Lastega tegelevad õpetaja Sille ja õpetaja assistendid Mariana ja Ljudmila.

Rühma telefon: 5553 2442

• Novembrikuu sünnipäevalaps on Mariana - 10.11. Palju õnne!

Muinasjutuline oktoober!

Sügisel on taevas hall,

aga halli taeva all

seen on siili vihmavari,

puu peal punab pihlamari.

Võtsime lastega kasutusele päevakava tutvustavad pildid (hommikuring, terviseamps, liikumine jne). Need pildid on tahvlil ja nad saavad neid vaadates meelde tuletada, mis tegevused neid ees ootavad.

Eelmisel kuul algas sügis, mida rõõmsalt üheskoos tähistasime. Sellel kuul pöörasime tähelepanu sellele, mida sügis meile annab (nt erinevad puu-ja juurviljad, rühmitamine, loendamine) ja mis muutused on õues, aias ja metsas võrreldes suvega. Meie väikesed käed aitasid Tibu rühma õpetajal ja liikumisõpetaja Riinal valmistada Putukahotelli (saime saagida ja puurida). Kordasime ja kinnistasime erinevate õppemängudega põhivärve. Õppisime erinevaid luuletusi ja lugesime ning näitlesime muinasjutu „Kaalikas" (Naeris) järgi, millest peagi valmib ka nn lühifilm.

Sellel kuul oli meil tujuküllane lemmikloomapäev! Sädelise küülik oli lasteaias terve päev, saime ise talle söögiks maisitõlvikuid puhastada. Kes maitses ise, kes andis küülikule J  Pelle ema, Oto Kaspari vanemad ning Lucas Mateo vanemad olid koertega lapsi rõõmustamas. Täname vanemaid koostöö eest!

Oktoobris oli meil vahva leivapäev! Päeva alustasime Kakukese multika vaatamisega ja pärast küpsetasime kaneeli/moonikakukesi ja juusturulle. Need maitsesid lastele imehästi, sest need olid ju enda tehtud!

Kuu lõpus toimus meil robootikapäev. Ozoboti abiga jutustasime muinasjuttu "Kaalikas".

Täname vanemaid, kes andsid lapsele kaasa digivahendi.

Selle kuu kunstitööd: ühistöö „Sügisene puu" ja puhumistehnikas „Sügispuu"; munakarpidest meisterdasime ja värvisime papptaldrikule kärbseseened, kuhu juurde tegime kartulitrükiga puravikud. Plastiliinist aga valmisid pihlamarjad ja kaalikad ja vanadele cd plaatidele tegime plastiliiniga päeva ja öö.

Järgmist põnevate tegemistega kuud ootama jäädes,

Hiired

KÕIK ON UUS SEPTEMBRIKUUS!

Tere lasteaed ja tere päike,

tere suur ja tere väike.

Öö on möödas, algab päev,

täna on meil nt esmaspäev (1 sõrm püsti).

Põnevat ja sõbralikku kooliteed meie suurtele lastele! Võtsime rõõmsalt vastu uued särasilmsed lapsed.

September algas meil tarkusepäevaga. Lustisime kõik koos õues ja sõime jäätist. Põnevat uut õppeaasta algust meile kõigile!

9. septembril oli meil lõbus spordipäev, kus me jooksime võidu ja korjasime palle kokku värvide järgi.

Võtsime mängult osa Maailmakoristuspäevast. Kuhu me paneme toidujäägid, kasutatud salvrätikud, patareid, paberid ja pakendid? Mängisime prügi sorteerisime mängu "Igal asjal oma prügikast". Miks me peame käsi pesema? Vaatasime multifilmi Jänku Juss peseb käsi.

Järgmisel päeval viisime ära pakendid ja poodi taara. Autasu tegi kõigil suu magusaks.

Tähistasime suurelt sügise sünnipäeva!

Laulsime ja tantsisime "Kes aias, kes aias, hiirekesed aias....." (aias olid meil erinevad sügiannid ja lapsed laulsid nt peedid nende nimed). Lastel olid peas kroonid erinevate sügisandide piltidega. Valmistasime koos maitsva sünnipäevasalati. Sünnipäevalaud oli meil rikkalik - lilled ja väga palju erinevaid sügisande. Siirad tänusõnad vanematele koostöö eest.

Kuu lõppes meil ühise metsamatkaga. Korjasime meisterdamiseks tammetõrusid. Sõbralik vanatädi lubas meil suure tamme juures kiikuda, kassi paitada ja liivamägede juures kosutasime end pannkookidegea, õuna- ja kurgiampsuga! Aitäh õppelajuhatajale Marikale, kes meiega kaasa tuli!

Raamatud, mida sellel kuul lugesime „Nätsupaberi rännak!, „Mõmmi-beebi"- Heljo Mänd ja alustasime „Saiasoo lood" - Eve Hele Sits.

Mäng, mäng, mäng,

see on väikese inimese töö!

Hiired