vabariigi sünnipäeva (pidulik kätlemine, hümni laulmine ja tordi söömine, mille ise valmistasime)!

https://photos.app.goo.gl/Awxx49grsnwHHaF38

Osalesime erinevatel karukoosolekutel (kaar t- milles oled hea ja milline on tema sõber?), tegime karule ja enda kõrval olevale sõbrale massaaži. Mängisime Sõber Karu mänge "Kelle käes on karu"? ja "Pilk" (leia sõbra pilk).

Kunstis valmisid Hiina lipud, enda portreed, sõbrapäeva pildid "Südamevärvid" ja õue viisime jäätuma jäälilled.

Selle kuu näpuluuletused:

"Puu otsa ronib poisike "

 "Ämblik, ämblik võrku koob"

"Kus mu pöial?"

"Kui sõber kukkus, haiget sai..."

 

Uued ja põnevad tegemised juba märtsis.

 

 

HEAD UUT ALANUD AASTAT!

Jaanuarikuus vestlesime lastega mets- ja koduloomadest. Rääkisime eraldi karust ja siilist, kes magavad talveund ning kus. Mida nad söövad ja millal poegivad jne? Vaatasime koos metsloomade kujutisi ja pilte. Lapsed tunnevad neid loomi hästi. Mängisime mängu "Kes on peidus?". Mängu käik - maas oli 5 looma kuju, lapsed vaatasid ja panid silmad kinni; õpetaja kattis ühe looma kinni ja laps proovis arvata, kes on puudu?

Tutvusime erinevate koduloomadega ja vaatasime saadet: https://lasteekraan.err.ee/1008364/nahka-tuleb-kulla-4-8-koduloomad. See oli lastele põnev, sest nad nägid, kuidas lehma lüpstakse jne. Arutlesime teemal, miks on inimestel koduloomad? Rääkisime erinevatest koduloomadest, mida nad söövad ja mida nad meile annavad. Mängisime "Kassi mängu" (all, peal, kõrval, ees). Kassimäng – pilt + panen ise sama moodi.

Vestlesime lastega talvest (soe, külm, mida saab teha jne). Kordasime mõisteid all, peal, sees, taga, kõrval - karu piltidega. Mängisime memoriini (leia paariline). Vestlesime lastega teemal, et miks osad linnud lendavad soojale maale ja osad jäävad siia ehk ränd- ja paigalinnud.

Pöörasime sellel kuul tähelepanu lusika-, kahvli- ja pliiatsihoiule. Pliiatsihoid tahab veel harjutamist. Lapsed saavad enese riietamisega üha paremini hakkama ja tunnevad õnnestumisest suurt rõõmu.

8. jaanuaril käisime ühisel matsamatkal Harku metsas.

11. jaanuaril tähistasime rahvusvahelist aitäh-päeva massaažiga nii sõber karule kui sõbrale ning vestlesime tänulikkusest.

Lapsed meisterdasid sellel kuul plastiliinist siili (okasteks olid karvatraadid) ja erinevad koduloomad. Samuti valmisid  "Pehme vatine jänes!", unised karud ja siilid, kes magavad talveund. Värvisime pliiatsitega koduloomade pilte ja näpuvärvidega linnud (leevike, rasvatihane, varblane ja musträstas).

 

Laste lemmik näpuluuletus

PUU OTSA RONIB POISIKE:

Puu otsa ronib poisike.

Ta ronib hästi kõrgele.

Seal, kus linnu pesake,

oi, kuidas naerab ta,

oi, kuidas plaksutab.

Pots! kukubb ta alla ja

viuh! on ta kadunud.

 

Unejutu lemmikud  olid taluloomade raamat - huvitavaid fakte, küsimusi ja mõistatusi loomade kohta ja kuulasime erinevate paigalindude hääli https://www.loodusheli.ee/ET/loomaliigid/linnud/

Selle kuu tegemised võttis kokku meie enda filmitud muinasjutt „Kakuke". https://photos.app.goo.gl/azmr43MeucevoCEb8

 

IMELINE JÕULUKUU!

Sellel kuul rääkisime palju jõuludest ja erinevatest traditsioonidest. Süütasime igal esmaspäeval advendiküünla (lilla, valge, roheline ja punane). Kaunistasime rühma ja tõime tuppa kuuse. Terrassile panime jõulutuled ja -pärja. Täname Anete ja Eliise ema imeilusa pärja eest!

Pöörasime tähelepanu sõprusele ja headusele. Vestlesime oma sõber karudega ja tegime nii neile kui üksteisele massaaži. Arutlesime vanasõna üle "Ära tee teistele seda, mida sa ei taha, et sulle tehakse!" Rääkisime, kes magab talveund ja talve tunnustest. 21.12 kell 12.02 algas talv. Mängisime erinevaid näpumänge nt "Kaks Päkapikku". Õppisime selgeks erinevad tantsud, laulud ja luuletused, mida uhkelt jõulueol jõuluvanale esitasime. Küpsetasime ja kaunistasime piparkooke.

Sellel kuul meisterdasime päkapikke, mis panime akna peale piiluma. Värvisime guaššidega lumememme ja pliiatsitega erinevaid talve teemalisi pilte.

Kirjutasime jõuluvanale kirja ja panime posti. Suureks üllatuseks oli see kui ta tuli meie jõulupeole, siis oli tal meie kiri kaasas.

18.12 oli meil imeline jõulupidu, koos jõuluvana ja suure kingikuhjaga! Lapsed esinesid jõuluvanale suure rõõmuga ja olid väga julged! Pärast veel rühmas ühissöömine ja disko!

 Häid jõule ja kõikide soovide täitumist!

Lugesime unejutte raamatust "Väikese hiire talu", „Jõuluvana" ja „Lumised lood".

 

Imederohket uut aastat!

 

 

NOVEMBER ehk "Minu vapper isa!"

2. novembril oli hingedepäev. Meie tähistasime seda küünla süütamisega ja olime minutikese vaikselt mõeldes neile, keda enam meiega ei ole.

06.11 oli meil vahva isadepäeva hommik! Selle päeva auks toimus väike orienteerumine õuealal, pärast kosutav tee ja võileib. Iga laps kinkis oma isale enda tehtud küpsisekoogi. Õpetajad üllatasid isasid vahva videoga, kus lapsed rääkisid oma isadest ja lugesid koos isadepäeva luuletust! Meeldejäävat päeva, isad!

Vestlesime lastega mardipäevast (mis vahe on halloweeniga) ja vaatasime pilte, millised mardisandid välja näevad. Laulsime koos laulu "Laske sisse mardisandid". Järgmisel päeval (10.11) tegime endale maskid ja tähistasime nii mardipäeva kui Mariana sünnipäeva. Palju õnne, Mariana!

Liuda mängis lastega erinevaid näpumänge, nt "Hiireema keetis putru" ja "Perekond"

13.11 filmisime muinasjuttu "Kaalikas", millega lapsed väga hästi hakkama said. Suur kummardus neile esimese näidendi tegemise eest!

16.11 käis külas Sõber Karu, kes kinkis igale lapsele oma väikese karukese. Samuti tähistasime lasteaia sünnipäeva, rühmas esines teater "Hundi sõbrad" (meie maja õpetajad) ja sõime torti! Palju õnne, lasteaed!

23-27.11 võtsime osa jäätmetekke vähendamise nädalast, proovides tühjaks süüa oma taldrikud.

25.11 tähistasime kadripäeva koos mängu ja suure rõõmu ning õnnega! Sellest vahvast päevast valmis ka lühifilm.

30.11 tähistasime rühmas esimest adventi. Süütasime esimese advendiküünla ja lugesime luuletust. Saime rühma uued kalendrid, raamatud ja õpetajatele rätikud. Äitah!

Sellel kuul mängisime pulkadega ja veeretasime täringuid ning lugesime täppe kokku. Lapsed teavad, millal pesta käsi ja saavad peaaegu iseseisvalt hakkama eneseteenidamisega. Lapsed oskavad rääkida, kes on sõber ja kõik me oleme erinevad. Lapsed oskavad rääkida erinevatest ilmastikunähtustest ja milline on ilm. Õppisime usinalt luuletusi ja kuulasime jutukesi raamatutest "Salatee lõpus" Evi Rist ja "Kakuke" Lully Gustavson. Lapsed eristavad hommikut ja õhtut, teavab mõisteid all, peal ja üleval ning pea kõik tunnevad põhivärve. Kunstis tegime mardimaskid, guaššidega "Karuke", advendiküünlad taaskasutatavast materjalist ja värvisime pliiatsitega sügispilti.
Õnneks sadas ka ühel päeval lund ja läksime kiiresti õue lustima. Lumi teeb kõigi tuju kohe rõõmsaks:)

Imederohket jõulukuud ootama jäädes,

Hiired

 

Muinasjutuline oktoober!

 

Sügisel on taevas hall,

aga halli taeva all

seen on siili vihmavari,

puu peal punab pihlamari.

 

Võtsime lastega kasutusele päevakava tutvustavad pildid (hommikuring, terviseamps, liikumine jne). Need pildid on tahvlil ja nad saavad neid vaadates meelde tuletada, mis tegevused neid ees ootavad.

Eelmisel kuul algas sügis, mida rõõmsalt üheskoos tähistasime. Sellel kuul pöörasime tähelepanu sellele, mida sügis meile annab (nt erinevad puu-ja juurviljad, rühmitamine, loendamine) ja mis muutused on õues, aias ja metsas võrreldes suvega. Meie väikesed käed aitasid Tibu rühma õpetajal ja liikumisõpetaja Riinal valmistada Putukahotelli (saime saagida ja puurida). Kordasime ja kinnistasime erinevate õppemängudega põhivärve. Õppisime erinevaid luuletusi ja lugesime ning näitlesime muinasjutu „Kaalikas" (Naeris) järgi, millest peagi valmib ka nn lühifilm.

Sellel kuul oli meil tujuküllane lemmikloomapäev! Sädelise küülik oli lasteaias terve päev, saime ise talle söögiks maisitõlvikuid puhastada. Kes maitses ise, kes andis küülikule J  Pelle ema, Oto Kaspari vanemad ning Lucas Mateo vanemad olid koertega lapsi rõõmustamas. Täname vanemaid koostöö eest!

Oktoobris oli meil vahva leivapäev! Päeva alustasime Kakukese multika vaatamisega ja pärast küpsetasime kaneeli/moonikakukesi ja juusturulle. Need maitsesid lastele imehästi, sest need olid ju enda tehtud!

Kuu lõpus toimus meil robootikapäev. Ozoboti abiga jutustasime muinasjuttu "Kaalikas".

Täname vanemaid, kes andsid lapsele kaasa digivahendi.

 Selle kuu kunstitööd: ühistöö „Sügisene puu" ja puhumistehnikas „Sügispuu"; munakarpidest meisterdasime ja värvisime papptaldrikule kärbseseened, kuhu juurde tegime kartulitrükiga puravikud. Plastiliinist aga valmisid pihlamarjad ja kaalikad ja vanadele cd plaatidele tegime plastiliiniga päeva ja öö.

Järgmist põnevate tegemistega kuud ootama jäädes,

Hiired

 

KÕIK ON UUS SEPTEMBRIKUUS!              

 Tere lasteaed ja tere päike,

 tere suur ja tere väike.

 Öö on möödas, algab päev,

 täna on meil nt esmaspäev (1 sõrm püsti).

 

Põnevat ja sõbralikku kooliteed meie suurtele lastele! Võtsime rõõmsalt vastu uued särasilmsed lapsed.

September algas meil tarkusepäevaga. Lustisime kõik koos õues ja sõime jäätist. Põnevat uut õppeaasta algust meile kõigile!

9. septembril oli meil lõbus spordipäev, kus me jooksime võidu ja korjasime palle kokku värvide järgi.

Võtsime mängult osa Maailmakoristuspäevast. Kuhu me paneme toidujäägid, kasutatud salvrätikud, patareid, paberid ja pakendid? Mängisime prügi sorteerisime mängu "Igal asjal oma prügikast". Miks me peame käsi pesema? Vaatasime multifilmi Jänku Juss peseb käsi.

Järgmisel päeval viisime ära pakendid ja poodi taara. Autasu tegi kõigil suu magusaks.

Tähistasime suurelt sügise sünnipäeva!

Laulsime ja tantsisime "Kes aias, kes aias, hiirekesed aias....." (aias olid meil erinevad sügiannid ja lapsed laulsid nt peedid nende nimed). Lastel olid peas kroonid erinevate sügisandide piltidega. Valmistasime koos maitsva sünnipäevasalati. Sünnipäevalaud oli meil rikkalik - lilled ja väga palju erinevaid sügisande. Siirad tänusõnad vanematele koostöö eest.

Kuu lõppes meil ühise metsamatkaga. Korjasime meisterdamiseks tammetõrusid. Sõbralik vanatädi lubas meil suure tamme juures kiikuda, kassi paitada ja liivamägede juures kosutasime end pannkookidegea, õuna- ja kurgiampsuga! Aitäh õppelajuhatajale Marikale, kes meiega kaasa tuli!

Raamatud, mida sellel kuul lugesime „Nätsupaberi rännak!, „Mõmmi-beebi"- Heljo Mänd ja alustasime „Saiasoo lood" - Eve Hele Sits.

     

Mäng, mäng, mäng,           

see on väikese inimese töö!

Hiired